آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال گردو در اراک

خرید نهال گردو در اراک

خرید نهال گردو در اراک

کاشت نهال گردو در اراک به عنوان یکی از مناطق مهم کشاورزی در مرکز ایران، اجرا می‌شود. خرید نهال، به‌ویژه نهال گردو در شهر اراک از جمله کسب و کارهای پر رونق این شهر است. برای کاشت نهال گردو، باید ابتدا در انتخاب نهال مناسب به سایز و سن نهال توجه کنید. پس از آن مساحتی که برای کاشت نهال انتخاب نموده‌اید، مهم خواهد بود. لازم است به طور دقیق این مساحت را آماده کنید و از وسایلی همچون خاک آن به برای بالا بردن سطح خاک و افزایش نفوذپذیری آن، به علت رشد بهتر نهال استفاده کنید. اواخر پاییز و اواخر زمستان بهترین زمان برای کاشت نهال گردو در اراک است زیرا در این زمان، شرایط آب و هوایی برای رشد نهال مناسب‌تر است. بعد از کاشت نهال، لازم است به دلیل رشد بهتر نهال گردو، مراقبت های لازم از آن اجرا شود. مراقبت­های لازم نظیر کود­دهی، برش کردن شاخه­های خشک و ضعیف و آبیاری منظم که انجام هر یک از این موارد می¬تواند در کیفیت و ازدیاد محصول موثر باشد. بنابراین، باید به مراقبت و روش نگهداری از گردو درختی توجه کرد. چرا که در صورت مراقبت درست، گردو درختی در اراک، اندازه‌ی بزرگ و عمر طولانی دارد و برای بهره برداری بهینه از گردو درختی، به مراقبت‌های دوره‌ای و پی در پی احتیاج داریم.

بهترین نهال‌های گردو در اراک

بهترین نهال گردو در اراک، نهال‌هایی هستند که سازگار با شرایط آب و هوایی و خاک منطقه در شهر اراک هستند و بهترین عملکرد را در این منطقه به نمایش می‌گذارند. برخی از بهترین انواع نهال گردو به منظور کاشت در منطقه اراک به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

نهال گردو تویسرکان: این نوع نهال مناسب مناطقی با خاک کمی سنگین و شرایط آب و هوای مرطوب است

نهال گردو ژنوتیپ: در مناطقی که دارای خاک غنی و شرایط آب و هوایی معتدل است برای رشد نهال گردو ژنوتیپ مناسب است.

نهال گردو چندلر: مناطقی که دارای شرایط آب و هوایی گرم و خشک است و خاک سبک دارد برای کاشت این نوع نهال مناسب است.

نهال گردو فرنور: این نهال با شرایط آب و هوایی سازگار است و محصولی با کیفیت را ارائه می‌دهد.

انتخاب بهترین نهال برای کاشت در منطقه اراک، تهیه‌ی نهال از نهالستان های با تجربه بهتر است.

پر سود ترین درخت گردو در اراک

یکی از محصولات کشاورزی در منطقه اراک که کشاورزان در کاشت و تولید آن در این منطقه به علت خاک مناسب و شرایط آب و هوایی، بسیار موفق‌اند، گردو است. درباره اینکه کدام درخت گردو در منطقه اراک پر سودترین است، نمی توان به طور قطعی نظر داد. زیرا این مورد به عوامل متعددی همچون نوع خاک، شرایط آب و هوایی، مدیریت و نگهداری درختان، نوع و سن نهال، میزان تقاضای و بازار فروش وابسته است.

