آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در الیگودرز

خرید نهال گردو در الیگودرز

نحوه خرید بهترین نهال گردو در الیگودرز

ما در این مقاله قصد داریم خرید نهال گردو در الیگودرز را بررسی کنیم. به همین دلیل ابتدا به بررسی نکات احداث نهالستان الیگودرز می‌پردازیم، توصیه می‌کنیم اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در یک کار پرسود و کم ریسک هستید، تا اخر این مقاله با ما همراه شوید.

بررسی خرید نهال گردو در الیگودرز

شهر الیگودرز یکی از شهر های زیبای استان لرستان است که این شهر در دامنه کوهستانی رشته های زاگرس واقع شده و دارای زمستان های سرد و بهار تابستان معتدل می‌باشد و به لحاظ شرایط آب و هوایی ارتفاع از سطح دریا موقعیت خوبی برای کشاورزی علی الخصوص کاشت درخت گردو ایجاد کرده است.

در مقایسه با دیگر مشاغل پرورش نهال یکی از روش‌های کسب در آمد است که بسیار پر بازده و کم ریسک میباشد. هر شخصی با هر میزان توانایی می‌تواند با یادگرفتن آموزش‌های لازم و کمک مشاوران و متخصصین این حوزه در هر شهری به سرمایه گذاری بپردازد، در شهر الیگودرز با توجه به شرایط جغرافیایی و.. تمام امکانات لازم برای کاشت نهال گردو را دارا است. در این شهر نمونه‌های مختلف گردو وجود دارد که با هم آن‌ها را بررسی می نماییم.

• نهال گردو کانادایی :

نهال گردو کانادایی از نمونه‌های با کیفیت نهال گردو الیگودرز است که از لحاط رنگ و طعم و سایز و کیفیت بالایی دارد، این نهال پر بار و دیر برگ ده است و قابلیت کشت در تمام مناطق ایران را دارد، این نهال به خاطر ویژگی‌های ذکر شده بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در زمینه باغداری است.

•نهال گردو ژنوتیپ رویال

این نوع نهال از ارقام دیر گل است و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و در مناطق سردسیر باردهی بیشتری دارد. همچنین این رقم نهال از 300 متر از سطح دریا تا 3000 متر عملکرد عالی دارد

• نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر از نمونه‌‌های محبوب و پر طرفدار نهال گردو الیگودرز است.این نهال دیر گل است و در مقابل سرمای بهاره مقاوم است. این نهال تا ارتفاع 1200 متر مکعب از سطح دریا دارای عملکردی خوب و در ارتفاعات بالاتر عملکرد ضعیفی دارد. همچنین این رقم نهال دارای مغزی درشت و سفید است و در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم است و جز نهال‌های پیوندی است. فاصله کاشت این نهال 6 در7 است.

• نهال گردو فرنور

از دیگر ارقام نهال گردو الیگودرز، نهال گردوفرنور است. این نهال بهترین گرینه برای کاشت در مناطق سردسیر است و نسبت به سرما و فصل زمستان مقاوم است،این نهال به خاطر سازگاری با مناطق سردسیر قابلیت کاشت تا سطح ارتفاع 1800 متر از سطح دریا را دارد و دارای پوستی کاغذی و مغز شفاف و درشت است که این ویژگی باعث محبوبیت آن شده است.

• نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ7

این رقم گردو از نمونه‌های مرغوب و پر بارده گردو در کشور است. این گردو بعد از اینکه به سن بلوغ رسید در سن 5 سالگی در سال حدود 30 کیلو بار می دهد. در مقایسه با نمونه‌های دیگر گردو ،محصول دهی بیشتری دارد، همچنین این گردو به لحاظ داشتن مغز درشت و سفید در بازار های داخلی و خارجی محبوبیت بالایی دارد و تا ارتفاع 0 تا 3000 متر مکعب از سطح دریا عملکرد رضایت بخشی دارد.

• نهال گردو خوشه‌ای

نهال گردو خوشهای از نمونه‌های پیوندی گردو است‌. این رقم گردو تا ارتفاع بین 500 تا 1500 متر از سطح دریا سازگار است و عملکرد خوبی دارد، طرفداران زیادی دارد و هر درخت آن تا 100 سالگی قدرت باردهی دارد.

