آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در اردبیل

خرید نهال گردو در اردبیل

نحوه خرید بهترین نهال گردو در اردبیل

اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید در شغل باغداری به سود بسیار خوبی دست یابید، بایستی برای خرید نهال گردو و پرورش آن اقدام کنید. بر این اساس به بررسی خرید نهال گردو از نهالستان اردبیل نیز خواهیم پرداخت. اگر شما نیز تمایل دارید که سرمایه خود را در یک کار تولیدی، سودمند و حلال به‌کار ببندید، با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

بررسی کلی برای خرید مناسب‌ترین نهال گردو در اردبیل

همان‌طور که می‌دانید، شهر اردبیل از نظر وسعت جغرافیایی از بزرگترین شهرهای ایران محسوب می‌شود. صنعت کشاورزی در اردبیل، همواره به عنوان یک بازوی اقتصادی برای قشر گسترده‌ای از ساکنان آن حائز اهمیت بوده است. یکی از شاخه‌های کشاورزی که در اردبیل رایج است و هر ساله مردم زیادی به آن می‌پردازند، کشت نهال گردو است. در بررسی پرورش نهال گردو در اردبیل، به دو مساله مهم بر‌می‌خوریم؛ اول این‌که شرایط محیطی، آب و هوا و خاک در این شهر به گونه‌ای است که بستر مناسبی برای پرورش گردو ایجاد می‌کند. دوم این‌که اردبیل یک شهر پر رفت‌وآمد است و گردشگران زیادی همه ساله به آن وارد می‌شوند. این موضوع می‌تواند به عنوان یک جنبه اقتصادی قلمداد شود. بنابراین، میزان خرید نهال این محصول، با توجه به پر‌ رفت‌وآمد بودن و رونق بازار، بالا خواهد بود. پس می‌توان گفت که، خرید نهال گردو و کاشت آن در اردبیل به خوبی توجیه پذیر بوده و سرمایه‌گذاری سودمندی است.

بهترین انواع نهال‌ گردو در اردبیل

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد، رغبت زیادی برای خرید نهال گردو خصوصا در شهر اردبیل، وجود دارد. هم‌چنین شایان ذکر است که نهال گردو انواع مختلفی دارد. از این رو بهتر است قبل از هر اقدامی، اطلاعات کافی در ارتباط با بهترین انواع نهال گردو کسب کنید. گردو از آن دسته گیاهانی است که تنوع زیادی دارد. در زیر پنج نمونه از انواع آن که با شرایط محیطی اردبیل تطابق بیشتری دارد، را عنوان می‌کنیم؛ سپس به بررسی اجمالی هر کدام، می‌پردازیم.

• نهال گردو ژنوتیپ کانادایی

• نهال گردو چندلر

• نهال گردو تویسرکان

• نهال گردو خوشه‌ای

• نهال گردو رویال

• نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو ژنوتیپ کانادایی

این نوع نهال طول عمر بالایی دارد و چیزی در حدود 200 سال مفید عمر خواهد کرد. توانایی باروری بالغ بر 8 تن گردو در هر یک هکتار را دارد. میوه‌ی این نوع نهال، دارای پوستی خشک و ضخیم است. این نهال سردسیر، دیرگل است و توان مقابله با شرایط بسیار سرد آب و هوایی تا منفی 30 درجه را دارد. همین نکته به یک اولویت برای خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی در نهالستان رویال نهال شده است. البته برای شناخت و خرید نهال در اردبیل، بهتر است که به یکی از بهترین نهالستان های کشور یعنی رویال نهال مراجعه شود.

نهال گردو چندلر

این نهال نیز در اردبیل به خوبی رشد می‌کند. نهال گردو چندلر در ارتفاع 200 تا 1500 متری از سطح دریا قابلیت پرورش و محصول‌دهی دارد. خاستگاه نهال گردو چندلر، کشور آمریکا بوده و رفته رفته کاشت آن به کشور ایران نیز رسیده است. از نظر میزان محصول، توانایی تولید 7 تن گردو در هر هکتار را دارد. ناگفته نماند که این نهال سردسیر، در دسته ارقام زودرس قرار می گیرد.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان، از دسته نهال‌هایی است که تحمل آب و هوای سرد را دارد. در کوهستان‌ها و بلندی 3000 متری از سطح دریا رشد خوب و قابل توجهی دارد. جالب است بدانید که نهال گردو توسیرکان قامت بلندی دارد. توانایی تولید 3 تن محصول با مغزی چرب در هر هکتار را دارند. میوه‌ی این نهال زودرس، مزه لذیذ و دلچسبی دارد. تنها نکته منفی این نژاد این است که زودگل هستند. زودگل بودن نهال این خطر را به همراه دارد که با سرد شدن هوا در بهار، شکوفه‌ها قبل از به بار نشستن از بین بروند. علاوه بر نکات گفته شده، نهال تویسرکان توانایی قابل قبولی در برابر افت‌ها و امراض گیاهی دارد.