زمان مناسب برای کاشت نهال گردو در اراک

زمان مناسب کاشت نهال گردو به شرایط آب و هوایی و نوع گردو بستگی دارد. به طور کلی بهترین زمان برای کاشت نهال گردو در اراک، پاییز و زمستان است. زیرا در این زمان‌ها خاک از رطوبت کافی برخوردار بوده و هوای تقریباً خنک‌تری دارد که دارا بودن این شرایط در رشد سریع‌تر و بهتر نهال کمک خواهد کرد. برای پاسخ به سوال آیا برای کاشت نهال گردو در اراک، نیاز به خاک خاصی دارد؟ باید اطلاعاتی در مورد خاک مناسب برای کاشت نهال گردو جمع آوری کنید. به عنوان مثال گردو به خاکی که دارای PH متعادل و غنی از عناصر غذایی است، نیاز دارد. خاک منطقه اراک به طور کلی از خاصیت قلیایی برخوردار است که برای کاشت گردو به تغییر PH احتیاج دارد. محدوده ۶ تا ۷ بهترین PH برای خاک کاشت گردو است. زهکشی خاک باید خوب اجرا شود و دارا بودن عمق کافی از شرایطی است که ریشه‌های گردو بتوانند به خوبی رشد کنند. اگر خاک منطقه اراکی که در آن کاشت نهال گردو صورت می‌گیرد شرایط ذکر شده را نداشته باشد، شما می‌توانید با افزودن مواد آلی به خاک یا استفاده از مواد اسیدی نظیر سولفات آهن و سولفات آلومینیوم PH خاک منطقه اراک را تغییر دهید و خاک این مناطق را برای کاشت نهال گردو مناسب کنید. ‌دقت شود که کاشت نهال گردو به آب فروانی احتیاج دارد. پس در نتیجه نباید در مناطقی که خاک خشک دارند این نهال را بکارید و برای رشد بهینه آن باید از آبیاری منظم و کافی استفاده کنید.

مراقبت‌های لازم برای کشت نهال گردو در اراک

مراقبت هایی که برای کشت گردو لازم است شامل:

آبیاری: بهتر است از آبیاری قطره‌ای و سیستم‌های آبیاری مکانیزه استفاده کنید، زیرا گردو به آبیاری منظم و کافی احتیاج دارد. با استفاده از آبیاری مکانیزه آب به صورت یکنواخت در دسترس نهال قرار می‌گیرند.

محافظت از گردو در مقابل آفت ها و بیماری‌ها: برای پیشگیری از آسیب دیدگی گردو از آفت‌ها و بیماری‌ها، می‌توانید از کنترل غیر شیمیایی و شیمیایی استفاده کنید. مورد دیگری که به محافظت گردو کمک بسیاری می‌کند انتخاب گونه‌های سالم و مقاوم است.

کاشت در فاصله مناسب: فاصله مناسب بین درختان گردو حداقل ۶ متر است. این فاصله تعیین شده که باید بین درختان حفظ شود به رشد بهینه گردو، کمک خواهد کرد.

مواد آلی و کود دهی: استفاده از مواد آلی نظیر کود‌های فسفری، ازتی و پتاسیمی، به رشد بهتر گردو کمک خواهد کرد. کود دهی در فصل‌های بهار و تابستان به بهبود و عملکرد گردو می‌تواند کمک کند.

از گردو ها در صنایعی همچون کیک پزی و شیرینی فروشی استفاده می‌شود. این محصول بسیار کاربردی و محبوب است. با وجود این ویژگی‌ها، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که گردو‌ها را در وعده‌های غذایی مصرف کنند.

خرید نهال گردو در اراک

ویژگی نهال‌های گردو در اراک

با خرید نهال گردو، شما پول یک کیلو گردو را پرداخت می‌کنید اما از صدها کیلو گردو برخوردار می‌شوید:

