آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در کرج

خرید نهال گردو در کرج

خرید بهترین نهال گردو در کرج

از گذشته شهر کرج دارای خاک مناسب و حاصلخیز و ذخایر آبی پیشرفته بوده که می‌توان انواع درختان را در آن کشت کرد. تلفیق دو آب‌وهوای کوهستانی و دشتی در شهر کرج باعث شده تا شرایط ویژه‌ای را فراهم کند به‌طوری‌که در دو دهه گذشته اکثر کشاورزانی که به مناطق مسکونی مهاجرت کرده بودند تصمیم گرفتند بار دیگر باغات میوه خود را راه‌اندازی کنند.

در سال‌های اخیر تناژ تولیدی میوه‌های سردرختی و گردو شهر کرج ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است، البته از نظر باغداران دلیل اصلی این پیشرفت به‌خاطر توزیع نهال میوه اصلاح شده و باکیفیت است که سیستم دفاعی قوی دارند.

آب‌وهوای شهر کرج و انواع نهال میوه سازگار با اقلیم شهر کرج

قبل خرید نهال گردو در کرج مستلزم رعایت به یک سری نکات و مواردی است که باید به آنها توجه کرد و به‌عنوان معیار در برنامه کاری قرارداد. از جمله:

یافتن منطقه مناسب: برای خرید نهال در کرج، ابتدا باید عرض جغرافیایی منطقه موردنظر را بر اساس اینکه عرض جغرافیایی 55 درجه برای ساخت‌وساز مناسب است، تخمین زد. نکته دوم منابع آب موجود است. بهتر است باغ را در مجاورت رودخانه کرج یا قسمت‌های مختلف آب‌های زیرزمینی احداث کنید. یا اطراف سدها تا مشکل تأمین آب از نظر آبیاری وجود نداشته باشد.

شرایط اقلیمی: اقلیم عامل بسیار مهمی در احداث باغ گردو محسوب می‌شود، به‌طورکلی آب‌وهوای مدیترانه‌ای برای کاشت نهال گردو مناسب است، آب‌وهوایی که در زمستان هوای سرد بر منطقه حاکم و تابستان گرم و هوای معتدل داشته باشد به‌طوری‌که دمای هوای زمستانی کرج بتواند نیاز سرمایشی نهال گردو را تأمین کند.

خاک مناسب و مرغوب: اگر محوطه احداث باغ گردو کرج غنی از خاک با بافت سنگین، فشرده و 100 درصد رسی باشد، می‌توان گفت که این خاک قابلیت رشد را نخواهد داشت؛ بنابراین بهتر است خاک باغچه نهال گردو عموماً لومی با خاک رس، ماسه و بافت متوسط باشد. بافت خاک بسیار سبک نیز نمی‌تواند امکان کاشت نهال گردو را فراهم کند.

آیا کاشت نهال گردو در کرج به‌صرفه است؟

برای خرید نهال در کرج ازآنجایی‌که دارای ویژگی‌های لازم از جمله آب‌وهوای مناسب، منابع عالی، عرض جغرافیایی مناسب برای کاشت نهال گردو و سایر عوامل است، امکان کاشت و برداشت گردو مناسب این منطقه وجود دارد، به همین دلیل به‌طورقطع می‌توان گفت که کاشت نهال گردو در کرج مقرون‌به‌صرفه است و در هر فصلی قابل‌فروش بوده، برخلاف سایر میوه‌ها فقط در یک‌فصل قابل‌فروش است، این محصول در چهارفصل به فروش می‌رسد.

در اقلیم کرج می‌توان گردو مرغوب برداشت کرد، گردو علاوه بر رفع نیاز ملی، برای صادرات به کشورهای دیگر نیز مناسب است.

ازآنجایی‌که نهالستان کرج متنوع و متعدد هستند، قبل از کاشت باید تحقیقات لازم در مورد هر یک انجام و از بین آنها رقمی انتخاب شود که با برداشت عالی در سطح وسیعی علی‌رغم باردهی کافی، مقرون‌به‌صرفه‌ترین باشد.

هر جا که آب‌وهوای مناسبی برای خرید نهال در کرج وجود دارد، خرید آن قطعاً رونق زیادی خواهد داشت، در شهر کرج نیز این موضوع وجود دارد، چون شهر کرج دارای آب‌وهوای مناسبی برای کاشت نهال گردو است، مطمئناً امکان‌پذیر خواهد بود.

