آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در مازندران

خرید نهال گردو در مازندران

خرید نهال گردو در مازندران

یکی از قدیمی‌ترین استان‌های کشور ایران مازندران است. مرکز استان مازندران شهر ساری است. استان مازندران یکی از استان‌های پرجمعیت است و مساحت ۲۳ هزار کیلومتر دارد. از گذشته تا امروزه پرورش نهال گردو در مازندران رونق بسیاری داشته است. استان مازندران به دلیل اینکه زمین‌های حاصلخیز و جلگه‌های آبرفتی بی‌نظیری دارد باعث شده چند نوع نهال گردو کشت و تولید کرد. برخی از نهال‌های گردو در نهالستان مازندران پرورش داده می‌شود. در صورتی که قصد خرید نهال گردو، استعلام قیمت نهال گردو مورد نظر را دارید می‌توانید به رویال نهال که یکی از بزرگترین و معتبرترین نهالستان ها در سطح کشور می باشد مراجعه کنید یا به صورت اینترنتی اقدام کنید. در این مقاله به معرفی بهترین نهال گردو در مازندران و درباره شرایط آب و هوای مازندران برای پرورش نهال گردو و رعایت مهمترین نکات هنگام خرید بهترین نهال گردو در مازندران می‌پردازیم.

بهترین نهال گردو در مازندران

در استان مازندران سال‌های زیادی نهال گردو کشت و تولید می‌شود. علاوه بر نهال گردو نهال میوه‌های دیگری هم در مازندران کشت می‌شود اما نهال گردو در مازندران بیشترین بازدهی را داشته است‌. اکثر انواع نهال گردو در مازندران کشت می‌شود اما بهترین نهال‌های گردو در مازندران را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نهال گردو چندلر: یکی از معروفترین و پرطرفدارترین نهال‌های گردو، نهال گردو چندلر است. به این دلیل که گردوهای باکیفیتی تولید می‌کند. نهال چندلر در برابر بیماری و آفات و سرمای بهاره مقاومت بالایی دارد به همین دلیل در سال حدود هفتاد کیلوگرم گردوی خشک تولید می‌کند. کشاورزانی که قصد دارند در باغ خود نهال گردو بکارند در صورتی که آب و هوای منطقه معتدل است، می‌توانند نهال گردو چندلر را از رویال نهال خریداری کنند.

نهال گردو فرنور: یکی از بهترین خرید نهال گردو در مازندران نهال گردو فرنور است. نهال فرنور هم در برابر سرما هم گرما مقاومت بالایی دارد اما بیشتر در مناطق سردسیر کشت می‌شوند. اگر بطور منظم و دوره‌ای از این نهال مراقبت شود در سال محصول بسیاری تولید می‌کنند.

نهال گردو ژنوتیپ: یکی دیگر از نهال‌های گردو که توانایی رشد در مناطق سردسیر دارند و نسبت به سایر نهال‌ها مقاومت بیشتری در برابر بیماری و آفات دارند، نهال گردو ژنوتیپ نام دارد. نهال ژنوتیپ در همان سال اول کشت محصول می‌دهد و رشد این درخت به پنج متر ممکن است برسد و از دسته درختان گردو با قد کوتاه محسوب می‌شود. در نتیجه برای خرید نهال گردو در مازندران می‌توانید درخت ژنوتیپ که در مناطقی با رطوبت و سرمای بالا قابل کشت هستند را خریداری کنید.

نهال گردو تویسرکان: نهال گردو تویسرکان از جمله نهال‌هایی است که در سراسر کشور قابل کشت هستند. به همین دلیل جز درختان قدیمی در ایران محسوب می‌شوند. نهال تویسرکان مقاومت نسبتا کمی در برابر سرما دارد و اگر رسیدگی به این نهال بطور منظم و دقیق باشد رشد این درخت به بیست الی سی و پنج متر هم می‌رسد و از دسته درختان با قد بلند قرار دارند.

نهال گردو دماوند: برای خرید بهترین نهال گردو در مازندران، نهال گردو دماوند را می‌توان معرفی کرد که یکی از محبوب‌ترین گردو در ایران به شمار می‌آید. نهال گردو دماوند بیشتر در مناطق کوهستانی و در ارتفاعات استان مازندران قابل کاشت است. نهال دماوند در مقایسه با نهال‌های دیگر در طول محصول کمتری می‌دهد و در مقابل قیمت پایین‌تری هم دارد.

