آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در قزوین

خرید نهال گردو در قزوین

نحوه خرید بهترین نهال گردو در قزوین

در این مقاله ما قصد داریم راجع به خرید نهال گردو در قزوین بپردازیم، به همین دلیل نخست خرید نهال گردو از نهالستان قزوین را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم، اگر شما دنبال یک سرمایه‌گذاری پرسود هستید توصیه می‌کنیم تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

بررسی خرید مناسب‌ترین نهال گردو در قزوین

یکی از جذاب‌ترین شهرهای ایران، قزوین می‌باشد. این شهر از سمت شمال با استان گیلان و مازندران و از سمت شرق با استان البرز همسایه است. بعضی نقاط این استان دارای هوای سرد و کوهستانی و دیگر قسمت ها آن دارای هوایی خشک و نیمه خشک است. این عامل شرایط را برای کاشت انواع محصولات مانند گردو فراهم نموده‌است.

بهترین نمونه های نهال گردو در قزوین

نهال گردو جز درختانی است که از گذشته‌های دور تا به حال در شهر قزوین کشت می‌شود. در شهر قزوین نمونه‌های فراوان نهال گردو وجود دارد، با هم نمونه‌های مختلف این محصول را مرور می‌کنیم.

• نهال گردوروند

• نهال گردو چندلر پیوندی

• نهال گردو فرنورنهال

• گردوی خوشه‌ای

• نهال گردو ژنوتیپ برتر

• نهال گردو لارا

• نهال گردو پدرو

• نهال گردو اسرائیلی

• نهال گردو کانادایی

نهال گردو روند: این نهال گردو قدرت رویش بسیار بالایی دارد. این نمونه گردو نسبت به نوع های مختلف دیرگل است. نسبت به سرما مقاومت بالایی دارد و نه تنها در قزوین بلکه در اغلب شهرهای سردسیر دیگر نیز می توان آن را کشت کرد.

نهال گردو چندلر پیوندی: نهال گردو چندلر پیوندی از دیگر نمونه‌های نهال گردو قزوین است که دارای مغزی سفید و پوست کاغذی و درشت است و از محبوب‌ترین نوع گردوهای ایران است. این نهال در 5 سال اخیر وارد کشور شده است و طرفداران زیادی هم دارد.

نهال گردو فرنور: این نهال دیر گل و دیر میوه است و نژاد آن مختص کشور فرانسه است و به خاطر مقاومت بسیار بالایی که دارد، قابل کاشت در مناطق سرد و کوهستانی می‌باشد.

نهال گردو خوشه‌ای : نهال گردو خوشه‌ای از نوع نهال‌های پا کوتاه می‌باشد. این نهال در برخی مناطق آب و هوایی زود بازده و در برخی مناطق دیگر بر اساس شرایط آب و هوایی دیر بازده است. در هر خوشه از آن حدود 5 تا 25 عدد گردو می‌دهد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر: این نمونه نهال بازدهی بالایی دارد و همچنین زود بازده است که با سرمایه‌گذاری در این طرح خیلی سریع به سود می‌رسید. این نهال ارزش بسیار بالایی دارد.

همچنین توجه داشته باشید که مهم‌ترین مسئله برای رسیدن به سود بالا، توجه به اقلیم منطقه و نحوه کشت محصول است.

نهال گردو لارا: این رقم نهال زود بازده است و و در مناطق که دچار خشکسالی یا کم‌آبی هستند به خوبی رشد می‌کند. این نهال بهترین رشد و نمو را در مناطق معتدل دارد .

نهال گردو پدرو: نهال گردو پدرودر جز ارقام پا کوتاه گردو است که بیشتر آن را به صورت متراکم کشت می‌کنند و این نوع گردو در مقایسه با دیگر گردوها دو هفته زود تر می‌رسد و میوه آن درشت است ولی رشد نهال‌های آن در مقایسه با انواع دیگر گردو کم است.

نهال گردو فرانکت: این نهال گردو از نوع مرغوب نهال است که نژاد آن به کشور فرانس تعلق دارد و میزان باردهی این نوع گردو نسبت به نمونه‌های دیگر گردو 60 درصد بیشتر است و جز ارقام پر بازده نهال به شمار می‌رود.

نهال گردو کانادایی: این نوع نهال گردو مناسب مناطق سردسیر بوده و با داشتن محصولی کاغذی، بسیار پر طرفدار است. مشخصا ماهیتی کانادایی دارد و جز نهال‌های وارداتی محسوب می‌شود.