نهال گردو خوشه‌ای

میوه‌ی این نهال مورد پسند کسانی است که مغز درشت را برای گردو می‌پسندند. میوه نهال گردو خوشه ای، در مقایسه با سایر انواع مغز بزرگتری دارد و بدون شک می‌توان گفت: یکی از انواع پر محصول می‌باشد به‌طوری‌که میزان محصول آن در هر هکتار به 9 تن می‌رسد.

نهال گردو رویال

بدون اغراق نهال گردو رویال، یکی از بهترین نهال‌ها از لحاظ سازش محیطی در اردبیل است. محصول‌دهی بسیار چشم‌گیری دارد و هر ساله توان تولید 10 تن میوه با کیفیت دارد، به همین دلیل ارقام دیگر گردو از این لحاظ توان رقابت با آن را ندارند. مزیت دیگرش کوتاه قد بودن درخت است که راحت‌تر قابل برداشت می‌شود. هم‌چنین این نهال سردسیر جزو ارقام زودبازده محسوب می گردد. به گویشی دیگر، نهال گردو رویال در سال اول کاشت شروع به محصول‌دهی می‌کند. یک مزیت عالی دیگر آن دیرگل بودنش است که سبب می‌شود، کشاورز نگران از بین رفتن شکوفه‌ها در اثر سرمای بهاره نباشد. فراموش نکنید که نهال گردو رویال، طول عمر اقتصادی در حدود 100 سال دارد. از مجموع نکات گفته شده و هم‌چنین سازگاری آن با محیط زیست اردبیل، یکی از مورد پسندترین‌ها در باغات و نهالستان اردبیل است.

نهال گردو اسرائیلی

این نهال گردو نیز همانند نوع کانادایی و خوشه‌ای محصول پرطرفدار و مناسبی دارد. این نهال می‌تواند در آب هوای سردسیری و خشک به محصول‌دهی مناسبی برسد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. البته به خاطر داشته باشید که این نهال گردو جز نهال‌های بومی ایران نیست.

تطابق آب و هوای اردبیل و پرورش نهال گردو

در ابتدای این مطلب، اشاره‌ی کوتاهی به برقراری هماهنگی محیطی در اردبیل برای خرید نهال گردو و پرورش آن شد. ادامه مقاله تا به این‌جا بر همین اساس نوشته شد. در این قسمت از مقاله قصد داریم که به توضیح و تفسیر دقیق‌تر این موضوع بپردازیم. لازم به ذکر است که گردو در اکثر اقلیم‌های آب و هوایی قابلیت رشد و بهره‌وری دارد.

بر اساس تقسیم‌بندی جغرافیای طبیعی، شهرستان اردبیل چهار نوع آب و هوا دارد که عبارتند از: مدیترانه‌ای گرم، مدیترانه‌ای معتدل، کوهستانی معتدل و کوهستانی سرد. با توجه وجود کوهستان‌های وسیع سبلان، طالش و بزغوش در اردبیل، بدیهی است که آب و هوای غالب در آن سرد و کوهستانی است. به همین علت از مناطق سردسیر کشور به شمار می‌آید. از 12 ماه سال، حداقل 5 ماه از سال سرد است. این مدت در برخی سال‌ها به 8 ماه نیز رسیده است. بارش باران در اردبیل در هر چهار فصل سال رخ می‌دهد و اوج آن در فصول بهار و پاییز است.

همان‌طور که قبل‌تر گفته شد، نهال گردو از جمله گیاهانی است که توان تحمل سرمای زیادی را دارد. قدرت تحمل این سرما در ارقام متفاوت آن با هم فرق می‌کند. بنابراین نژادهایی مانند تویسرکان و ژنوتیپ به خوبی در جغرافیای طبیعی اردبیل قابل رشد است. بخش اعظمی از نهالستان اردبیل به نهال گردو اختصاص داده شده است و همچنین تقاضا برای خرید نهال گردو در اردبیل زیاد است.

خرید نهال گردو در اردبیل

چه نهال‌های دیگری در باغات و نهالستان اردبیل پرورش می‌یابند؟

بخش وسیعی از کشاورزی در اردبیل به گردو معطوف است اما در نهالستان اردبیل، درخت‌های دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از:

• نهال بادام

• نهال هلو

• نهال گلابی

• نهال انگور

• نهال سیب

• نهال آلو

• نهال پسته

• نهال گیلاس

• نهال انجیر

• نهال زردآلو

• نهال آلبالو

• نهال به

• نهال شلیل

از موارد گفته شده فوق، 8 مورد اول نام میوه‌های پرمحصول و سودمند در اردبیل می‌باشند. موارد بعدی نیز در اقلیم هوایی اردبیل به خوبی پرورش می‌یابند اما تمایل به خرید نهال‌ گردو در این شهر بیشتر است. همه این درخت‌ها به صورت نهال‌های باکیفیت و قابل تکثیر در نهالستان اردبیل کشت می‌شوند.

