آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خواص کود اوره برای درخت گردو

خواص کود اوره برای درخت گردو

کود اوره برای درخت گردو چه خاصیتی دارد؟:

در ابتدای کاشت نهال گردو اولین نگرانی که به ذهن یک کشاورز یا باغدار می رسد پربار کردن درختان گردو است. کیفیت میوه های نهایی به طور مستقیم به فعالیت های انجام شده از زمان کاشت نهال تا زمان برداشت محصول بستگی دارد.

کوددهی یکی از فرآیندهایی است که نقش موثری در تعیین کیفیت محصول و میوه های درخت دارد. به عنوان مثال، درختان گردو با کوددهی اصولی می توانند عملکرد و باردهی خود را دو برابر کنند. میزان و خواص کود اوره موضوعی است که در این مقاله به آن پرداختیم، پس با ما همراه باشید.

خواص کود اوره برای گردو ؟

قبل از اینکه به بررسی اثر و میزان کود اوره برای درخت گردو بپردازیم، خوب است نگاهی به خواص این کود بیندازیم. کود اوره یکی از انواعی است که خاصیت قلیایی ندارد و ویژگی های کود اسیدی ندارد. دقیقاً به همین دلیل است که در رده بهترین کودها به ویژه برای نهال هایی مانند گردو قرار می گیرد.

خواص های دیگر کود اوره برای گردو؛. حلالیت بالای آن در آب را می توان نام برد. این ویژگی باعث شد تا کارخانه های کودسازی بتوانند این محصول را به صورت اسپری به انواع مختلف تبدیل کرده و برای درختانی مانند درخت گردو استفاده کنند.یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که کود اوره را به یکی از بهترین ها در نوع خود تبدیل کرده است سمی نبودن آن است.

ترکیب اصلی و پایه کود اوره، مواد ارگانیک است و به همین دلیل کود محبوب و درجه یک برای نهال های گردو می باشد. این کود با فرمول شیمیایی (NH2COONH4) به بازار عرضه می شود و استفاده از آن بر روی انواع درختان میوه به ویژه درخت گردو همواره مورد توجه باغداران و کشاورزان قرار گرفته است.

تاثیر کود اوره برای گردو:

اکنون، ممکن است تعجب کنید که چرا کود اوره یکی از مناسب ترین و بهترین کودها برای درختان گردو است. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که با توجه به ویژگی های هر نهال، ماهیت خاک و شرایط محیط کشت آن، مواد مختلفی می توانند در افزایش عملکرد و کیفیت آن موثر باشند. در این خصوص لازم به ذکر است که نیتروژن برای نهال های گردو بسیار مهم است.

اگر به فرمول شیمیایی کود اوره دقت کنید، خواهید دید که در فرمولاسیون آن از نیتروژن استفاده شده است. پس حتماً متوجه تاثیر کود اوره درخت گردو شده اید. نیتروژن موجود در آن می تواند به رشد بیشتر و بهبود کیفیت محصول نهایی نهال های گردو کمک کند.به این ترتیب نیتروژن در خاک تا حد بسیار بالایی افزایش می یابد که برای نهال های گردو ضروری و لازم است.

میزان کود اوره برای درخت گردو:

وقتی صحبت از خواص کود اوره درخت گردو می شود، یکی از سوالاتی که باغداران یا کشاورزان همیشه می پرسند این است که چه مقدار کود برای هر نهال مصرف شود. مقدار کود اوره درخت گردو نیز در همین جهت اهمیت پیدا کرده است. پاسخ به این سوال احتمالا کمی پیچیده است. دلیل آن این است که مقدار کود مصرفی بستگی زیادی به نوع خاک و شرایط فیزیکی محل رشد نهال دارد.