نهال گردو اسرائیلی: این نوع نهال نیز از اقلام پاکوتاه و دیرگل است که مناسب مناطق سردسیر تا نیمه سردسیر است. محصول این نوع نهال نیز کاغذی است و پرورش و احداث نهالستان گردو قزوین با آن، بسیار اقتصادی است.

چه شرایط آب و هوایی برای کاشت گردو لازم است؟

یکی از عوامل مهمی که برای رشد و نمو گیاه بسیار ضروری است، شرایط آب و هوایی است. شرایط آب و هوایی مناسب نهال گردو قزوین به شرح زیر است.

نیاز سرمایی : نهال گردو قزوین به سرمایی در حدود 7 درجه سانتی گراد زیر صفر در فصل زمستان نیاز دارد تا با پشت سر گذاشتن این دوران در فصل بهار بتواند شکوفا شود و رشد کند. البته نه تنها درخت گردو بلکه برای تمام درختان میوه ضروری است که زمان مشخصی سرمای 7 درجه را تحمل کنند. میزان نیاز سرمایی در نمونه‌های مختلف گردو با هم فرق می‌کند و در اصل همین عامل است که می‌تواند مشخص کند که چه آب و هوایی برای کاشت درخت گردو مناسب است.

مقاومت در مقابل سرما و گرما: از دیگر عواملی که باعث افزایش بار دادن درخت گردو می‌شود، میزان مقاومتی است که درخت گردو نسبت به گرما یا سرما دارد، مثلا یک نوع گردو علاوه بر اینکه به سرمای زمستان مقاوم است نسبت به گرمای شدید هم مقاومت نشان می‌دهد.

سرمای بهار: یکی دیگر از عوامل مهم که باعث باردهی درخت گردو با شرایط آب و هوایی مرتبط است، سرمای بهاره است زیرا سرمای بهاره باعث ریختن گل‌های درخت می‌شود و حتی باعث می‌شود که میزان باردهی صفر یا کم شود.

نهال های دیگری که به غیر از گردو در قزوین کاشت می شود.

شرایط آب و هوایی قزوین به گونه‌ای است، که علاوه بر کشت گردو نمونه های مختلف محصولات گرمسیری و سردسیری در این شهر کشت شود این محصولات عبارتند از:

• گندم

• جو

• یونجه

• عدس

• لوبیا

• چغندر قند

• هندوانه

• تره بار

• زیتون

• ذرت

• پسته

• گیلاس

• سیب

• هلو

• زرد آلو

• زالزالک

• انگور

• فندق

نکات لازم برای احداث نهالستان گردو

اگر بخواهیم نهال گردو را با دیگر نهال‌های میوه مقایسه کنیم، نگهداری نهال گردو بسیار کم هزینه و راحت‌تر می‌باشد و تحمل این درخت در مقابل آفات و امراض بیشتر است. همچنین برداشت این محصول از لحاظ زمانی و اقتصادی به‌صرفه می‌باشد و همچنین چوب درخت گردو و پوسته میوه آن کاربردهای فراوانی دارد.

ممکن است که پرورش و نگهداری باغ گردو مدتی زمان بر باشد ولی با احداث باغ گردو می‌توان سالهای زیادی به سود آوری رسید.

خرید نهال گردو در قزوین

آبیاری مناسب نهالستان گردو

یکی دیگر از فاکتورهایی که در احداث باغ گردو باید مورد توجه قرار گیرد، شیوه آبیاری و میزان آب موجود می‌باشد و هر چقدر که آبیاری این نهالستان‌ها منظم تر و بهتر انجام شود باردهی و کیفیت میوه گردو نیز افزایش پیدا می‌کند. معمولا برای آبیاری درختان گردو در هر10 روز یکبار می باشد.

شیب مناسب جهت احداث نهالستان گردو قزوین

وجود شیب جنوبی در نهالستان‌های گردو باعث باردهی زودتر و بیشتر درخت گردو می‌شود و همچنین این باغ‌ها در فصل بهار زودتر دچار سرما زدگی می‌گردند، بنابراین در نهالستان‌هایی که ممکن است دچار سرمای بهاره شوند زمین با شیب شمالی مناسب‌تر است.

