آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در مریوان

خرید نهال گردو در مریوان

خرید نهال گردو در مریوان

برای کسب در آمد از زمین، افراد مختلف، به کارهای متفاوتی دست می‌زنند. یکی از مناسب ترین راه‌ها در این راستا، تبدیل زمین خالی، به زمین کشاورزی است. مریوان شهری است که باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی زیادی دارد و بیش از نیمی از جمعیت این شهر کشاورز و باغدار هستند.

برای کسب در آمد بیشتر از زمین کشاورزی، باید به صرفه ترین و پر سود ترین محصولات زراعی را شناخت. در مریوان نهال‌های متنوعی یافت می‌شود. گردو یکی از محصولات پر سود کشاورزی است. باغبان‌ها و کشاورزان زیادی در مریوان، پرورش گردو انجام می‌دهند. در ادامه می‌خواهیم با خرید نهال در مریوان و تهیه مرغوب‌ترین نهال‌ها در مریوان آشنا شویم.

خرید درست و اصولی نهال گردو در نهالستان مریوان

به جرات می‌توان گفت خرید نهال در مریوان از مهم ترین دغدغه‌های کشاورزان و باغ داران این شهر هست زیرا کیفیت نهال خریداری شده در میزان سود دهی پرورش گردو، تاثیر زیادی دارد و تعیین کننده است. در نتیجه‌ی خرید نهال با کیفیت، باغ دار صاحب بار زیادی از گردوی با کیفیت می‌شود.

در میان محصولات کشاورزی پر سود، نام گردو می‌درخشد زیرا پرورش آن، سرمایه‌ی چندان زیادی نمی‌خواهد و در مقابل سود زیادی دارد. در کشورمان ایران پرورش گردو در شهرهای مختلفی اعم از مریوان به وفور انجام می‌شود.

گاهی کشاورزان، با کاشت نهال‌های نامناسب و پرورش آن‌ها، باعث هدر رفتن وقت و انرژی و حتی سرمایه‌ی خود می‌شوند زیرا برخی نهال‌ها در حد انتظار کشاورز باردهی نمی‌کنند. خرید و فروش نهال و احداث باغ گردو مریوان از رویال نهال که مرکز معتبری است نیز، انجام می‌شود.

کشاورزان مریوان، با سر زدن به رویال نهال می‌توانند نهال گردویی مناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوایی مریوان خریداری کنند و سود زیادی از پرورش گردو به دست بیاورند. توجه داشته باشید که در رویال نهال، اغلب نهال‌هایی که برای این شهر مناسب هستند، خرید و فروش می‌شود. بنابراین با خیالی آسوده می‌توانید ارقامی بالا، نهال گردو بخرید.

با خرید نهالی سالم و اصل، می‌توانید با خیال راحت شروع به سرمایه گذاری کنید. برخی از کشاورزان، در هنگام خرید نهال گردو، دقت کافی خرج نمی‌کنند و با خرید نهال‌های آلوده به بیماری و آفت، کار خود را چندین برابر می‌کنند و بخش زیادی از سرمایه ی خود را از دست می‌‌دهند.

برای خرید نهال گردو مناسب مستلزم این هستید که مشخصات نهال و انواع نهال را بشناسید. در ادامه سعی می‌شود انواع نهال را به شما معرفی کنیم تا در هنگام خرید نهال آگاه باشید و نهالی مناسب با زمین کشاورزی خود تهیه کنید تا پرورش و سرمایه گذاری موفقی را تجربه نمایید.

نهال دیر گل یا زود گل؟

اگر در پرورش گیاه و درخت و باغ داری، تجربه داشته باشید، به طور حتم کلمات دیر گل و زود گل به گوشتان آشنا می‌آید. نهال‌های دیر گل در اواسط فروردین ماه که سرمای هوا کم تر می‌شود، شروع به گل دهی می‌کنند. گل‌های این نهال دچار سرما زدگی نمی‌شوند. به همین دلیل نهال‌های دیر گل را اغلب در مناطق سرد سیر می‌کارند.

نهال‌هایی که زود گل هستند، در روزهای اول بهار شروع به گل دهی می‌کنند. این نوع نهال‌ها به طور معمول در مناطقی از کشور که سرمای بهاره‌ی کمتری دارند، پرورش موفقیت آمیزی دارند. با این حال باید در هنگام خرید نهال، به نوع نهال و شرایط اقلیمی شهر دقت کنید. اگر چه در رویال نهال نهال‌های سازگار با مریوان به فروش می‌رسد.

