آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خواص سیب ترش

خواص سیب ترش

خواص سیب ترش برای سلامتی:

سیب ترش یکی از انواع مختلف سیب می باشد که شکوفه دهی آن در اواخر زمستان است و در اواسط فصل بهار قابل برداشت است . سیب ترش دارای طعم متفاوتی است و خواص درمانی زیادی برای کاهش وزن ، سلامتی ، فشار خون و … دارد .

رفع حالت تهوع با سیب ترش:

سیب ترش داره طبع سرد و خشک است، به همین دلیل قابض است و می‌تواند باعث از بین رفتن حالت استفراغ و دل بهم ریختگی شود .

تقویت معده و درمان اسهال با سیب ترش:

یکی دیگر از خواص سیب ترش تقویت معده و درمان اسهال است . برای این کار باید آب سیب ترش را با انار مخلوط کنید و میل نمایید . این نوشیدنی می تواند حالت تهوع راه نیز برطرف نماید .

کاهش وزن و لاغری با سیب ترش:

سیب ترش دارای کالری کم و فیبر زیاد است . این فیبر به صورت محلول در بخش نرم میوه قرار دارد و می تواند باعث جذب آب روده شده و با تشکیل ماده ای شبیه ژل سبب کاهش سرعت هضم شود. در نتیجه می‌تواند به لاغری و کاهش وزن کمک کند . برای این که بیشتر احساس سیری نمایید بهتر است که قبل از خوردن غذا سیب ترش را استفاده نمایید .

فید و پلی فنل های موجود در سیب ترش حتی بعد از جویده شدن که در معرض اسیدهای معده و آنزیم های هضم قرار گرفته اند می ‌توانند سالم باقی بمانند و این امر موجب می شود در زمانی که این ترکیبات به روده می رسد با تولید بوتیریک اسید موجب افزایش جمعیت باکتریهای مفید روده شود.

کاهش فشار خون با سیب ترش:

طبق گزارش محققان دانشگاه میشیگان خوردن سیب می‌تواند باعث کاهش فشار خون ، استرس اکسیداتیو و سطح کلسترول خون شود . این محققان این آزمایش را روی موش ها انجام دادند و نتیجه بدست آمده نشان داد که موش هایی که سیب مصرف کرده بودند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی در آن ها کاهش یافته و سطح عمومی سلامتی بالاتری داشتند .

ارتقای سلامت قلب با سیب ترش:

مقدار پتاسیم موجود در سیب ترش نسبت به انواع دیگر سیب ها بیشتر می‌باشد . پتاسیم یک عنصر الکترولیتی می‌باشد که می‌تواند باعث متعادل نگه داشتن مایعات درون و اطراف سلول شود . این تعادل برای جریان الکتریکی داخل بدن که موجب تپیدن قلب است . به همین خاطر می‌توان گفت خوردن سیب ترش می تواند برای ارتقای سلامت قلب مفید باشد .

نتایج تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه و منظم سیب می ‌تواند باعث کاهش سختی سرخرگها شود .

تقویت حافظه و کاهش اختلالات اعصاب با سیب ترش:

یکی از ترکیبات عالی سیب ترش کوئرستین بوده که یک آنتی اکسیدان قدرتمند است تاثیر بیشتری نسبت به ویتامین سی در برابر رادیکال های آزاد دارد . طبق پژوهشی که نتایج آن در مجله journal of Agriculture and food chemistry منتشر یافت مشخص شد که کوئرستین موجود در سیب ترش می تواند حفاظت اعصاب در برابر استرس اکسیداتیو که عامل اصلی بروز اغلب بیماری هاست شود .

می توان گفت احتمالاً این ترکیب عالی می تواند باعث کاهش اختلال اعصاب مانند آلزایمر و پارکینسون شود .

سیب ترش، سرشار از آنتی اکسیدان:

سیب ترش سرشار از فلاونوئیدها بخصوص سیانیدین و اپی کاتچین می باشد ‌.فلاونوئیدها و ویتامین C آنتی اکسیدان های قوی هستند که می توانند از بدن در برابر رادیکال های آزاد مضر محافظت کنند. به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان، دیابت و غیره را کاهش می دهند.

سیب ترش خاصیت ضد سرطانی دارد:

در پژوهشی که درباره تاثیر سیب ترش بر روی سلول های سرطانی انجام گرفت محققان با بررسی تاثیر سیب ترش بر روی سه رده سلول سرطانی MCFY ، Hela ، HT-29 دریافتند که سیب ترش می تواند از تکثیر سلول ها به ویژه رده سلولی Hela جلوگیری نمایند .

محققان بر این باورند که ترکیبات فنلی سیب ترش که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند، تکثیر سلولی را کاهش می دهند، در حالی که برخی دیگر از محققان این مهار را به مقادیر بالای ویتامین C و برخی کاروتنوئیدها و آنتوسیانین ها نسبت می دهند.

به گفته متخصصان طب سنتی، آب سیب و سیب می تواند از بروز استرس اکسیداتیو و همچنین جلوگیری از گسترش سرطان کبد جلوگیری کند.

خواص سیب ترش

جستجو در سایت