انواع بهترین نهال گردو در کرج:

نهال گردو کانادایی

برای خرید نهال در کرج، درختان گردو رویال کانادایی با عمر اقتصادی بالای 100 سال را به شما معرفی می‌کنیم. این نوع نهال گردو به طور متوسط در هر هکتار 1016 تن محصول می‌دهد. حداکثر ارتفاع درختان گردو 5 متر بوده و اگر از این درختان گردو به‌خوبی مراقبت کنید، در فصل رشد برای باغ شما بسیار سودآور خواهند بود. نهال گردو رویال کانادا به سرما و خشکی مقاوم است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نوع دیگری از خرید نهال در کرج گردو ژنوتیپ برتر نام دارد. این نوع درخت گردو حدود 200 سال عمر اقتصادی دارد و نهال عالی و با عملکرد بالا محسوب می‌شود. از هر هکتار این درختان گردو می‌توانید 8 تن گردوی تازه با آجیل خوش‌طعم و درشت جمع‌آوری کنید. نهال گردو ژنوتیپ را می‌توانید از رویال نهال خریداری کنید.

نهال گردو چندلر پیوندی

برای خرید نهال در کرج، گردو چندلر نیز توصیه نمی‌شود زیرا سطح ارتفاع کرج از دریا بالای 1200 متر می باشد. این نهال گردو با شرایط سردسیری یا کوهستانی سازگاری دارد. از یک هکتار می‌توان حدود شش تا هفت‌تن گردوی مرغوب با آجیل درشت برداشت کرد. نهال گردو چندلر را می‌توان تا ارتفاع 1200 متری کاشت و امکان خرید عمده نهال گردو از رویال نهال وجود دارد.

نهال گردو تویسرکان

خرید نهال در کرج با گواهی جهاد کشاورزی بسیار مهم است. نهال گردو تویسرکان را می‌توانید از رویال نهال، مرکز دارای مجوز با قیمت مناسب تهیه کنید. این درختان گردو در ارتفاع 1300متری میوه خوبی می‌دهند. همچنین نهال گردو تویسرکان در هر هکتار 6 تن میوه مرغوب تولید می‌کند.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی از بهترین گزینه برای خرید نهال در کرج است. عمر اقتصادی این درختان گردو 100 سال بوده، میوه‌های درشت تولید می‌کنند و از یک هکتار حدود 8 تن گردو باکیفیت به دست می‌آید. نهال گردو فرنور نهال ایده‌آلی برای کاشت در باغات کرج است. این درختان گردو تا ارتفاع 2800 متری به‌خوبی رشد می‌کند.

نهال گردو اسرائیلی خوشه ای

یکی دیگر از بهترین ارقام نهال گردو در کرج نهال گردو اسرائیلی نام دارد. این نهال گردو در هر هکتار 6 تن میوه مرغوب تولید می‌کند. عمر اقتصادی درختان گردو اسرائیلی حدود 80 سال است. شما می‌توانید این نهال‌ها را تا ارتفاع 1500 متری از سطح دریا بکارید و محصول خوبی برداشت کنید. گردوی اسرائیلی به بیماری‌ها و آفات درختان گردو مقاوم است.

خرید نهال گردو در کرج

آیا آب‌وهوای کرج برای ایجاد باغات گردو مناسب است؟

خرید انواع نهال گردو در کرج در کنار نهال میوه، فرصت خوبی برای توسعه باغات می‌دهد. کرج شهری کوهستانی است که در دامنه البرز قرار دارد. شرایط هواشناسی کرج برای پرورش نهال میوه و نهال گردو مناسب بوده، به‌خصوص مناطقی با رطوبت کافی که در دامنه کوه‌ها قرار دارند.

شرایط شهر کرج برای کاشت نهال گردو و نهال میوه مناسب است چرا که آب‌وهوای تقریباً کوهستانی و خنکی دارد. این شهر در استان البرز واقع شده و ازیک‌طرف به رشته‌کوه زیبای البرز راه دارد. در فصل زمستان آب‌وهوای کرج سرد و کوهستانی می‌شود و بنابراین نهال گردو باید در برابر سرما و یخ‌بندان مقاوم باشد.