نهال گردو پدرو پر سود در ایران

زمان گلدهی نهال گردو دیر است و آغاز باردهی آن سال اول است. بعضی از انواع نهال گردویی، نوع آمریکایی است که کیفیت خوبی دارد. این گردو مشابه نهال گردوی چند لر است. برای پرورش و باردهی این نهال ارتفاع بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ مناسب است. برای کشت این نهال مناطق سردسیر پیشنهاد می‌شود. این محصول را می‌توان در حیاط خانه نیز کاشت و محصول را برداشت نمود. زیرا این نوع درخت پاکوتاه و کم ارتفاع است. از ویژگی‌های محصول این نهال می‌توان به اندازه متوسط رو به درشت، رنگ مغز گردو روشن و طعم مطبوع اشاره کرد. برای کشت نهال‌های پدرو اوایل بهار بهترین زمان است . مانند درخت گردوی چندلر، دارای برگ دهی و شکوفه دهی دیر هنگام است. با این تفاوت مهم که زمان گلدهی آن ۱۴ الی ۲۱ روز از چندلر دیرتر است.

نهال گردو فرانکت

این نهال همانند نهال گردو پدرو زمان گلدهی دیر و آغاز باردهی سال اول دارد. نهال گردو فرانکت به کشور فرانسه تعلق دارد. برای پرورش و باردهی این نهال در ارتفاع حدود ۵۵۰ تا ۱۵۰۰ از سطح دریا مناسب است. به دلیل وجود ویژگی‌هایی همچون عملکرد بالا و پر محصول این نهال میان باغداران محبوبیت دارد. خرید و پرورش این نهال سود اقتصادی بسیاری برخوردار است. از دیگر ویژگی‌های این نهال می‌توان به مغز گردو با کیفیت بسیار مطلوب، اندازه‌ی درشت و پوسته نازک و رنگ مغز شیری تا سفید اشاره نمود. گرده‌زایی و گرده افشانی این نهال بسیار بالا بوده بنابراین برای بارور کردن و گرده افشانی درختان دیگر مناسب است. ۶ سال پس از کاشت این نهال باردهی اقتصادی و سود گردو فرانکت آغاز می‌گردد.

نهال گردو چند لر

پرفروش‌ترین گونه درخت و نهال گردو چندلر است. برای کاشت و بهره‌وری از نهال گردو چندلر ارتفاع حدود 300 تا 1200 از سطح دریا مناسب بوده به دلیل مقدار باردهی بسیار زیاد این نهال جزو نهال‌های اقتصادی به حساب می‌آید. اواخر پاییز تا اواخر زمستان زمان مرسوم کاشت این نهال است. این نهال نسبت به سایر نهال‌ها از مشکلات آفت کمتری برخوردار است. ۷ الی ۱۰ سال بعد از کاشت صرفه اقتصادی و سود این نوع درخت آغاز می‌گردد.

نهال گردو هاوارد

همانند نهال‌های ذکر شده دارای زمان گلدهی دیر و آغاز باردهی سال اول است، نهالی وارداتی بوده و برای کاشت این نهال ارتفاع حدود ۱۸۰۰ متر تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا مناسب است. بهترین گزینه برای پرورش این نهال مناطق سردسیر بوده و همچنین در منطقه‌هایی که از زمستان و بهار های سردی برخوردار است. این نهال‌ها رشد مطلوبی را ارائه می‌دهند. ویژگی‌های گردو هاوارد نظیر اندازه درشت، مغز روشن و پوسته ی نازک است.

نهال گردو فرنور

همانند دیگر نهال‌های ذکر شده زمان گلدهی دیر و آغاز باردهی سال اول است. این نهال گردو متعلق به فرانسه است که از سال‌های قبل به ایران وارد شده است. برای پرورش و بهره‌وری از این نهال ارتفاع حدود ۱۵۰۰ الی ۲۳۰۰ از سطح دریا مناسب است. از آبان تا اواسط فروردین سال آتی بهترین زمان کاشت این نهال پیشنهاد می‌شود. از ویژگی‌های آن می توان به مغز گردوی سفید رنگ و بسیار خوش طعم و پوست نازک اشاره نمود. خاک نرم و با PH صفر مناسب جهت پرورش این نهال است. این نهال نسبت به انواع آفات و بیماری‌ها مقاومت بسیار بالایی دارد.