نهال زود بازده یا دیر بازده؟

نهال‌های گردو از نظر زمان باردهی محصول به دو دسته‌ی زود بازده و دیر بازده تقسیم بندی می‌شوند. نهال‌های گردوی زود بازده در سال اولی که آن‌ها را می‌کارید، محصول می‌دهند. باقی نهال‌ها در سال‌های دوم و سوم به بعد شروع به محصول دهی می‌کنند. به این نهال‌ها دیر بازده می‌گویند. پس اگر شما زمان محصول دهی نهال برایتان اهمیت دارد، در هنگام خرید نهال در مریوان به این خصوصیت نهال گردو دقت نمایید.

خرید نهال گردو در مریوان

ارقام نهال‌گردو

این خصوصیت نهال‌های گردو با توجه به رقم گردوی درخت تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که فقط ارقام نهال گردو در هنگام خرید نهال در مریوان نباید مورد توجه قرار بگیرد. بلکه باید به سایر ویژگی‌های نهال از جمله شرایط اقلیمی و میزان ارتفاع مورد نیاز نهال توجه شود.

احداث اصولی باغ گردو در مریوان

باغدار باید بتواند زمین کشاورزی را قبل از کاشت نهال گردو، آماده کند و بعد نهال را به درستی در خاک بکارد. آماده کردن زمین، شامل تنظیم میزان اسیدی خاک، نرمی اندازه‌ی خاک و میزان مواد آلی و مغذی خاک می‌شود. اگر میزان مواد مغذی خاک تنظیم نباشد، ممکن است به نهال‌ها آسیب وارد شود و حتی از بین بروند.

باغبان باید ازاصول نهالکاری مطلع باشد تا سرمایه گذاری موفق در کاشت گردو داشته باشد. گاهی باغبان‌های قدیمی حتی از این اصول آگاه نیستند و تنها از تجربیات خود استفاده می‌کنند. به این نوع کشاورزی، کشاورزی سنتی گفته می‌شود.

خرید نهال گردو در مریوان

مریوان یکی از شهرهای سردسیر استان کردستان است. پس باید در رابطه با خرید نهال در مریوان، به آب و هوای این شهر دقت کنیم. اگرچه نهال‌های موجود در رویال نهال با شرایط بومی این شهر سازگارند.

ارتفاع از سطح دریا

در هنگام خرید نهال باید با دقت به مشخصات آن توجه کنید. نهالی که خریداری می‌کنید باید مناسب با ارتفاع زمین کشاورزی شما باشد. هر قدر ارتفاع زمین کشاورزی از سطح دریا بالاتر باشد، نهالی که در آن زمین می‌کارید، باید نسبت به سرما مقاومت بیشتری داشته باشد.

بارندگی در مریوان

تا حد امکان از کاشت درخت گردو در مناطق بارانی خود داری کنید زیرا درختان گردو بر اثر بارش زیاد از بین می‌رود یا دچار آسیب می‌شود. از آن جایی که مریوان جز مناطق سردسیر محسوب می‌شود، باید نهال گردویی خریداری کنید که نسبت به بارندگی مقاومت بیشتری داشته باشد.

وضعیت خاک مریوان

خاک مریوان برای کاشت نهال گردو مناسب است. خاک مناسب باردهی نهال گردو را افزایش می‌دهد. بنابراین برای کسب بار بیشتر گردو و جذب سرمایه‌ی بیشتر، به خاک زمین کشاورزی خود اهمیت دهید و اسیدیته آن را تنظیم کنید. علاوه بر اسیدیته به میزان رطوبت و نرمی خاک توجه کنید.

بهترین نهال گردو در مریوان

در هنگام خرید نهال در مریوان با انواعی از نهال‌های گردو برخورد می‌کنید. شناسایی انواع مختلف نهال گردو به شما عزیزان کمک می‌کند پرورش گردوی موفق تری را تجربه کنید. در ادامه به معرفی چند نوع نهال گردو که با آب و هوای مریوان سازگار است، می‌پردازیم.

نهال گردوی تویسرکان: این نهال، کاملا ایرانی است و محصول بومی کشور به شمار می‌آید. این نهال گردو با آب و هوای کشورمان و به خصوص شهرهای سرد که در ارتفاع واقع هستند، سازگار است و رشد و بازدهی خوبی دارد. درخت حاصل از این نهال مرتفع است و شاخه‌هایش پراکنده و پر بار هستند.

چربی مغز گردوی این نهال به نسبت نهال‌های دیگر بالا است و برای پخت خورشت مناسب است. گردوهای این نهال فروش بالایی دارند و برای سرمایه گذاری عالی هستند. خوشبختانه این نهال در رویال نهال یافت می‌شود و قیمت مناسبی نیز دارد.

