آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال در زنجان

خرید نهال در زنجان

انتخاب و خرید نهال در زنجان

شاید این مسئله کمی عجیب به نظر برسد اما خوب است بدانید که شهر زنجان، یکی از بهترین مناطق برای کشت و کار انواع نهال‏های میوه در کشور محسوب می‏شود. امروزه باغداران این منطقه با پرورش نهال‏های میوه، بهترین محصولات را تولید نموده و آن‏ها را روانه بازار می‏کنند. از طرفی دیگر، بخش زیادی از محصولات زراعی این منطقه به کشورهای دیگر صادر می‏شود. در این بخش، قصد داریم به نکات انتخاب و خرید نهال در زنجان بپردازیم پس با ما همراه باشید.

قبل از خرید نهال در زنجان باید چه کارهایی انجام دهیم؟

یکی از سوالات متعددی که برای باغداران و زراعتکاران مطرح می‏گردد، این است که قبل از خرید نهال در زنجان باید چه کارهایی را انجام دهیم؟ پیش از خرید نهال میوه در شهر زنجان، باید اقداماتی نظیر بررسی شرایط آب و هوایی و اقلیمی و اندازه گیری میزان بارش، رطوبت هوا و میزان ذخایر آب زیرزمینی جهت حفر چاه را به عمل آورید. علاوه بر آن، بهتر است قبل از خرید نهال در شهر زنجان، با کارشناسان و متخصصان با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

1-بررسی شرایط آب و هوایی و اقلیمی

اولین گام جهت خرید نهال در زنجان و پرورش آن، بررسی شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه است. زنجان جزو مناطق معتدل و نیمه خشک کشور محسوب می‏شود و دارای خاک حاصلخیز و مرغوبی می‏باشد. دما هوای این منطقه در فصل تابستان بخصوص مرداد ماه حداکثر 32 درجه و در فصل پاییز و زمستان بخصوص بهمن ماه حداکثر منفی 7.3 درجه سانتی گراد تخمین می‏خورد. ارتفاع زنجان از سطح دریا حدود 1600 الی 1700 متر بالاتر از سطح دریا می‏باشد. بارش باران در این منطقه در طول سال حدود 300 الی 550 میلی متر با توجه به شرایط آب و هوایی بوده و میانگین رطوبت آن 54 الی 56 درصد تخمین می‏خورد. بهتر است بدانید که خاک این منطقه از منابع غنی همچون آلومینیوم، آهن، پتاسیم، سدیم، منزیم و ... سرشار است. از این رو، شما می‏توانید اکثر نهال‏های میوه را در این منطقه پرورش دهید و از مزایای بیشمار آن‏ها بهره‏مند شوید.

2-اندازه گیری میزان بارش، رطوبت هوا و میزان ذخایر آب زیر زمینی جهت حفر چاه

جهت خرید نهال در زنجان و کاشت آن، باید ابتدا اقدام به اندازه گیری میزان براش، رطوبت هوا و میزان ذخایر آب زیرزمینی جهت حفر چاه نمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، حجم آب زیرزمینی این منطقه حدود 8.2 میلیارد متر مکعب تخمین می‏خورد و سالانه کشاورزان حدود 900 میلیون متر مکعب از آن را صرف زراعت می‏کنند. البته با توجه به میزان کاهش شدید حجم سفره آب زیرزمینی این منطقه، کشاورزان با محدودیت‏هایی مواجه هستند. اما خوشبختانه میزان بارش در منطقه زنجان حدود 300 الی 550 میلی متر است و از این رو، باغداران می‏توانند بدون هیچگونه نگرانی نهال‏های میوه خود را پرورش دهند.

3-انتخاب نهال میوه مرغوب و پر سود

در مرحله آخر، باید برای انتخاب نهال میوه مرغوب و پر سود اقدام کنید. البته بهتر است برای انجام این کار، از راهنمایی کارشناسان با تجربه نیز بهره ببرید. شما می‏توانید در این منطقه، انواع نهال‏های میوه سردسیر، معتدل و نیمه گرمسیر را به خوبی پرورش دهید. ناگفته نماند که آب و هوای این منطقه با اکثر نهال‏های میوه سازگار است. البته باید برای کشت میوه در زنجان، به نکات ضروری نیز توجه بسزایی داشته باشید.

نهال میوه مناسب زنجان

بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که چه نهال‏هایی با آب و هوا و اقلیم زنجان سازگاری دارند؟ همانطور که در بخش‏های قبل اشاره شد، شما می‏توانید در این منطقه انواع نهال‏های پسته، گردو، آلو، گیلاس، سیب، انگور و برخی از ارقام هلو را به خوبی پرورش دهید و از این طریق سود خوبی را نصیب خود کنید. البته پیشنهاد می‏شود قبل از خرید نهال در زنجان، پارامترهایی همچون میزان تابش، رطوبت دقیق منطقه، پی اچ خاک و ارتفاع زمین زراعی را به صورت اصولی اندازه گیری کنید.

1-ارقام پسته

اگر می‏خواهید با شغل کشاورزی و باغداری در منطقه زنجان در کمترین زمان ممکن به سود بسیار خوبی برسید، باید اقدام به خرید نهال پسته و پرورش آن کنید. همانطور که می‏دانید، پسته از گران قیمت‏ترین مغزیجات موجود در کشور محسوب می‏شود. البته برای تولید پسته مرغوب باید شرایط رشد مطلوبی را برای نهال فراهم سازید. ارقامی همچون اکبری، قزوینی و هیبریدی آمریکا سازگاری بسیار مطلوبی با آب و هوا و اقلیم زنجان دارند. توجه داشته باشید که برای خرید نهال پسته اصیل با قیمت مناسب، باید حتما به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. خوشبختانه اکثر ارقام پسته مقاومت خوبی با کم آبی و خشکسالی دارند. از این رو، باغداران با کاشت و پرورش ارقام اصیل پسته، دیگر نگرانی از بابت تامین آب مورد نیاز آن‏ها نخواهند داشت.

