آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خرید نهال در بانه

خرید نهال در بانه

خرید نهال در بانه

امروزه یکی از بهترین روشهای سرمایهگذاری خرید زمین کشاورزی و احداث باغ است. برای احداث باغ باید اصولی رعایت کرد از جمله آب مناسب، منطقه مناسب، زمین و خاک مناسب و..... به کمک خرید نهال میتوان هم در زمینه کشاورزی و در زندگی روزمره برای افراد علاقهمند سودآور مناسبی باشد. در هنگام خرید نهال باید دقت داشته باشید که چه نوع نهالی مناسب منطقه شماست و نهالی خریداری شود که پرسود و باردهی خوبی داشته باشد. برای خرید نهال در بانه میتوانید به نهالستان رویال نهال که معتبرترین نهالستان است، مراجعه کنید.

قیمت نهال در بانه

عوامل مختلفی هستند که بر قیمت نهال در بانه تأثیر میگذارد از جمله:

• نوع نهال

• اصالت نهال

• نوسانات بازار

• میزان کیفیت نهال

• میزان باردهی نهال

• و.....

برای اطلاع از قیمت دقیق نهال در بانه میتوانید با کارشناسان نهالستان رویال نهال در تماس باشید.

بهترین انتخاب برای خرید نهال در بانه

قبل از خرید نهال در بانه بهتر است به باغات و مزارع محلی مراجعه کنید، به دلیل اینکه نهالهای باکیفیت و سالمی را میفروشند، تا بتوانید بهترین نهال را انتخاب کنید. علاوه بر این میتوانید به مرکز خرید رویال نهال مراجعه کنید و نهال مورد نظر خود را خریداری کنید. در این قسمت از مقاله به چند نکته مهم هنگام خرید نهال در بانه اشاره میکنیم:

1. تنوع نهال: انواع نهالهای میوه در شهر بانه رشد و عملکرد مطلوبی دارد از جمله نهال ژنوتیپ گردو، نهال سیب، بادام و.....

2. کیفیت نهال: یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید نهال باید به آن توجه داشت، کیفیت نهال است. نهال باکیفیت باید سالم و دارای طوقه قوی و بدون آفت باشد و ریشههای مویی توسعه یافتهای داشته باشد.

3. مطلع بودن از قیمت نهال: هنگام خرید نهال به قیمت نهال مورد نظر، گارانتی نهال، شرایط و ضوابط نهال و.... توجه داشته باشید.

4. مراقبت از نهال: بعد از خرید نهال حتماً به روش نگهداری و مراقبت از آن توجه داشته باشید. روش آبیاری نهال، انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال و روشهای جلوگیری از بیماری و آفت نهال را رعایت کنید تا رشد خوبی داشته باشد.

5. انتخاب نهال سالم: نهالی که انتخاب میکنید باید کاملاً سالم و هیچگونه علائم بیماری نداشته باشد. لابد باید حتماً ریشه و طوقهها سالم و بدون عیب باشند.

6. دارای لیبل و شناسنامه: زمانی که یک نهال دارای گواهینامه معتبر باشد بدین معنا است که نهال کاملاً سالم و بدون عیب است.

7. توجه به ریشه نهالها: هرگز نهالهایی که ریشه ناپدید یا پیچیده دارند، انتخاب نکنید. نهال باید ریشهای سالم و بدون آفت و قارچ داشته باشد.

بهترین نهالهایی که میتوان در بانه کاشت

به دلیل شرایط آب و هوایی شهر بانه میتوان نهال میوههای بسیاری در این شهر کاشت. از جمله نهالهایی که میتوان با توجه به شرایط آب و هوایی شهر بانه کاشت عبارتند از:

• نهال سیب

نهال سیب انواع مختلفی دارد مثل نهال سیب عروس، سیب گلدن، سیب گلاب و سیب استارتینگ. سیبهای خوشمزه و باکیفیتی میتوان در این شهر کاشت. به دلیل خاک مناسبی که دارد و مراقبت و نگهداری مناسب میتوانید سیبهای باکیفیت و خوبی برداشت کنید.

