آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در کرمانشاه

خرید نهال گردو در کرمانشاه

خرید نهال گردو در کرمانشاه

قبل از خرید نهال گردو در استان کرمانشاه، بایستی اطلاعات دقیقی راجع به شرایط آب و هوایی و موقعیت مکانی آن داشته باشید. استان کرمانشاه یکی از زیبا‌ترین و با قدمت‌ترین استان‌های ایران است، که حدود ۲۵ هزار کیلومتر مساحت دارد. این استان با کشور عراق هم‌ مرز است و صادرات و واردات زیادی در این استان صورت می‌گیرد. بخشی از این چرخه اقتصادی مربوط به نهال‌های گردو است. کرمانشاه میان فلات ایران و بین النهرین قرار دارد و آب وهوای این استان در بیشتر سال سرد است. این آب و هوا بهترین موقعیت برای خرید نهال گردو و کاشت آن خواهد بود. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه خرید بهترین نهال گردو در کرمانشاه آشنا کنیم.

انواع مختلف نهال گردو

گردو نیز همانند سایر میوه‌ها انواع و ارقام مختلفی دارد و نزدیک به ۳۰ نوع مختلف را دارا است. این انواع عبارت‌ند از: گردوی پدرو، گردوی هارتلی، گردوی دماوند، گردوی جمال ۳۶Z، گردوی وینا، گردوی مراغه، گردوی بیلچک، گردوی روند، گردوی پاکوتاه ضیاء آباد، گردوی شیلی، گردوی چندلر، گردوی پکان آمریکایی، گردوی سجنو، گردوی ژنوتیپ، گردوی توسرخ، گردوی سانلند، گردوی شبین، گردوی کاما، گردوی تخم مرغی، گردوی یالووا، گردوی تویسرکان، گردوی پاریزین، گردوی کانادایی، گردوی لارا، گردوی پورتوریکو، گردوی فرانکت، گردوی ایتاکا یونانی، گردوی اسرائیلی و گردو خوشه‌ای. گردوی مناسب هر منطقه متفاوت است. به طور مثال؛ ممکن است در یک منطقه دو نوع گردو ژنوتیپ و گردوی ایتاکا یونانی کاشته شود، باتوجه به نیاز نهال ممکن است نتیجه دهی گردو ژنوتیپ بهتر باشد و یا بلعکس. نوع نهال گردو با توجه به موقعیت جغرافیایی محل کاشت انتخاب خواهد شد. البته به خاطر داشته باشید که باید قبل از خرید نهال گردو، شرایط اقلیمی منطقه خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.

موقعیت جغرافیایی کرمانشاه

همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد، کرمانشاه دارای آب و هوایی معتدل و کوهستانی است. میانگین دمای هوا این منطقه ۴۱ درجه سانتی گراد و میزان بارش سالانه ۶۵۴میلی لیتر است و در معرض رطوبت‌های مدیترانه‌ایی قرار دارد که منجر به بارش باران و برف می‌شود‌. این استان ۱۴۰۰متر از سطح دریا ارتفاع دارد. همچنین وجود رودخانه ها و دریاچه‌های آبشوران، چشم بشیر، قره سو، سراب نیلوفر، رودخانه الیاس و دریاچه طاق بستان به افزایش رطوبات و باران‌ها کمک می‌کند. مهم‌ترین عامل در رشد نهال گردو کرمانشاه موقعیت جغرافیایی مناسب آن است. به بیانی دیگر، شما می توانید در این استان به آسانی برای خرید نهال گردو و کاشت آن اقدام کنید و در کمترین زمان صاحب سود بسیار خوبی شوید.

بهترین نهال گردو در کرمانشاه

همان طور که در مطلب قبل خواندید کرمانشاه یکی از استان‌هایی است که بهترین موقعیت را برای خرید نهال گردو و کشت آن دارد. نهال‌ها باید با موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی محلی که در آن کشت می‌شود سازگار باشد. همچنین برای خرید نهال گردو در کرمانشاه لازم است، تا با انواع نهال‌های گردو آشنا شوید و آگاهی لازم را داشته باشید که ۶ نوع نهال گردو، متناسب آب و هوای کرمانشاه هستند.

نهال گردو چندلر: اولین بار این نهال در کالیفرنیا به ثبت رسیده است و جزء قدیمی‌ترین درخت‌ها به حساب می‌آید. این نهال در برابر بیماری و آفات و سرما بسیار مقاوم است. به همین خاطر مراقبت و کاشت این درخت بسیار آسان است. پوسته این گردو نازک و مغزی درشت دارد به طور میانگین در هر هکتار ۶ تن بار می‌دهد، این بار در طی سالیان افزایش می‌یابد.

ژنوتیپ: این نهال گردو که در نهالستان کرمانشاه موجود است، گونه‌ای اصلاح نژاد شده است. میزان باردهی این نهال گردو از ارقام دیگر بیشتر است و عمر آن ۸۰ سال می باشد. ناگفته نماند که نهال گردو ژنوتیپ از مقاومت بالایی در برابر سایر اقلیم ها برخوردار است. خوب است بدانید که گردوی ژنوتیپ به صورت بذرپرورش می‌یابد و خود گرده افشان است.