2-ارقام گردو

یکی دیگر از راه‏های کسب سود و در آمد بیشتر در شغل باغداری در منطقه زنجان، خرید نهال گردو و پرورش آن است. برای پرورش نهال گردو بهتر است به سراغ ارقام سرمادوست و سردسیر بروید. شما می‏توانید با کاشت نهال گردو سردسیر در این منطقه، محصولات بسیار با کیفیت و خالصی تولید کنید و از این طریق به سود بالایی برسید. البته فراموش نکنید که اکثر ارقام گردو، نیاز مراقبت و رسیدگی زیادی دارند؛ به همین دلیل، باید پس از خرید نهال گردو در زنجان و کاشت، شرایط مطلوب و مناسبی را برای رشد آن فراهم سازید.

خرید نهال در زنجان

3-ارقام گیلاس

گیلاس نیز از میوه‏های پر طرفدار بازار محسوب می‏شود. فراموش نکنید که اکثر ارقام گیلاس بازارپسند و تجاری بوده و تحمل بالایی در برابر آب و هوای سردخانه دارند. خوشه‏ای، پایه رویشی گزیلا، رژینا، ارومیه، صورتی، رژینا، تکدانه قرمز، پاکوتاه و ناپلئونی از بهترین ارقام مناسب کشت در منطقه زنجان محسوب می‏شوند. البته بهتر است بدانید که اکثر ارقام گیلاس با آب و هوای این منطقه سازگاری خوبی دارند. البته بهتر است قبل از خرید نهال گیلاس در زنجان، اقدام به آماده سازی محیط باغ با روش‏های نوین و اصولی نمایید.

4-برخی از ارقام سیب

امروزه متخصصان در سراسر دنیا درحال انجام آزمایشات ژنتیکی برای افزایش مقاومت ارقام سیب در برابر انواع اقلیم‏ها و میزان باردهی آن‏ها هستند. خوشبختانه اکثر ارقام سیب همچون گلاب، آرکانزاس، ردچف، فرانسوی، خونی، ماریا و ... قادر به رشد و باردهی مطلوب در منطقه زنجان می‏باشند. البته در نظر داشته باشید که باید پس از کاشت نهال سیب در منطقه زنجان، نیاز سرمایی آن را برطرف کنید. برای ر فع نیاز سرمایی نهال سیب، بهتر است آن را در اوایل فصل بهار در دل خاک قرار دهید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب برای نهال های کاشته شده، سالانه حداقل 100 تن سیب ناب از هر هکتار باغ خود برداشت کنید.

5-برخی از ارقام هلو

آلبرتا، انجیری دیررس، انجیری خونی، جوادی، حاج کاظمی، رد تاپ، خونی عسلی و زعفرانی از بهترین و سازگارترین ارقام هلو برای کشت و پرورش در زنجان محسوب می‏شوند. البته به خاطر داشته باشید که اکثر ارقام هلو دیررس هستند و به مدت حداقل 4 سال پس از کاشت به بار می‏نشینند. به همین دلیل، بهتر است حین کاشت ارقام هلو در زنجان نهال‏های میوه دیگری نیز بکارید. بهتر است بدانید که اکثر ارقام هلو از مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و هوا و بیماری و افات سرسخت برخوردار هستند.

پرورش نهال در زنجان

پس از خرید نهال در زنجان، باید اقداماتی را جهت کاشت و پرورش آن به عمل آورید. همانطور که در قسمت‏های قبل اشاره شد، شما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال در منطقه زنجان صاحب در آمد و سود بالایی شوید. البته باید برای افزایش میزان عملکرد و تناژ نهال‏های باغ خود از ترفندهای آبیاری، هرس، کوددهی و سمپاشی به موقع استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرچقدر خاک منطقه مرغوب‏تر باشد، سرعت رشد و میزان باردهی نهال‏های میوه به همان مقدار زیادتر می‏شود.

خرید نهال در زنجان

برای خرید نهال میوه با شرایط معمولی، می‏توانید به نهالستان‏های حومه زنجان مراجعه فرمایید. اما اگر به دنبال نهال‏های میوه اصیل با ژن اصلاح شده، با اصالت و سلامت تضمینی و قیمتی مناسب و مقرون به صرفه هستید، باید به یکی از بهترین نهالستان‏های کشور یعنی رویال نهال مراجعه فرمایید. شما می‏توانید با مراجعه به این مجموعه، نهال میوه مورد نیاز را با بهترین شرایط و اطمینان خاطر کامل خریداری کنید. البته اگر مراجعه حضوری به مجموعه ما برای شما مقدور نمی‏باشد، نیازی نیست نگران باشید؛ شما می‏توانید با مراجعه به وبسایت رویال نهال، نهال میوه مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید و سفارش خود را در کمتر از سه الی چهار روز کاری درب محل مورد نظر تحویل بگیرید. لازم به ذکر است که باید حین خرید نهال در زنجان به نکات ضروری از جمله بررسی سلامت و اصالت توجه بسزایی داشته باشید.

کلام آخر

همانطور که پیش‏تر اشاره شد، باید برای خرید نهال در زنجان به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید. پس از خرید نهال در این منطقه، می‏بایست اصول پرورش را رعایت کنید تا بتوانید محصولات با کیفیت و مرغوبی را تولید نمایید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با پرورش اصولی نهال‏های تجاری در این منطقه، در کمترین زمان صاحب سود کلانی شوید و لذت ببرید.

خرید نهال در زنجان

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2