• نهال گلابی

کاشت نهال گلابی در بانه به دلیل اینکه از مناطق سردسیر است بسیار مناسب است. نهال گلابی از نظر رشد و باردهی عملکرد بسیار خوبی دارد.و یکی از میوه های تجاری و صادراتی دارد که در مناطق کوهستانی می تواند منبع درآمدی برای باغدار باشد.

• نهال شلیل

نهال شلیل در شهر بانه رشد خوبی دارد به دلیل اینکه خاک این منطقه برای نهال شلیل مناسب است.

• نهال آلو

نهال الو از جمله نهالهایی است که رشد خوبی دارد. ارتفاع این درخت حدود چهار متر است و هنگام برداشت محصول راحت و آسان است.آلو به دلیل قابلیت خشکباری جنبه اقتصادی پیدا کرده است ودر شهر بانه که جز مناطق کوهستانی می باشد رشد و باردهی بهتری دارد.

• نهال انگور

ما دو نوع نهال انگور داریم نهال انگور دانه دار و بیدانه. نهال انگور بیدانه از پرطرفدارترین نهالها در شهر بانه است. از جمله نهال های مویز بیدانه می توان به نهال انگور ترکمن 4 ،ازبک و بلک سیثدلس اشاره کرد زمان رسیدن میوه انگوراز اواسط مرداد تا اوایل پاییز می باشد .

• نهال بادام

برای کاشت نهال بادام باید حتماً شرایط و هوایی منطقه خود را بررسی کنید. بهترین نوع نهال بادام برای کاشت در شهر بانه، نهال بادام مامایی، شکوفه، فرانیس و تونو است.

• نهال گردو ژنوتیپ

یکی از بهترین ارقام نهال گردو، ژنوتیپ است که از پنجمین سال کشت شروع به باردهی میکند. نهال گردو ژنوتیپ به دلیل فاصله از سطح دریا در هر نقطه از شهر بانه قابل کشت است.

به طور کلی قبل از کاشت هر نوع نهالی بهتر است با سازمان منابع طبیعی مشورت کنید تا با توجه به شرایط اقلیمی و خاک منطقه مورد نظر بهترین نهال را به شما معرفی کنند.

خرید نهال در بانه

آب و هوا و شرایط اقلیمی شهر بانه چگونه است؟

بانه یکی از شهرستانهای استان کردستان است که در غرب ایران واقع شده است. شرایط آب و هوایی شهر بانه به طور کلی سردسیر است. این شرایط باعث شده که برای کاشت برخی نهالها مناسب باشد. برای کاشت نهال در این شهر باید ابتدا به این موارد توجه داشته باشید:

1. دمای هوای گرم: هر نهالی برای اقامت در زمستان نیازمند دوره سرمایی است. میزان سرمایی در بانه باید کنترل شود تا برای کاشت هر نهالی مطمئن شوید که آیا با محیط سازگار است یا خیر.

2. تابش نور خورشید: طبیعتا هر نهالی برای رشد نیاز به نور خورشید دارد. در شهرستان بانه هم تابش نور خورشید معمولاً مناسب است و باید محل کاشت هر نهالی را به گونهای انتخاب کنید که بطور کافی از نور خورشید بهرهمند شود.

3. آب و هوای تابستانی بانه: شهرستان بانه تابستانی گرم و خشک دارد پس برای کاشت هر نوع نهالی، نیاز به آبیاری منظم دارد. همچنین برای آبیاری برخی از نهالها باید از منابع آبی مناسب استفاده کرد.

4. خاک منطقه: قبل از کاشت نهال ابتدا باید ترکیب خاک بانه بررسی شود. ممکن است برخی نهالها نیاز به خاکی با درصد بافت معمولی داشته باشند یا حتی نیاز به تصحیح خاک باشد.