نهال فرنور: این نهال گردو بومی کشور فرانسه است و در استان‌هایی با ارتفاع زیاد از سطح دریا و سرد سیر کاشت می‌شود از همان سال اول بار می‌دهد و عمر اقتصادی آن آن به ۱۵۰ سال می‌رسد. همچنین ارتفاع نهال گردو فرنور به 6 متر هم می‌رسد و در سال‌های اوج باردهی، بین ۷-۸ تن در هر هکتار میوه می‌دهد.

نهال تویسرکان: این نهال گردو قدیمی‌ترین نهال گردو مختص به ایران است. طعم و مزه عالی این گردو باعث شده تا استقبال خوبی از این گونه شود، از سال سوم به بعد کشت بار می‌دهد، نهال‌های ایرانی با توجه به اینکه در شرایط و جو ایران رشد کرده و بومی کشور ایران است، کیفیت محصول بیشتری دارد.

نهال فرانکت: این نهال نیز بومی کشور فرانسه است. تراکم شاخه‌ها و برگ‌های نهال گردو فرانکت بسیار زیاد است به همین خاطر هر ساله احتیاج به هرس دارد. هرس به موقع و صحیح رشد و بار‌آوری درخت گردو را زیاد می‌کند. برای کسب اطلاع بیشتر از نحوه‌ی هرس به موقع و مناسب می‌توانید در هنگام خرید نهال گردو فرانکت از نهالستان رویال نهال، در این زمینه از متخصصان و کارشناسان سؤال فرمایید.

نهال کانادایی: همان طور که از نام این درخت پیداست اصلیتی کانادایی دارد و در بیشتر مناطق ایران قابل کشت است و در ارتفاع ۵-۴ متر هم رشد می‌کند. نهال گردو کانادایی از سال‌ اول میوه می‌دهد و طول عمر آن ۱۰۰ سال است. شکل گردوی کانادایی بیضی و درشت و رنگ مغز آن روشن است و در هر هکتار حدود ۶۱ تن بار می‌دهد، این نوع نهال متداول‌ترین نهال در نهالستان کرمانشاه برای کاشت است. هم چنین بازدهی این نوع گردو در کرمانشاه بسیار بالا است.

علاوه بر ۶ مورد عنوان شده نهال اسرائیلی و خوشه‌ای نیز در کرمانشاه خریداری و کشت می‌شود می‌توان گفت این دو نوع نهال مناسب آب و هوای سرد و خشک کرمانشاه بوده و می‌توانند گزینه مناسبی جهت انتخاب نهال گردو کرمانشاه و احداث نهالستان گردو در این استان باشند. به خاطر داشته باشید که نهال اسرائیلی و خوشه‌ای هر دو محصولی کاغذی داشته و بسیار اقتصادی هستند.

خرید نهال گردو در کرمانشاه

نحوه خرید بهترین نهال گردو در کرمانشاه

شناخت روش‌های جدید و به روز به سود‌رسانی بیشتر در هر شغلی می‌تواند کمک کند، کشاورزی نیز از این امر مستثنی نیست؛ افزایش اطلاعات اینترنتی و مجازی در زمینه محصولات ارگانیک و غیر تراریخته منجر به بازدهی و زیاد شدن سود می‌شود. یکی از راه‌های استفاده از اینترنت در بحث کشاورزی خرید و فروش نهال گردو است. البته باید با نحوه خرید نهال گردو در کرمانشاه به صورت اصولی آشنا باشید و بدانید که از کدام نهالستانمعتبر خرید ‌کنید. خرید نهال گردو مناسب از نهالستان رویال نهال می‌تواند به کشاورز کمک کند تا بتواند نهال مورد نظر خود را انتخاب و خرید کند.

املاح و مواد معدنی در گردو

تا کنون در این پست با انواع گردو آشنا شدیم؛ اما این پر مغز محبوب چه خاصیت‌هایی دارد.

گردو یکی از میوه‌های مغزدار است که از ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و سرشار از منابع عالی و ترکیبات مفید برای بدن است. برخی از این مواد عالی عبارت‌ند از: پروتئین، انواع ویتأمین E، D، C، B، A، فیبر، آنتی اکسیدان، امگا۳. به غیر از مغز گردو سایر اجزای این درخت نیز فوایدی دارد مانند: برگ درخت گردو، مواد معدنی، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، پارافین، تانن و کاروتن. حتی پوسته گوشتی روی گردو که غالبا سبز رنگ است نیز املاح معدنی فراوانی دارد و امولوسیون قند، اسید سیتریک، اسید مالیک، کلسیم و فسفات را شامل می‌شود.

مغز گردو باعث تقویت سیستم ایمنی، جلو‌گیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، کمک به ضخیم‌تر و قوی شدن مو، سم زدایی کردن کبد، تنظیم خواب، افزایش سلامت استخوان، کاهش فشار خون، کمک به افزایش باکتری‌های مفید و جلو‌گیری از تشکیل باکتری‌های مضر برای بدن، کاهش قند خون، جلو‌گیری از پیری زودرس پوست می‌شود. این ها فقط بخش کوچکی از فواید گردو برای بدن است.

