آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در خلخال

خرید نهال گردو در خلخال

خرید نهال گردو در خلخال

ایران، آمریکا، ترکیه و اکراین از تولید کنندگان اصلی گردو در جهان هستند. برای پرورش گردو و پایه‌گذاری باغ گردو، خرید نهال گردو از اولین گام‌ها است. هر قدر نهال گردویی که می‌خرید، با کیفیت‌تر باشد، سود دهی باغ بالاتر می‌رود. چنانچه می‌خواهید در خلخال، نهال گردو تهیه کنید، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید و انواع نهال گردو خلخال را بشناسید. توجه به مواردی هنگام تهیه نهال از نهالستان خلخال از جمله انواع خانواده نهال گردو و سالم بودن نهال، می‌تواند کمک‌گر یک خرید عالی باشد. گردو، محصول کشاورزی است که با کم‌ترین هزینه فرد را به بالاترین سود می‌رساند.

درخت گردو در هر آب و هوایی توانایی رشد و میوه دهی دارد. درخت گردو در خشکسالی از بین نمی‌رود. خوب است بدانید خاک خلخال و نهالستان‌های آن برای کاشت نهال گردو بسیار مناسب است. نهال‌های گردو در انواع مختلفی وجود دارند. در ادامه بیشتر به نکات خربد نهال در خلخال می‌پردازیم. همراه ما باشید.

پرورش گردو در خلخال

خلخال یکی از شهرهای شمالی ایران به شمار می‌آید. این شهر از مناطق مهم ‌کشاورزی کشور شناخته شده‌است و در آن کاشت و برداشت گردو انجام می‌گیرد. در خرید نهال در خلخال، شناسایی بهترین سایز و سن نهال مهم است. پس برای خرید نهال در خلخال از فردی که در این زمینه دانش کافی دارد، کمک بگیرید.

زمین کشاورزی که برای کاشت نهال انتخاب می‌کنید، تاثیر زیادی در موفقیت شما در پرورش گردو دارد. باید خاک زمین کشاورزی را افزایش داد و همچنین سطح نفوذ پذیری خاک را بالا برد. اواخر پاییز و اوایل زمستان بهترین زمان کاشت نهال گردو در خاک خلخال است. در این بازه‌ی زمانی مطلوب ترین شرایط آب و هوایی برای کاشت گردو فراهم است.

یافتن نهال مناسب گردو در نهالستان خلخال

شهر خلخال آب و هوایی سرد و مطلوب دارد و بسیاری از نهال‌ها و میوه‌ها در نهالستان خلخال خرید و فروش می‌شوند. آب و هوای مطلوب این شهر، آمار خرید نهال در خلخال را بالا برده است.

در ادامه به بررسی انواع نهال گردو می‌پردازیم. شما عزیزان با خواندن این مقاله، قادر به شناسایی بهتر انواع نهال گردو می‌شوید. با شناسایی نهال گردوی با کیفیت پرورش گردوی موفق‌تری خواهید داشت. با توجه به شرایط آب و هوایی خلخال و ویژگی نهال‌ها می‌توانید در خرید نهال در خلخال موفق واقع شوید‌.

نهال گردو پدرو در نهالستان خلخال

درخت‌هایی که در ادامه‌ی رشد این نوع نهال به وجود می‌آیند، در سال اول ثمره دهی می‌کنند و برای کشاورز بار می‌آورند اما درخت گردوی نهال پدرو، به نسبت سایر نهال ها دیرتر گل آوری می‌کند و شکوفه می‌زند.

این نهال تولید کشور آمریکا است و جز نهال‌های با کیفیت محسوب می‌شود. برخی ممکن است این نهال را با نهال چندلر اشتباه بگیرند زیرا شباهت زیادی به آن دارد. درخت‌های این نهال، با رشد در ارتفاع ۷۰۰متر تا ۱۵۰۰متر بهترین باردهی را دارند.

تجربه‌ها ثابت کرده‌اند، این نهال در مناطق سردسیر و شمالی کشور رشد و باردهی بهتری دارند و کاشت آن‌ها موفق تر است. خلخال نیز در میان همین مناطق قرار دارد. به همین دلیل خرید این نهال در خلخال مناسب است.

درخت‌های این نهال، ارتفاع زیادی ندارند و در اصطلاح به آن‌ها پا کوتاه گفته می‌شود. بسیاری از کشاورزان این نهال را در حیاط خانه‌ی خود می‌کارند و گردوهایش را برداشت می‌کنند. مغز گردوی نهال پدرو رنگی روشن دارد و طعم آن بسیار لذید است. گردوهایی که از این نهال به وجود می‌آیند، سایزشان کمی بزرگ‌تر از متوسط است.