برای خرید نهال گردو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید نهال گردو از نهالستان های معتبر همچون رویال نهال، بایستی به اصیل بودن آن توجه کنید. شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه به مرغوب بودن نهال پی ببریم؟ به ادامه مقاله جهت گرفتن پاسخ توجه کنید.

• نهال خریداری شده باید شناسنامه و تاییدیه بهداشتی سالم بودن داشته باشد. این مساله مهم‌ترین نکته برای خرید نهال گردو است.

• در هنگام خرید نهال گردو در اردبیل باید به اندازه نهال توجه کنید. ارتفاع یک نهال با کیفیت باید از 50 سانتی‌متر بیشتر باشد.

• ناحیه‌ای از نهال که محل برخورد پایه و پیوند است باید بر هم عمود باشد.

• بخش پیوندی به هیچ وجه نباید دارای خراشیدگی، ترک خوردگی و یا برجستگی غیرعادی باشد.

• توجه داشته باشید که در هنگام خرید نهال گردو، اثری از آفت، زردی و سایر امراض در آن مشاهده نشود.

• مسلما یک نهال مرغوب باید دارای ریشه مستحکمی باشد.

برای اطمینان خاطر، بهتر است که برای خرید نهال گردو به رویال نهال مراجعه کنید. به این صورت علاوه بر خرید نهال در اردبیل می‌توانید از مشاوره و راهنمایی متخصصان بهره‌مند شوید.

برای احداث باغ گردو به چه نکاتی باید توجه شود؟

در هر منطقه جغرافیایی با توجه به آب و خاک آن خطه، درختان خاصی توان رویش و رشد دارند. اردبیل یک اقلیم مناسب برای پرورش و بهره‌وری نهالستان گردو است اما در ابتدا باید یکی از گونه‌های متناسب‌تر با اقلیم اردبیل را برگزینید. بهتر است که از انواع دیرگل استفاده شود تا بتوان نتیجه مطلوب‌تری گرفت و به سوددهی بیشتری رسید.

اگرچه آب و هوای اردبیل محیط مناسبی را برای رشد نهال گردو فراهم کرده است ولی در مورد خاک آن، این‌طور نیست. برای آن‌که خاک این شهر بستر مناسبی برای پرورش نهال گردو شود، باید در نهالستان اردبیل و یا باغات، کودهای آلی و معدنی استفاده شود. در واقع فوران آتشفشان‌ها در کوه‌های معروف این شهر باعث از بین رفتن بستر مناسب خاک شده است. با تغذیه مناسب خاک و کمک رسانی به زمین، می‌توان زمینه رشد بهتر نهال گردو را ایجاد کرد.

مساله حائز اهمیت دیگر، میزان ذخایر آبی لازم برای آبیاری نهال گردو است. از آن‌جایی که بین 5 تا 8 ماه از سال در اردبیل بارندگی رخ می‌دهد، بنابراین تامین آب مورد نیاز به خوبی امکان‌پذیر است.

برای احداث یک نهالستان گردو باید به این نکات توجه کرد. پس از آن به خرید نهال در اردبیل و احداث نهالستان اردبیل اقدام کرد.

سخن پایانی

کشاورزی در هر کشوری به عنوان یک صنعت تاثیرگذار در چرخه اقتصادی آن مملکت است. در این میان احداث باغ های میوه از توجه ویژه‌ای برخوردار است. علاوه بر این، کار کردن با درخت و گیاه بر روی روحیه و نشاط افراد تاثیر مثبتی دارد. یکی از درخت‌های میوه‌ی مورد پسند مردم در اردبیل، درخت گردو است. در این مقاله تلاش کردیم نکاتی که برای نحوه خرید نهال گردو در اردبیل مهم است و ملزم به دانستن آن‌ها هستید بیان کنیم. البته برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پر سود لازم است که با کارشناسان و متخصصان رویال نهال مشورت کنید. نکاتی که در این مقاله ذکر شد در حد مجال آن بود و شاید مسائل دیگری باشد که در فرصت ما نگنجید. در مجموع می‌توان گفت که در صورت فراهم بودن شرایط لازم، سرمایه‌گذاری در خرید نهال گردو و احداث باغ، یک کار تولیدی سودمند است. هم‌چنین برای خرید نهال می‌توانید به رویال نهال مراجعه کنید. به این ترتیب با خیالی راحت از سلامت نهال، اقدام به خرید کنید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در اردبیل

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2