آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خواص پوست گردو برای مو

خواص پوست گردو برای مو

خواص پوست گردو برای مو:

گردو به عنوان یکی از مغذی ترین آجیل ها شناخته می شود که منبع غنی امگا 3 و اسیدهای چرب غیراشباع است که با قلب و مغز سازگار است. البته نمی توان تاثیر پوست گردوی سبز را روی مو نادیده گرفت. در بسیاری از موارد این خاصیت نادیده گرفته می شود. با استفاده از این ماده می توان از آن برای نرم کردن ساقه مو، تقویت ریشه مو، رشد بیشتر، افزایش تراکم، جلوگیری از ریزش مو و ... استفاده کرد.

همانطور که قبلا ذکر شد، فواید استفاده از گردو تنها به مغز و قلب محدود نمی شود، متخصصان در زمینه مراقبت و زیبایی نیز از آن برای داشتن موهایی زیبا و درخشان استفاده می کنند. اگرچه بسیاری از مردم برای این منظور از روغن گردو به روش سنتی استفاده می کنند و آن را بصورت دستی تهیه می کنند. در زیر به بیان خواص این ماده در تقویت مو می پردازیم:

خواص گردو برای جلوگیری از ریزش مو:

یکی از خواص پوست گردو برای مو داشتن سلنیوم است که کمبود آن یکی از عوامل اصلی ریزش مو است. مصرف روزانه میوه آن می تواند کمبود این ماده را در بدن کاهش دهد. علاوه بر این، استفاده منظم از آن به پیشگیری از طاسی در مردان نیز کمک می کند.در این میان وجود بیوتین در گردو یکی دیگر از عوامل جلوگیری از ریزش مو است.

خواص پوست گردو در تقویت و تغذیه بهتر مو:

نور مضر خورشید، انواع آلودگی ها، کیفیت نامناسب آب، تغذیه نامناسب و... همگی دلایلی هستند که می توانند به ظاهر و درخشندگی موهای شما آسیب بزنند. گردو حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا 3، امگا 6، امگا 9 و پتاسیم است که به تقویت ریشه مو کمک می کند. البته وجود اسیدهای چرب امگا 2 از جمله خواص پوست گردو برای مو نیز گزارش شده است که منجر به تغذیه و قدرت بهتر می شود.

خواص پوست گردو در درمان شوره سر :

• غدد چربی در فولیکول های مو ممکن است گاهی اوقات چربی کمتری تولید کنند که منجر به شوره سر و در نتیجه مشکلات پوستی می شود.

• این بدان معنی است که مو مواد مغذی مناسبی دریافت نمی کند و یکی از عوارض آن ممکن است شکننده شدن مو باشد.

• اگر مصرف اسیدهای چرب ضروری افزایش یابد، پوست سر می تواند از خواص پوست گردو برای کاهش ریزش مو و شوره سر استفاده کند.

• استفاده از این پوست یا میوه آن را می توان درمان دائمی شوره سر دانست.

خواص پوست گردو برای داشتن پوست سر سالم:

داشتن موهای سالم و درخشان از طریق پوست سر سالم به دست می آید.با بهبود گردش خون در پوست سر، موها قوی تر می شوند و ریزش مو کمتر می شود. از جمله خواص پوست گردو برای مو، روغن های ضروری موجود در آن به مرطوب کردن پوست سر کمک می کند. علاوه بر این، خواص ضد باکتریایی گردو به عنوان عامل موثری در پیشگیری از عفونت های پوستی گزارش شده است.

رنگ موی طبیعی با پوست گردو:

از دیگر خواص این ماده قابل ذکر است که می توان از آن برای جایگزینی رنگ موی شیمیایی استفاده کرد. پوسته سخت این ماده می تواند رنگ قهوه ای پررنگ و زیبایی به موها بدهد.

خواص پوست گردو در رشد و درخشش مو:

وجود کراتین، یکی از پروتئین های اصلی ساختار مو، عامل اصلی دستیابی به این خواص خواهد بود. به لطف ترکیب این ماده با سایر ویتامین ها و مواد معدنی، درخشندگی و رشد سریع آن تضمین می شود.

نحوه ی استفاده از خواص پوست گردو برای مو:

برای نمایش کامل خواص این ماده گرانبها لازم است با کاربرد و مراقبت از آن آشنا باشید و در زیر نحوه انجام آن را معرفی می کنیم: جلوگیری از ریزش مو یا به تاخیر انداختن ریزش مو برای کاهش و جلوگیری از طاسی آن توصیه می شود هر روز یک مشت مغز گردو بخورید.این روش ساده ترین و کاربردی ترین برای استفاده در نظر گرفته می شود.