به همین دلیل، ممکن است بدون در نظر گرفتن شرایط کاشت نهال، نمی توان مقدار دقیقی را به عنوان کود اوره برای یک درخت گردو اعلام کرد. اما در هر صورت مواردی وجود دارد که در مورد کشت هر نوع نهال گردو در هر منطقه و در هر خاکی صدق می کند که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

• سالهای اول کاشت نهال گردو بسیار مهم است، این بدان معنی است که مراقبت های انجام شده در زمان کاشت اولیه نهال ها نقش عمده و مهمی در کیفیت محصول در سال های آینده خواهد داشت.

• قبل از کاشت نهال گردو باید خاکی کاملا مناسب و دارای خواص لازم برای رشد درخت گردو تهیه شود.

• بنابراین توصیه می شود در محلی که نهال گردو کاشته می شود، خاک را به گونه ای تقویت کنید که به ریشه نهال آسیبی وارد نشود.

کود اوره قبل از کاشت نهال:

پیشنهاد می شود قبل از کاشت نهال در خاک سوراخ ایجاد کنید. در بسیاری از منابع ذکر شده است که عمق حدود یک متر و عرض تا 50 سانتی متر می تواند ابعاد مناسبی برای گودال های مذکور باشد. مقدار کود اوره درخت گردو را با توجه به نوع کاشت و منطقه خود از کارشناسان کشاورزی سفارش دهید و آن را به چاله ها اضافه کنید.

قبل از کاشت، سوراخ ها را با لایه هایی از خاک بپوشانید تا ریشه ها در تماس مستقیم با کود نباشند تا سالم بمانند. تاثیر کود اوره برای گردو اگر در چاله های سایه دار درختان ریخته و پخش شود بیشتر است.خوب است در اواخر زمستان یا اوایل بهار کوددهی شود تا این نوع نهال بتواند انرژی و مواد مغذی مورد نیاز خود را برای رشد در فصول بعدی دریافت کند.

چرا کود اوره بهترین انتخاب برای گردو است؟

اما همچنان ممکن است این سوال مطرح شود که در بین انواع کودهای شیمیایی و حتی دامی که برای انواع نهال استفاده می شود، چرا کود اوره همواره مورد توجه و محبوبیت بسیاری از باغداران و کشاورزان بوده است. در بالا به اهمیت کود اوره از نظر نیتروژن اشاره کردیم، اما چرا نیتروژن؟

نه تنها درخت گردو، بلکه هر نهال مثمری برای ادامه رشد و زندگی نیاز به نیتروژن دارد. کلروفیل یک ترکیب شیمیایی در گیاه است که بسیاری از فرآیندهای حیاتی مانند فتوسنتز، رشد شاخه ها و برگ ها، رساندن مواد غذایی به اندام های مختلف گیاه را انجام می دهد و در سراسر گیاه پخش می شود. بنابراین این ترکیب شیمیایی برای هر گیاهی بسیار مهم است.

بنابراین اهمیت و تأثیر کود اوره برای گردو، به دلیل نیتروژن موجود در آن می باشد که کاملا مشخص و روشن است. نکته دیگر اینکه تشکیل پروتئین در نهال گردو که مانند سایر نهال ها اهمیت زیادی دارد نیز توسط این نیتروژن انجام خواهد شد.با توجه به آنچه ذکر کردیم، ابتدا آزمایشاتی بر روی خاک برای رشد نهال گردو انجام می شود و سپس با توجه به نتایج آن آزمایشات و با در نظر گرفتن شرایط خاک، مقدار کود اوره برای درختان گردو تعیین می شود.

خلاصه ی مقاله خواص کود اوره برای گردو:

آنچه ما در اینجا بحث کردیم، بررسی اهمیت و تأثیر کود اوره گردو است. اشاره کردیم که این کود به دلیل داشتن نیتروژن برای نهال گردو بسیار مهم است. همانطور که در این مقاله ذکر شد، انتخاب یک مقدار کود اوره برای درختان گردو تا حد زیادی به شرایط خاک و بررسی در منطقه کاشت بستگی دارد. بنابراین پس از مشاوره با متخصصین این حوزه، مقدار مورد نیاز کود را خریداری کرده و عملیات کوددهی را آغاز کنید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خواص کود اوره برای درخت گردو

جستجو در سایت