نهال گردو روند

نهال گردو زوند همانند نهال‌های ذکر شده دارای زمان گلدهی دیر و آغاز باردهی سال اول است. این نهال دارای سرعت رشد بسیار بالا و گونه‌ای خارجی بوده و برای پرورش و باردهی این نهال ارتفاع ۱۲۰۰ متر به بالا از سطح دریا مناسب و قابل رشد معرفی می‌شود. این نهال دارای باردهی بسیار بالایی است و به این علت جزء نهال‌های اقتصادی محسوب می‌شود. مناطق سردسیر مناسب کاشت این نهال هستند و نهال روند در برابر سرما از مقاومت بالایی برخوردار است و تا دمای منفی یازده درجه را می‌تواند تحمل کند. در این صورت نهال روند در دمای بالاتر از چهل و پنج درجه آسیب می‌بیند. مغز این گردو بیشتر مصرف آجیلی دارد زیرا مغز آن دارای طعم بسیار مطلوبی بوده و رنگ مغز گردو روند روشن و پوسته آن نازک است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

همانند نهال‌های ذکر شده دارای زمان گلدهی دیر و آغاز باردهی سال اول است. این نوع نهال یکی از گردوهای بومی ایران بوده که طی اصطلاحات ژنتیکی به دست آمده و توانسته در چند سال اخیر بازار فراوانی را جذب خود کند. از ویژگی‌های آن می‌توان به پر بار و زود بازده اشاره نمود. این نهال نسبت به خشکی و سرما از مقاومت بالایی دارد. بنابر این یکی از بهترین نهال‌هاب گردو در مناطق معتدل، سردسیر و گرمسیر یه شمار می‌رود. نهال ژنوتیپ برتر در زمینه قیمت ردیف ارزان قیمت را از آن خود کرده است. برداشت محصول این نهال گردو آسانتر است زیرا پایه هایی با ارتفاع کوتاه دارد.

نهال گردو کانادایی

نهال گردوی کوپه‌ای نام دیگر نهال گردویی کانادایی است. برای کاشت این نهال ارتفاع حدودا تا ۲۳۰۰ متر مناسب است. این نهال به کشور کانادا تعلق دارد. برای مناطق کوهستانی و سردسیر نهال گردوی کانادایی بهترین گزینه بشمار می‌رود. امروزه در اکثر سطح زیر کشت مناطق سردسیر کانادا از این درخت گردو بهره می‌برند. هر یک از درخت گردوی کانادایی از ۸ سال تا ۱۰ سال این نهال می‌تواند ۴۰ تا ۶۰ کیلو بار دهد. گردوی کانادایی به علت میزان زیادی چربی که دارد خوش طعم و غنی از چربی مفید است.

نهال گردو خوشه‌ای

این نهال برای آب و هوای کوهستانی و مناطق سردسیر تا معتدل مناسب است. اندازه ی گردو های این نهال متوسط مایل به درشت بوده و برای کاشت و بهره‌وری از این نهال ارتفاع ۱۳۰۰ متر از سطح دریا مناسب و پیشنهاد مهندسان کشاورزی است.

جمع بندی

نهال‌های گردو را می‌توان پرسودترین نهال‌های حال حاضر ایران دانست. البته لازم است حتما شما نهال‌های گردو مرغوبی را تهیه کنید و رسیدگی خوبی از آن‌ها انجام دهید.جهت خرید نهال گردو در اراک می توانید به نهالستان رویال نهال مراجعه نمایید این مجموعه یکی از مراکز معتبر تولید نهال گردو در غرب کشور می باشد که سالانه اقدام به تولید هزاران نهال گردو می نماید و با حذف واسطه آن را دراختیار باغداران قرار می دهد اگر در استان اراک قصد کاشت و خرید نهال گردو دارید می توانید با کارشناسان مجموعه ر ویال در ارتباط باشید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خرید نهال گردو در اراک

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2