کشاورزانی که با این نهال به خوبی آشنا هستند و دانش کافی در این زمینه دارند، آن را در اوایل بهار می‌کارند. نهال پدرو و نهال گردوی چندلر در زمان برگ ‌دهی و شکوفه دهی یکسان هستند و هردوی آن‌ها دیر شکوفه می‌دهند اما نهال چندلر ۱۴ تا ۲۱ روز زودتر از نهال پدرو گل می‌دهد.

درخت این نهال گردو، نسبت به گرمای زیاد و تابش مستقیم‌ خورشید حساسیت نشان می‌دهد و ممکن است خراب شود. وزن میوه‌های حاصل از این نهال در حدود ۱۴ تا ۱۵ گرم است و درصد بالایی از آن را مغز تشکیل می‌دهد. رنگ پوسته ی گردو پدرو قهوه‌ای ملایم است و پوسته ای کاغذی دارد و به آسانی مغزش در می‌آید.

نهال گردو فرانکت خلخال

درخت حاصل از نهال گردوی فرانکت، دیر گل دهی می‌کند و در سال اول کاشت، درخت میوه می‌دهد. این‌ نهال، از نهال‌های با کیفیت فرانسوی است. بهترین ارتفاع برای کاشت نهال فرانکت، ۵۵۰ متر تا ۱۵۰۰ متر بالا تر از سطح دریا است. بنابراین این نهال نیز در نهالستان خلخال به درستی رشد می‌کند.

پرورش گردو از این نهال، کشاورز را به سود بالایی می‌رساند زیرا باردهی این نهال بالا است و سالانه مقدار زیادی گردو می‌دهد. گردوی حاصل از نهال فرانکت درشت و پوست کاغذی است. مغز گردوی این نهال، رنگی بین سفید تا شیری دارد. اندازه‌ی درشت این نوع گردو و پوست کاغذی‌اش و طعم مطلوبی که دارد باعث فروش بالای آن می‌شود.

کیفیت مطلوب نهال فرانکت، سبب شده از آن برای بارور کردن اقلام دیگر بسیار استفاده شود زیرا گرده زایی و گرده افشانی بالایی دارد و برای گرد افشانی درختان دیگر از آن بهره می‌برند.

درخت حاصل از این نهال در سال اول بار می‌دهد اما باردهی اساسی و اصلی آن از سال ششم به بعد آغاز می‌شود و در ششمین سال باغبان را به سود می‌رساند.

نهال گردوی چندلر در خلخال

همان طور که پیش تر گفته شد، این نهال دیر گل است و در سال اول میوه می‌دهد. این نهال به دلیل کیفیت بالایی که دارد، در دسته‌ی پر فروش ترین نهال‌های گردو در خلخال قرار دارد. کاشت این نهال در ارتفاع ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا توصیه می‌شود.

یکی از مزایای این نهال نسبت به سایر نهال‌ها، این است که کمتر در معرض آفت قرار می‌گیرد. درخت حاصل از این نهال، کشاورز را در سال هفتم تا دهم کاشت، به سود دهی می‌رساند. کشاورزان کار بلد، این نهال را در اواخر پاییز تا اواخر زمستان می‌کارند.

این نوع درخت گردو جز پربارترین درخت‌های گردو است و به همین دلیل به محبوبیت بالایی در میان کشاورزان و باغبان‌ها رسیده است. درخت‌هایی که در نتیجه ی کاشت این نهال آمریکایی می‌رویند، قادر به بادهی بالای ۷ تن در واحد هکتار هستند. نهال چندلر برای کاشت در نهالستان خلخال مناسب است زیرا مطلوب ترین آب و هوا برای رشد این نهال در خلخال فراهم است.

نهال گردوی هاوارد در نهالستان خلخال

درخت حاصل از این نهال دیر گل می‌دهد و اولین میوه‌هایش در اولین سال کشت، می‌رویند. این نهال، جز نهال‌های وارداتی در نهالستان خلخال است. باردهی و محصول دهی زیادی دارد. این نهال نسبت به سایر نهال های مذکور برای رشد به ارتفاع بیشتری نیاز دارد. ارتفاع مورد نیاز برای این نهال بین ۱۸۰۰ متر تا ۲۵۰۰ متر است.

برای پرورش نهال گردوی هاوارد مناطق سردسیر پیشنهاد می‌شوند. کاشت این نهال در مناطقی که زمستان‌ها و بهارهایی سرد دارند موفقیت آمیز تر است. به همین دلیل این نوع نهال برای خرید نهال در خلخال توصیه می‌شود. میوه‌های این نهال درشت و پوست کاغذی هستند و به دلیل کیفیت بالایشان، فروش بالایی دارند.