• نهال گردو ژنوتیپ رویال

این رقم گردو از نمونه‌های پر فروش گردو است و مقاومت بالایی نسبت به کم آبی دارد به همین دلیل در سال‌های اخیر که کشور با مشکل کم آبی موجه بوده است این نژاد طرفداران بیشتری پیدا کرد. همچنین این نهال گردو زودبازده است و از سال های اول شروع به باردهی می کند.

• نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان یکی از بهترین نمونه‌های گردو است که در الیگودرز هم کشت می شود. این نوع گردو مغزی با چربی بالا دارد که در شیرینی پزی کاربرد فراوانی دارد . همچنین جز ارقام گردوهای صادراتی است.اما ممکن است در اثر سرمای بهاره دیررس دچار آسیب شوند.

نهال‌هایی که غیر از گردو در نهالستان الیگودرز کاشت می شوند کدامند؟

در الیگورز به خاطر شرایط آب و هوایی که مناسب کاشت درخت گردو است، نهال‌های دیگری هم کاشت می‌شود که به دیگر شهر های کشور ارسال می شوند، این نهالها به شرح زیر می باشند.

• نهال بادام

• نهال گلابی

• نهال هلو

• نهال گیلاس

• نهال آلو

• نهال انگور

• نهال زرد آلو

• نهال پسته

• نهال به

• نهال شلیل

• نهال انجیر

• نهال آلبالو

شرایط آب و هوایی مناسب کشت گردو

بهترین شرایط آب و هوایی برای کشت نهال گردو آب و هوای کوهستانی و سرد است، البته ناگفته نماند که سردی هوا در حد یخبندان نباشد، زیرا نهال برای داشتن یک محصول با کیفیت و پر بار به گرما ی تابستان هم نیاز دارد و دمای لازم برای کاشت درخت گردو دمایی از -10 درجه سانتی گراد تا 38 درجه سانتی گراد است.

شهر الیگودرز به خاطر اینکه در مجاورت رشته کوه‌های زاگرس واقع شده و دارای اقلیمی کوهستانی و دارای آب و هوایی معتدل و خنک است برای کاشت نمونه های مختلف نهال گردو مناسب است و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نهالستان گردو خواهد بود.

خرید نهال گردو در الیگودرز

منابع آبی الیگودرز برای احداث نهالستان گردو و نحو کاشت آن

شهر الیگودرز به خاطر داشتن آبشار ها و رود خانه های دائمی و همچنین داشتن کوههای سر به فلک کشیده جاذبه‌های گردشگری فراوانی برای گردشگران دارد و همچنین به خاطر داشتن تالاب و دریاچه‌های فراوان و داشتن آب‌های زیر زمینی در مقایسه با شهر های دیگر کشور مشکل کم آبی ندارد و کشاورزی و کشت نهال گردو در این شهر اغلب به صورت نیمه دیم انجام می گیرد.

برای کاشت نهال گردو نخست میبایست حفره‌هایی در خاک ایجاد شود، فاصله بین این حفره ها باید بین 6 تا 7 متر باشد تا درخت فضای مناسبی برای رشد داشته باشد. نهال‌ها باید در عمق 5 تا 8 سانتی متر در خاک فرو روند.

البته در کاشت نهال مهم‌ترین نکته انتخابی نهالی مناسب با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه است، زیرا در هر منطقه ارقام مختلف نهال رشد می‌کنند.

بهترین زمان کاشت نهال گردو

بهترین زمان برای کاشت نهال گردو فصل پاییز است. برای کشت گردو نخست لازم است تمام علف‌های هرز زمین ریشه کن شود و خاک آن دارای پی هاش بین 6 تا 7 باشد. همچنین خاک درخت گردو به لحاظ اینکه ریشه گردو تا عمق 3 متری زمین فرو میرود بهتر است نرم باشد و زمین آن نورگیر باشد که بر کیفیت محصول تاثیر گذار است. نکته دیگری که در زمان کاشت نهال گردو لازم است رعایت شود این است که فاصله بین هر درخت بر اساس نوع و نژاد آنها بین 7 تا 12 متر فاصله باشد.

نحوه آبیاری نهالستان گردو

بعد از اینکه نهال‌های گردو کاشته شدند بهتر است هر چه زود تر آبیاری شوند، زیرا نهال‌های جوان گردو به آبیاری مداوم نیاز دارند و اگر برای آبیاری آنها از ابیاری قطره‌ای استفاده شود برای رشد نهال بهتر است. هر چقدر سن درخت بیشتر شود به خاطر اینکه ریشه قوی تر می‌شود به فواصل آبیاری کمتری نیاز دارد.