از دیگر ویژگی‌های آب‌وهوای کرج می‌توان به رطوبت نسبتاً زیاد آن اشاره کرد. کرج به کوه البرز نزدیک‌تر است، رطوبت آن بیشتر نسبتاً زیاد بوده و بهتر است نهال گردو در کرج را متناسب با همین ویژگی انتخاب کنید.

چه درختانی در کرج می‌رویند؟

کرج منطقه‌ای ییلاقی و کوهپایه‌ای است که آب‌وهوای مطلوبی دارد. در آب‌وهوای مساعد درختان به‌خوبی رشد می‌کنند و همین امر باعث تمیزی هوای این مناطق می‌شود. در ادامه مقاله تعدادی از نهال های مثمر برای شما گفته شده است که می‌توانید آنها را در نهالستان کرج بیابید: نهال سیب،گلابی،گیلاس،زردالو،آلو،هلو و.........

کاهش هزینه‌های ثانویه و افزایش درآمد سالانه باغ گردو در کرج:

برای افزایش قابل‌توجه درآمد سالانه باغبانی در کرج کاهش هزینه‌های ثانویه در نظر بگیرید.

اگر کمی در مورد کشاورزی بدانید، می‌دانید که بیماری‌های قارچی و باکتریایی بین درختان مسری است، یعنی اگر درختی در باغ آلوده شود، درختان دیگر را نیز مبتلا می‌کند. باغبان باید برای درمان آنها پول زیادی خرج کند. اگر کشاورز از مراحل اولیه احداث باغ، نهال گردو مقاوم خریداری کند، چنین مشکلی برایش پیش نمی‌آید.

گاهی در شرایط بسیار حاد کشاورز مجبور است درخت را از ریشه کنده و پس از یک سال نهال جدیدی بکارد و خاک را ضدعفونی کند. شاید راه‌حلی بسیار ساده و معقول برای کشاورز باشد. اما مدت طولانی انتظار و تلاش کشاورز برای به‌ثمررسیدن درخت به‌کلی از بین رفته است. علاوه بر این، باید چند سال دیگر صبر کنید تا نهال کاشته شده بالغ شود. تمامی موارد ذکر شده هزینه اضافی و ثانویه محسوب می‌شود و باعث کاهش درآمد سالانه کشاورز می‌شود.

با مراجعه حضوری و آنلاین به رویال نهال می‌توانید با کمک و راهنمایی مشاوران و کارشناسان باغتان را از صفر تا صد بسازید. آنها می‌توانند باتوجه ‌به مساحت باغ شما انواع نهال گردو را پیشنهاد دهند که کاملاً با محیط‌زیست سازگاری داشته باشد و نیازی به‌صرف هزینه زیادی برای نگهداری آنها نباشد.

نحوه خرید بهترین نهال گردو در کرج:

برای خرید نهال در کرج باید به مراکز معتبر و شناخته شده که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالت می‌کنند اعتماد کرد و خرید مطمئنی را انجام دهید. ممکن است در زمان خرید نهال گردو از نهالستان کرج کیفیت موردنیاز موجود نبوده و اگر مرکز قابل‌اعتماد نباشد، قطعاً در زمان فروش به کیفیت نهال اهمیتی نمی‌دهد و مهم‌ترین عامل را در نظر نمی‌گیرد، علاوه بر این آسیب‌های احتمالی را در داخل نهال گردو پنهان و باغبان را در هنگام خرید از مشکلات مطلع نمی‌کند.

سخن پایانی:

در این مطلب سعی کردیم تا به طور مختصر در مورد آب‌وهوا و شرایط اقلیمی و همچنین پوشش گیاهی و درختانی که در استان البرز کشت می‌شوند صحبت کنیم.

همان‌طور که ذکر شد کرج در ارتفاعات البرز قرار دارد و همین موقعیت سبب وجود یک اقلیم متعادل برای کاشت نهال گردو را فراهم نموده است، اقلیمی که بر اساس ویژگی‌های منطقه‌ای دارای شرایط کافی برای تأمین سرمای زمستانه بوده و گرمای شدید تابستان را در پی ندارد، به‌نوعی یک آب‌وهوای مدیرانه‌ای داشته که نهال گردو در این هوای مدیترانه به‌سرعت رشد و به باردهی می‌رسد و باغدار دچار سود و صرفه اقتصادی می‌گردد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در کرج

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2