پوشش گیاهی در استان کرمانشاه

به خاطر آب و هوای کوهستانی کرمانشاه و وجود ذخایر آبی غنی در این استان جنگل‌ها و مراتع بکر و فراوانی را شاهد هستیم. از جمله مهم‌ترین درختانی که در کرمانشاه یافت می‌شوند، شامل: درخت‌های گردو، بادام، فندق، شلیل، به و سیب است. پوشش گیاهی مناسب رشد گردو در کرمانشاه خواهد بود. با توجه به گستردگی زمین کشاورزی در کرمانشاه شما با یک قطعه زمین کوچک نیز می‌توانید اقدام به خرید نهال گردو مناسب و کاشت آن نمایید. خوب است بدانید بهترین گردوهای ایران مربوط به استان کرمانشاه هستند.

سود‌آوری باغ گردو در کرمانشاه

سرمایه‌گذاری صحیح و بلند مدت می‌تواند یک گام بزرگ برای شروع یک کسب و کار موفق و بالا بردن سرمایه اولیه شما باشد. این روز‌ها که همه به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی بازار ارز و طلا هستند و عده‌ی زیادی از بازار و صنعت کشاورزی غافل نشده‌اند. سرمایه‌گذاری بر روی کشاورزی می‌تواند شما را به یک کشاورز شاغل و پر درآمد تبدیل کند. اما مهم‌ترین شاخصه برای سرمایه‌گذاری درست انتخاب صحیح محصول کشاورزی است. با توجه به آب و هوای کرمانشاه خرید نهال گردو در کرمانشاه برای احداث باغ بهترین انتخاب است. همچنین اگر بتوانید پروسه‌ی صادرات گردو باغ خودتان را به درستی انجام دهید، به یک تاجر موفق تبدیل خواهید شد. باغداری مدرن با مکانیزه نوین برای کاهش هزینه‌ها در احداث باغ به یاری شما خواهد شتافت. در ضمن در نظر داشته باشید؛ با توجه به تورم و نوع نهالی که از نهالستان گردو کرمانشاه خریداری می‌کنید نمی‌توان به دقیق مبلغ مورد نیاز برای احداث باغ گردو را اعلام کرد. همچنین شما بیشترین سود از احداث درخت گردو را بعد از چندین سال به طور واضح مشاهده خواهید کرد.

با توجه به دسترسی باغداران کرمانشاه به ذخایر آبی وسیع، کاشت و پرورش گردو برای آن‌ها آسان است، همچنین احداث باغ گردو در کرمانشاه بسیار مقرون به صرفه است و در مدت کوتاه تمام باغ شما به سود دهی خواهد رسید. شما بعد از چند سال با توجه به سود باغ گردو می‌توانید این کار را گسترش دهید. استان کرمانشاه سهم عظیمی از تولید و صادرات گردوی ایران را به نام خودزده است، ضمنا خرید نهال گردو مناسب و صادرات محصولات آن، یک ایده اقتصادی با سود فراوان خواهد بود.

تأثیر آب و هوای کرمانشاه بر ثمردهی گردو

کرمانشاه فاکتور‌های اولیه و مورد نیاز نهال گردو برای رشد را دارد، یکی از این فاکتور‌ها هوای مدیترانه‌ای است، استان کرمانشاه به درستی پاسخ گوی این نیاز نهال‌های گردو است. آب و هوای مدیترانه‌ای زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرمی دارند. البته درخت گردو در یخبندان‌ها دوام زیادی ندارد و بخشی از عملکرد خود را از دست خواهد داد. پارامتر آب و هوا در رشد و ثمر دهی درخت گردو تأثیر بسیار بالایی دارد. البته نهال‌های گردو مناسب مناطق سردسیر در کرمانشاه باردهی بالایی خواهند داشت.

بازار فروش گردو در کرمانشاه

فرض کنید باغ گردو را با خرید نهال از رویال نهال در کرمانشاه احداث کرده‌اید، اما قطعاً موضوع فروش گردو‌ها در کرمانشاه ذهن شما را درگیر کرده است. باید گفت با توجه به خواص گردو حضور آن در سفره‌ی صبحانه و شام الزامی است. گردو از محدود میوه‌ها‌یی است که همیشه بازار فروش آن گرم خواهد بود، بازار صادرات گردو نیز همیشه پر رونق است.

سخن پایانی

در آخر باید گفت اگر ساکن کرمانشاه هستید و زمین کشاورزی دارید به سادگی با خرید نهال گردو از نهالستان رویال نهال و احداث نهالستان گردو کرمانشاه، می‌توانید یک کسب و کار قدمت دار راه بیاندازید. دقت داشته باشید خرید نهال گردو در کرمانشاه برای سودآوری، به عزم اراده و پشت کار شما برای رسیدگی به درخت گردو بستگی دارد. شما با احداث باغ گردو در استان کرمانشاه یک تیر و چند نشان خواهید زد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در کرمانشاه

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2