علاوه بر استفاده روزانه از این ماده، تهیه روغن آن برای ماساژ ساقه مو می تواند به موها درخشندگی و تقویت کند. بهتر است ماساژ را در روال مراقبت از موی خود بگنجانید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

تهیه روغن گردو از پوسته یا میوه آن یک درمان موثر برای شوره سر محسوب می شود. البته باید به خاطر داشت که شستشو و پاکسازی منظم کثیفی و چربی پوست سر و خواص پوست گردو سبز برای ریزش مو یا شوره سر می تواند این عارضه را درمان کند.

چگونه پوست گردو را تهیه کنیم؟

برای داشتن پوست سر سالم، خواص پوست گردو برای مو توصیه می شود. بهتر است 3 تا 4 شاخه گردو را با پوست در نیم لیتر آب به مدت ده دقیقه بجوشانید. علاوه بر شاخه های گیاه، استفاده از برگ های آن نیز مهم است. بعد از این مدت معجون جوشیده صاف می شود.

بهتر است قبل از اعمال این مخلوط به طور مستقیم روی ریشه ها صبر کنید تا خنک شود.همزمان با یک برس مناسب ریشه ها را شانه کنید تا مخلوط جوشانده تمام پوست سر را لمس کند. این به داشتن پوست سر سالم منجر می شود. با این حال، برای بهترین نتیجه، این روش باید به طور منظم استفاده شود.

برای آماده شدن برای رنگ موی طبیعی، 10 تا 15 عدد گردوی خرد شده و پوست آن را به مدت نیم ساعت در آب جوش خیس کنید. سپس مایع به دست آمده خنک می شود و پوسته صاف می شود. با کمک پنبه آغشته به محلول، این ترکیب برای رنگ آمیزی روی ساقه موی جدا شده قرار می گیرد.

بعد از نیم ساعت موهای خود را با شامپو یا نرم کننده ملایم بشویید. در این صورت، شستن موهای خود با آب داغ در عرض یک هفته توصیه نمی شود. در غیر این صورت ممکن است تغییر رنگ مو را تجربه کنید.

جلوگیری از سفید شدن مو با پوست گردو:

سفیدی زودرس یا طبیعی مو و از دست دادن رنگ زیبای اصلی این روزها دغدغه بسیاری از افراد است. از دست دادن رنگدانه مو علت اصلی این بیماری است. بسیاری از مردم بر این باورند که استفاده از رنگ موی شیمیایی می تواند عوارض جانبی بسیار خطرناکی داشته باشد.

بنابراین استفاده از گزینه های رنگ موی طبیعی برای این منظور بسیار محبوب شده است.در حالی که استفاده از ویتامین ها و مواد طبیعی در بسیاری از برندهای معروف رنگ مو به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که بتوان رنگ موی طبیعی را به این روش تهیه کرد، گزینه های صنعتی توصیه نمی شود. البته یکی از معایب این روش این است که تنوع رنگ کمتری را دریافت می کنید.

استفاده از خواص پوست گردو برای مو غنی از پتاسیم برای بازسازی سلولی مهم است. این باعث افزایش سرعت رشد مو می شود. برای این کار توصیه می شود روغن سویا، روغن زیتون و روغن گردو را با موهای خشک یا مرطوب مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت روی ساقه مو بگذارید. در این صورت از شامپو یا نرم کننده استفاده نکنید. استفاده موضعی از روغن گردو به عنوان ماسک مو نیز در مراقبت روزانه شما بسیار مهم است.

خواص پوست گردو برای از بین بردن موهای زائد :

• در حالی که قبلاً به اهمیت استفاده از خواص پوست گردو سبز برای درمان ریزش مو اشاره کردیم، نباید از فواید آن برای از بین بردن موهای زائد غافل شویم.

• برای این روش و همچنین برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت یا لکه های باقیمانده، مقدار زیادی پوست گردو باید سوزانده شود.

• یک قاشق غذاخوری از خاکستر به دست آمده را در یک لیتر آب ریخته و به مدت 12 ساعت در این حالت می گذارند.خیساندن یک پد پنبه ای روی موهای زائد و ماساژ دادن آن به مدت 15 دقیقه چندین بار در روز نیز می تواند موهای زائد را از بین ببرد.

خلاصه ای از خواص پوست گردو برای مو:

خواص منحصر به فرد پوست گردو برای مو، بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از مردم از آن به جای مواد شیمیایی استفاده می کنند. وجود انواع ویتامین ها، پروتئین ها، منیزیم و ... باعث افزایش تغذیه مو و پوست سر می شود.

این کارکردها را نه تنها با خوردن میوه آن می توان به دست آورد، بلکه پوسته سخت آن نیز می تواند محلول های مختلفی را از این طریق تهیه کند. اگر شما نیز از خواص بی شمار آن برای افزایش کیفیت موهای خود بهره می برید، به اشتراک گذاری این راه حل ها می تواند برای دیگران بسیار مفید باشد.

خواص پوست گردو برای مو

جستجو در سایت