خرید نهال گردو در خلخال

نهال گردوی فرنور در نهالستان خلخال

درخت‌های این نهال مانند نمونه های مذکور دیر گل هستند و در سال اول میوه می‌دهند. این نهال فرانسوی، از نمونه نهال‌های قدیمی است و از گذشته در خلخال خرید و فروش می‌شود. در ارتفاع ۱۵۰۰متری تا ۲۳۰۰ متری بهترین بازدهی را دارد.

درخت‌های این نهال، مقاومت به نسبت بالایی به سرما دارد و مناسب فصول سرد سال است. کاشت این نهال به طور معمول از آبان ماه تا اوایل فروردین ماه در خلخال انجام می‌گیرد. گردوی این نهال، جز خوش طعم ترین گردوها است و رنگی سفید و پوستی نازک دارد. خاکی که در آن، این نهال کاشته می‌شود باید نرم و با ph صفر باشد.

این نوع نهال کمتر دچار بیماری و آفات می‌شود و به همین دلیل انتخاب بسیاری از باغبان‌ها برای خرید نهال در خلخال است. درخت گردوی فرنور تا ۸ متر رشد می‌کند. گردوی حاصل از آن وزنی میان ۱۳ تا ۱۵ گرم دارد.

نهال گردوی روند در نهالستان خلخال

گل‌های این نهال، دیر می‌رویند و در سال اول به طور معمول شروع به میوه‌دهی می‌کند. این نهال تولید ایران نیست و وارداتی است‌. نهال گردوی روند با سرعت بالایی رشد می‌کند. این نهال در ارتفاع بالاتر از ۱۲۰۰ متر به درستی رشد می‌کند.

این نهال، جز نهال‌های پر بازده در نهالستان خلخال است. خرید نهال در خلخال باید با توجه به شرایط زمین کشاورزی که دارید انجام شود زیرا باغبان باید به ارتفاع زمین از سطح دریا توجه کافی نشان دهد. این نهال مناسب مناطق سردسیر مانند خلخال است.

نهال روند کمترین دمایی که می‌تواند تحمل کند، دمای منفی۱۱ درجه است. همچنین اگر دمای محیط و زمین کشاورزی به بالای ۴۵ درجه برسد، گیاه از بین می‌رود. گردوی روند به دلیل سایز مناسب و طعمی که دارد در آجیل مغز و خشکبار استفاده می‌شود. پوست این گردو کاغذی و شکننده است و مغز آن رنگی ملایم دارد.

نهال گردوی ژنوتیپ برتر در نهالستان خلخال

نهال گردوی ژنوتیپ برتر دیر گل است و در سال اول پرورش، میوه می‌دهد. این نهال، به طور کامل ایرانی است و از محصولات بومی کشور به شمار می‌آید. در سال‌های اخیر با مهندسی ژنی که بر این نهال انجام شده، شرایطش را به حد مطلوبی رسانده‌اند.

درخت‌های این نهال، خیلی زود با حجم بالایی محصول می‌دهند. به همین دلیل کشاورزان زیادی این نهال را برای خرید نهال در خلخال انتخاب می‌کنند. نهال ژنوتیپ برتر نسبت به سرما و خشکی مقاوم است و در بیشتر شهرهای ایران و به خصوص خلخال توانایی رویش دارد.

از لحاظ قیمتی به نسبت قیمت پایینی دارد. ساقه‌ی این درخت کوتاه است و برداشت گردو از درخت ژنوتیپ برتر آسان است.

نهال گردوی کانادایی

نهال گردوی کانادایی دیر گل است و در سال اول کاشت، گردو می‌دهد. این نهال به نهال گردوی کوپه‌ای نیز معروف است. در ارتفاع ۲۳۰۰متری از سطح دریا به خوبی رشد می‌کند. این نهال، یکی از مناسب ترین انتخاب‌ها هنگام خرید نهال در خلخال است زیرا در مناطق سردسیر کشور خیلی خوب رشد می‌کند.

این نهال، همانطور که از نامش پیداست، متعلق به کشور کانادا است و در این کشور به وفور کشت می‌شود. درخت نهال کانادایی که ۸ تا ۱۰ سال از عمرش بگذرد، می‌تواند ۴۰ تا ۶۰ کیلو گردو بیاورد. چربی بالای این گردو سبب خوش طعمی آن شده است. در تهیه‌ی خورشت فسنجان از این گردو به وفور استفاده می‌شود.

سخن پایانی

دانش و آگاهی کافی در خصوص انواع نهال و خرید نهال در خلخال، می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت کشاورز در پرورش گردو در این شهر داشته باشد. در این مقاله سعی کردیم برترین نهال‌هایی که امکان رشد و نمو در این شهر را دارند، به شما معرفی کنیم. با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان گذاشتیم، می‌توانید انتخابی مناسب در این زمینه داشته باشید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در خلخال

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2