علاوه بر نهال‌های یاد شده نهال گردو کانادایی، اسرائیلی و خوشه‌ای نیز در مازندران قابل کشت هستند. این نهال‌ها با داشتن محصول تقاضا و کاغذی بسیار اقتصادی و پرسود خواهند بود.

آیا استان مازندران برای کاشت و پرورش نهال گردو مناسب است؟

آب و هوای استان مازندران مرطوب و معتدل و در برخی مناطق سرد و کوهستانی است و چون در نزدیکی دریای خزر است زمین حاصل‌خیزی دارد‌. به دلیل آب و هوایی که استان مازندران دارد، بیشتر گیاهان و درختان و حتی بهترین نهال گردورا می‌توان پرورش داد. خوشبختانه در استان مازندران مشکل کم آبی وجود ندارد. نکته مهمی که باید برای خرید بهترین نهال گردو در مازندران در نظر داشته باشید کیفیت نهال خریداری شده است. شما می‌توانید بهترین نهال گردو در مازندران از رویال نهال خریداری کنید. همچنین کارشناسان این مرکز شما را در انتخاب بهترین نوع نهال گردو راهنمایی می‌کنند.

احداث باغ گردو در مازندران

یکی از پرطرفدارترین بازار فروش نهال، نهال گردو است. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید چرا در بازار ایران نهال گردو محبوبیت بالایی دارد؟ دلیل اصلی محبوبیت نهال گردو در ایران این است که از درختان بومی ایران محسوب می‌شود و برای پرورش این نهال در ایران نیاز به زحمت زیادی نیست. دومین دلیل اینکه محصول نهال گردو هم در بازار داخلی و هم در بازار خارجی پرمصرف است. معمولا گردوهای ایرانی میزان درصد چربی بالا دارند به همین دلیل شرایط صادرات گردو برای باغداران فراهم می‌شود و به راحتی باغداران به درآمد بالایی می‌رسند. مورد آخر اینکه هزینه راه‌اندازی یک باغ گردو در ایران پایین است. با توجه به محاسباتی که کارشناسان نهالستان مازندران انجام داده‌اند هر درخت گردو در ایران نزدیک به ۲۵۰میلیون سودآورتر از دیگر نهال‌ها است.

خرید بهترین نهال گردو در مازندران

همان‌طور که گفتیم در استان مازندران میزان بارش باران زیاد و بارش برف کم است و می توان بهترین نهال گردو در این استان پرورش دارد. نهال گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ و دماوند از دسته نهال‌هایی هستند که با کاشت هر نوع می‌توان به سوددهی بالایی رسید. درختان گردو در مازندران به دلیل شرایط آب و هوایی و بارش باران بسیار پربار می‌شوند. به همین دلیل اکثر کشاورزان تمایل به کاشت نهال گردو در مازندران دارند. در صورتی که تجربه و دانش کافی در زمینه کاشت و پرورش و خرید بهترین نهال گردو در مازندران ندارید می‌توانید از کارشناسان رویال نهال در این زمینه کمک بگیرید.

هنگام خرید بهترین نهال گردو در مازندران به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از اینکه اقدام به خرید بهترین نهال گردو در مازندران کنید بهتر است درباره شرایط و کیفیت زمین به طور دقیق ارزیابی انجام دهید و بعد نهال مورد نظر را خریداری کنید. علاوه بر این مورد چند نکته دیگر هم باید قبل از خرید و کاشت نهال گردو رعایت کنید.

• ارتفاع زمین از سطح دریا:

همانطور که می‌دانید هر چه ارتفاع زمین محل کاشت نهال گردو از سطح دریا بیشتر باشد آن منطقه سردسیر‌تر است. بنابراین باید نهالی خریداری شود که مقاوم باشد.

• میزان رطوبت و بارندگی منطقه مورد نظر:

در صورتی که منطقه شما از رطوبت بالایی برخوردار باشد، نهال گردو باردهی کمی دارد. بنابراین هنگام خرید نهال مورد نظر باید به این مورد هم توجه داشته باشید.

• وضعیت و شرایط خاک:

یکی از عواملی که در رشد و میزان باردهی نهال گردو تأثیر می‌گذارد، خاک مناسب است. خاک مورد نیاز برای پرورش نهال گردو باید حاصلخیز و دارای املاح و مواد معدنی مورد نیاز باشد.

• دریافت نور آفتاب:

نهال گردو برای اینکه رشد بهتری داشته باشند بهتر است در زمین‌هایی کاشته شوند که شیب جنوبی داشته باشند تا نور بیشتری داشته باشند.