هنگامی که عمر درخت گردو به 2 سال رسید بهتر است در طول یک ماه 2 تا 3 مرتبه آبیاری انجام گیرد. توجه داشته باشید اگر آبیاری به دفعات زیاد انجام گیرد باعث صدمه دیدن ریشه درخت می شود، پس به دفعات و میزان آبیاری باید دقت کرد. از عوامل دیگری که بر میزان و دفعات آبیاری درخت گردو تاثیر می‌گذارد محیط و منطقه کشت گردو است. بدین منظور که در مناطق گرم و خشک درخت به آبیاری بیشتری احتیاج دارد.

سن درخت نیز از عواملی دیگری است که بر میزان آبیاری تاثیر گذار است، هر چه سن درخت بالاتر رود به آبیاری کمتری احتیاج دارد و درخت در دو سال اول کاشت بیشترین میزان آبیاری را لازم دارد، همچنین بهتر است از اواخر شهریور ماه تا پایان زمستان درخت آبیاری نشود زیرا در صورت آبیاری در این زمان باعث صدمه دیدن درخت می شود. انواع آبیاری درخت گردو عبارتند از نواری، قطره ای، غرقابی، بابلر و .

سرمایه گذاری پرسود و کم ریسک با احداث نهالستان گردو

گردو یکی از انواع خشکبار است که بسیار مقوی است و هم در بازار های داخلی و هم خارجی محبوبیت زیادی دارد. سرمایه گذاری و احداث نهالستان گردو به دلیل اینکه با یکبار سرمایه گذاری در این طرح می توان سالها به سود رسید و نیاز به سرمایه گذاری مجدد ندارد از مقرون به صرفه ترین سرمایه گذاری‌ها است. سرمایه گذاری در احداث باغ گردو باعث می شود با یکبار سرمایه گذاری هر ساله به سود بیشتری رسید.

راهنمایی خرید نهال گردو از نهالستان گردو الیگودرز

یکی از اصول و نکات مهم هنگام احداث باغ گردو برای اینکه بتوانید به یک سرمایه گذاری پر سود برسید خرید نهال اصلاح شده است. این نهال است که می‌تواند میزان سود شما را تعیین کند. پس هنگام خرید نهال لازم است نکاتی را رعایت کنید تا به سود بالا برسید:

• یکی از نکات مهمی که هنگام خرید نهال از نهالستان گردو در الیگودرز لازم است توجه کنید این است که نهالی که می خرید دارای شناسنامه باشد تا بتوانید اطلاعات لازم را در مورد نوع، نژاد و... آن به دست آورید.

• نکته دیگری که هنگام خرید از نهالستان گردو در الیگودرز لازم است مد نظر قرار دهید این است که نهالی که میخرید سالم باشد و دارای آفات و بیماری نباشد.

• همچنین توجه کنید که سایز یک نهال مرغوب از 40 سانتی متر بیشتر نباشد و ریشه محکمی داشته باشد.

• قسمت پیوندی نهال هیچگونه خراشیدگی و ترک خوردگی نداشته باشد.

• برای خرید یک نهال با ویژگی‌های بالا بهتر است به یک مرکز معتبر و مجاز مراجعه نمایید. در این راستا رویال نهال با ارائه انواع نهال‌های شناسنامه دار در خدمت شماست.

سخن آخر

در این مقاله تا حدودی در مورد انواع نهال‌های گردو الیگودرز و همچنین شرایط لازم برای کاشت نهال گردو را برای شما بیان کردیم، اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در این کار را دارید باید بدانید که نهالی را خریداری کنید که با شرایط منطقه شما سازگاری داشته باشد و بتوانید به سود دهی بالا برسید. در صورتی که نهالی که خریداری می کنید با شرایط منطقه ای شما سازگاری نداشته باشد باردهی لازم را برای شما نخواهد داشت و ممکن دچار زیان و ضرر هم شوید. اگر دنبال نهالی با کیفیت و سازگار با منطقه جغرافیایی خود هستید و اطلاعات کامل در این زمینه ندارید می توانید به مجموعه رویال نهال مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات و راهنمایی‌‌های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در الیگودرز

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2