درخت گردوی حاصل از نهال تویسرکان بین ۴۰ تا ۵۰ سال عمر افتصادی دارد. در ارتفاع ۵۰۰ الی ۱۵۰۰ متر از سطح دریا بهترین بازدهی را می‌تواند داشته باشد. این نهال نیاز به نگهداری زیادی دارد اما باید توجه کنید که این نهال، تجاری نیست. زیرا به نسبت نهال‌های دیگر بازدهی بالایی ندارد.

نهال گردوی فرنور: برای خرید نهال در مریوان به طور حتم این نهال به شما معرفی می‌شود. درخت فرنور بالای ۱۵۰ سال عمر می‌کند و تا ۱۵۰ سال بار می‌دهد. هر گردوی حاصل از این نهال، ۱۵ گرم است و بیش از نیمی از آن را مغز تشکیل می‌دهد. این نهال فرانسوی است و جز محصولات وارداتی است.

مناسب مناطق سردسیر و کوهستانی از جمله مریوان است. از آن‌ جایی که مناسب آب و هوای مریوان است، در رویال نهال این نهال یافت می‌شود. آفات زیادی این نهال را تهدید می‌کنند که می‌توان به شته گردو اشاره کرد. درخت فرنور جز درختان قد کوتاه و به اصطلاح اصلاح شده گردو است‌.

درخت گردوی فرنور از سال اول شروع به باردهی می‌کند اما تعداد آن اندک است. به طوری که در سال اول حداکثر به ۳۰ عدد می‌رسد. برای کاشت این درخت نیاز به زمینی به نسبت مرتفع داریم. به طوری که حداقل ارتفاع آن از سطح دریا ۲۵۰۰متر باشد.البته در سطح ارتفاعات پایین نیز این گردو قابلیت کشت را دارد

گردوهای این درخت پر فروش هستند و اندازه‌ای مناسب دارند و با کیفیت هستند. همچنین چوب درخت فرنور، با کیفیت است و به همین دلیل این نهال طرفداران زیادی دارد. به دلیل بازدهی مناسبی که دارد، جز نهال‌های گردو تجاری در رویال نهال است.

نهال گردوی خوشه‌ای: این نهال گردو، جز نهال‌های دیر گل است و همچنین در سال اول بازدهی دارد. در آب و هوای سرد و کوهستانی به خوبی رشد می‌کند. از آن‌جایی که مریوان شهری سرد است، این نهال مناسب این شهر است و در رویال نهال یافت می‌شود. میزان ارتفاع مورد نیاز این نهال بالای ۱۳۰۰ متر از سطح دریا است.

برای خرید نهال در مریوان، نهال‌های خوشه‌ای توصیه می‌شوند زیرا گردوهایی اغلب درشت از آن‌ها به وجود می‌آیند و قیمتی مناسب و به نسبت ارزان دارند. میزان بازدهی این درخت بین ۵ تا ۶ تن در سال است. این رقم در میان نهال‌های گردو، مناسب است.

نهال گردوی اسرائیلی: این نهال گردو همانطور که از نامش پیدا است اسرائیلی است. در مناطق سردسیر مانند مریوان به خوبی رشد می‌کند و در رویال نهال تولید می‌شود. به دلیل باردهی بالایی که دارد، در ایران به وفور کاشت می‌شود. آمار بالایی از خرید نهال در مریوان، متعلق به همین نهال است.

نهال گردوی اسرائیلی به نهال گردوی فلسطینی نیز شناخته شده است. نهالی دیر گل است و در سال اول کاشت نهال بار می‌آورد. در ارتفاع ۱۰۰۰تا ۱۴۰۰متری از سطح دریا به خوبی رشد می‌کند. علاوه بر باردهی بالایی که دارد، گردوهای این نهال، کیفیت و طعم عالی دارند.

نهال گردوی اسرائیلی، جز نهال‌های تجاری است و کشاورزانی که قصد پرورش گردو و کسب درآمد دارند، این نهال را خریداری می‌کنند. درخت اسرائیلی قد کوتاهی دارد و پا کوتاه است‌. به همین دلیل برداشت از ان‌ها راحت است. گردوهای این نهال، ریز و متوسط هستند؛ اما درخت اسرائیلی پر بار است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انواع نهال بپردازیم. با خواندن این مقاله می‌توانید اطلاعات زیادی در باب خرید نهال گردو در مریوان کسب کنید. علاوه بر این‌ها چند برند معروف که در ایران به وفور کاشت می‌شوند را به شما معرفی کردیم. انتخاب مناسب نهال و پرورش درست گردو تاثیر زیادی در کسب درآمد شما دارد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در مریوان

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2