• آبیاری مناسب:

برای رشد بهتر گردو باید آبیاری درختان به اندازه کافی صورت گیرد. معمولا آبیاری به روش قطره‌ای یا غرقابی انجام می‌شود که مناسب درختان گردو است. بنابراین شما باید به توجه به میزان آب در منطقه خود نهال متناسب را بایستی خریداری کنید.

خرید نهال گردو در مازندران

پرسودترین نهال گردو در مازندران

کشاورزانی که اقدام به کاشت نهال گردو در زمین خود می‌کنند قطعا سود و درآمد بالایی دارند. حال برای اینکه بدانید کدام نوع نهال سودآورتر است، باید در انتخاب نوع نهال دقت بسیاری داشته باشید. شما باید هنگام خرید نهال گردو در مازندران نهالی انتخاب کنید هم با‌کیفیت‌ باشد و هم باردهی مناسبی داشته باشد. از اقتصادی‌ترین نوع نهال‌های گردو در بازار به ترتیب می‌توان به نهال گردو ژنوتیپ، نهال چندلر و نهال فرنور اشاره کرد. همچنین نهال‌هایی که دیرگل هستند و از سرمای فصل بهار در امان هستند، در بین کشاورزان رواج بیشتری دارد و به صرفه‌تر هستند.

آیا استان مازندران برای پرورش نهال گردو آب کافی دارد؟

هر چند که استان مازندران در مجاورت دریای خزر قرار دارد اما نمی‌توان از آب دریای خزر برای پرورش و کشت درختان استفاده کرد. در استان مازندران رودخانه‌های بسیاری بطور دائمی وجود دارد و در طول سال پرآب هستند. از رودهای معروف در مازندران می‌توان رود چالوس، رود تجن، رود هراز و رود بابل نام برد. همچنین سدهای بسیاری در این استان وجود دارد که همین باعث شده میزان ذخایر آبی در مازندران زیاد باشد و قابل استفاده در صنایع کشاورزی باشند.

قیمت نهال گردو در مازندران

قیمت بهترین نهال گردو در مازندران به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

• نوع نهال

• دیرگل یا زود گل بودن نهال

• گرده‌افشانی نهال

• میزان باردهی نهال گردو

• و.....

یکی از مهم‌ترین مواردی که بر قیمت نهال گردو تأثیر می‌گذارد،کیفیت نهالی است که از نهالستان‌ خریداری می‌شود. رویال نهال انواع و ارقام نهال گردو را تولید و عرضه می‌کند. این مرکز توانسته است با حذف واسطه بهترین نهال را به کشاورز عرضه کند.. قیمت نهال گردو در نهالستان مازندران مناسب و کاملا مقرون به صرفه است. به طور کلی قیمت نهال گردو با توجه به نوع نهال و ارقام نهال متفاوت است.

خرید نهال‌ گردو در مازندران

در صورتی که قصد خرید بهترین نهال گردو در مازندران دارید باید از نهالستانی معتبر و شناخته شده خریداری کنید. یک نهالستان معتبر باید تمام نهال‌های گردو دارای شناسنامه، دارای گواهی سلامت و بهداشت و دارای مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی را داشته باشد و فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی انجام دهد. از همه مهمتر یک نهالستان خوب باید نهال خود را بدون واسطه و به طور مستقیم به بازار عرضه کند. شما می‌توانید برای خرید بهترین نهال گردو در مازندران و احداث نهالستان مازندران از رویال نهال که دارای سال‌هاسابقه کار است نهالی باکیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید.

سخن پایانی

یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری احداث باغ گردو است. برای احداث باغ گردو باید اصولی را رعایت کرد مثلا مکان مناسب، آب مناسب، زمین و خاک حاصلخیز و روش کشت نهال مواردی هستند که باید رعایت شوند. به طور کلی با احداث باغ گردو سال به سال باردهی درخت گردو بیشتر می‌شود و درآمد باغداران بیشتر می‌شود. با توجه به مطالب گفته شده توصیه ما به کشاورزان این است که قبل از احداث باغ گردو حتما اطلاعات لازم را بدست آورید. شما می‌توانید از به کمک کارشناسان رویال نهال که از مراکز معروف و شناخته شده فروس نهال هستند، در این زمینه کمک بگیرید و اطلاعات لازم درباره انواع نهال‌های گردو و نحوه خرید بهترین نهال گردو را کسب کنید. امیدواریم با استفاده از این مطالب بتوانید بهترین نهال گردو با توجه به شرایط زمین و آب و هوای منطقه خود خریداری کنید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در مازندران

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2