ارتفاع باغ گردو از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا از دیگر نکات مهمی می‌باشد که هنگام خرید نهال گردو لازم است به آن توجه شود که معمولا درختان گردو ژنوتیپ رویال توانایی رشد در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا را دارا می‌باشند. البته ناگفته نماند که ارقام مختلف گردو سازگاری‌های مختلفی در رشد با ارتفاعات مختلف دارند.

بهره وری اقتصادی نهال گردو قزوین

امروزه کاشت نهال گردو ژنوتیپ رویال یکی از روش‌های معتبر و تضمین شده برای سرمایه‌گذاری می‌باشد، علی الخصوص که در کشور ایران در سال‌های اخیر کشاورزی پیشرفت زیادی داشته و مدرن شده است. استفاده از روش‌های جدید هم باعث اصلاح نژاد نهال‌های گردو می‌شود و هم در نحوه احداث و طراحی باغ آن از لحاظ اقتصادی تاثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال استفاده از روش کشت فشرده باعث می‌شود که در هر هکتار به جای 100 نهال گردو 300 نهال گردو کاشته شود که این موضوع سود آوری بیشتری دارد.

مثلا با اصلاح نژادی نهال‌هایی مانند ژنوتیپ، نهال این درخت‌ها مانند درخت‌های قدیم رشد زیادی نمی کند و رشد قابل کنترلی دارند و میوه آن هم کیفیت مطلوبی دارا می‌باشد.

نکاتی که در هنگام خرید نهال گردو قزوین باید به آن‌ها توجه شود.

اگر قصد خرید نهال گردو در قزوین را دارید و می‌خواهید در این ز مینه سرمایه‌گذاری کنید، برای یک خرید رضایت بخش و مطلوب لازم است نکاتی را رعایت کنید تا دچار ضرر و زیان نشوید. ما در زیر این نکات را برای شما بیان می کنیم.

اولین نکته ای که هنگام خرید نهال گردو قزوین باید توجه کنید این است که نهالی که قصد خرید آن را دارید حتما برچسب داشته باشد زیرا بر روی برچسب تمام اطلاعات مربوط به نهال درج می‌شود که این اطلاعات شامل سال تولید، شماره شناسنامه، شرکت تولید کننده نهال، نوع پایه و دیگر اطلاعات ضروری می‌باشند. با مطالعه برچسب نهال می‌توانید اطلاعات لازم در مورد نهال را کسب کنید.

نکته دیگری که هنگام خرید نهال گردو قزوین لازم است به آن توجه شود، این است که دقت کنید نهالی که خریداری می‌کنید عاری از گونه آفت و مریضی باشد، زیرا در صورتی که دچار بیماری باشد رشد نمی‌کند و از بین می‌رود.

همچنین توجه داشته باشید که ریشه نهال استحکام بالایی داشته باشد و محل برخورد پیوند و پایه بر هم عمود باشند.

نکته دیگری که باید یاد آور شویم این است که در هنگام خرید نهال گردو قزوین از فروشنده بخواهید که بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه ای که قصد کاشت نهال را دارید به شما نهال مورد نظر را معرفی کند.

اگر دنبال نهالی مطلوب و با کیفیت هستید که زودتر به سوددهی بالا برسید می‌توانید برای خرید نهال گردو رویال نهال مراجعه کنید که در اینجا علاوه بر عرضه نهال با کیفیت کارشناسان این حوزه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

به‌عنوان نکته آخر خوب است بدانید امروزه با اصلاح نژادی که روی نهال‌های متفاوت انجام شده، انواع مختلف نهال‌ها نهایت بین 1 تا 3 سال به‌بار می‌نشینند‌.

سخن آخر

از گذشته تا به امروز کشاورزی یکی از مشاغل پردرآمد برای بشر بوده و ایجاد و احداث باغ به امکانات و شرایطی نیاز دارد تا بتوان محصولی پربازده و با کیفیت تولید کرد. ما در این مقاله تا جایی که توانستیم شرایط و مراحل احداث نهالستان گردو را برای شما بیان نمودیم. دقت کنید که برای احداث نهالستان گردو شرایطی مانند آزمایش خاک و آب و توجه به شرایط آب و هوایی از نکات ضروری می‌باشد. خرید از رویال نهال و احداث نهالستان گردو قزوین می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پرسود برای شما باشد زیرا رویال نهال این اطمینان را به شما می‌دهد که بهترین نوع نهال را به شما عرضه می‌دارد. همچنین برای راهنمایی و مشاوره لازم می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در قزوین

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2