میزان ذخایر آب زیرزمینی در بانه

میزان ذخایر آبی در شهرستان بانه به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

نوع خاک: هر چه خاک نفوذپذیری بالاتری داشته باشد آب باران نفوذپذیری بهتری دارد و باعث میشود میزان آبهای زیرزمینی افزایش یابد. بنابراین نوع خاک در بانه میتواند بر میزان ذخایر آب زیرزمینی تأثیرگذار باشد.

میزان بارشهای جوی: میزان بارش باران تأثیری زیادی بر ذخایر آب زیرزمینی در بانه دارد. هر چه میزان بارندگی بیشتر باشد میزان ذخایر آبهای زیرزمینی هم افزایش مییابد.

تراکم و نوع گیاهان در بانه: اگر ریشه گیاهان عمیق باشد به آبهای زیرزمینی هم دسترسی بیشتری دارند که باعث کاهش میزان ذخایر آب زیرزمینی میشود.

میزان استفاده از آبهای زیرزمینی: استفاده بیش از حد ذخایر آبهای زیرزمینی باعث کاهش آبها میشود.

راه و روشهای مناسب برای پرورش نهال در بانه

برای اینکه یک نهال سالم و با عملکرد خوبی داشته باشید باید به خوبی مراقبت شود. در ادامه چند راهکار برای مراقبت از نهال در بانه برای شما شرح میدهیم:

آبیاری منظم و به کافی: آبیاری منظم و به اندازه کافی از نهالها بسیار مهم و حیاتی است. میزان آبیاری مناسب نهالها در فصل تابستان به اندازه یک الی دو اینچ آب در هفته است. نکته مهمی که باید توجه داشته باشید اینکه برای جلوگیری از بیماریهای قارچی باید حتماً خاک بین دورهای نهالها خشک شود.

کوددهی مناسب: بهترین زمان برای کود دادن نهالها در بانه، خرداد و تیر ماه است که باید از کودهای آلی با کود فسفری و پتاسیمی بهتری به نهال بدهید.

مقابله با آفات و بیماریها: همانطور که میدانید برخی از نهالها مورد حمله آفات و بیماری قرار میگیرند. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل نظارت دقیق بر نهال و تشخیص مشکلات آنهاست. برای جلوگیری از افت و بیماری میتوانید از روشهای طبیعی استفاده کنید. همچنین در فصل سرما هم باید از پوششهای مخصوص که ریشهها را محافظت میکند، استفاده کنید.

هرس کردن به موقع درختان: زمانی که درخت رشد میکند و بزرگ میشود لازم است شاخههای خشک و مریض را هرس کرد به این روش میتوان تراکم درختان را تنظیم کرد و بسیاری از بیماریها و آلودگیها را از درختان حذف کرد.

نظارت و مشاوره متخصصان: به کمک مشاوره گرفتن از متخصصان کشاورزی میتوان مشکلات نهالها را بهتر شناسایی کرد و راههایی برای مراقبت از آنها در نظر گرفت.

شرایط کاشت نهال گردو

یکی از مهمترین نکتهای که هنگام کاشت نهال گردو باید به آن توجه داشته باشید، شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر است. نهال گردو را نمیتوان در هر اقلیم و آب و هوایی کاشت و باید حتماً در شرایط خوبی کاشت تا رشد و باردهی و عملکرد خوبی داشته باشند. نهال گردو از گیاهان دیر گلده است، بنابراین آب و هوای خشک مناسب کاشت این نوع نهال نیست و باردهی خوبی ندارد پس برای یک باغدار سودی ندارد. نهال گردو در مناطقی میتواند به خوبی رشد کند که سرمای بهاری خوبی داشته باشد. بنابراین شهر بانه یکی از بهترین مناطقی برای کاشت نهال گردو است. این نهال مقاومت خوبی در برابر سرما دارد بنابراین بهترین گزینه برای مناطق کوهستانی است.

آیا شرایط آب و هوایی شهر بانه مناسب کاشت نهال میوه است؟

شرایط آب و هوایی شهرستان بانه سردسیر است. این شرایط میتواند گزینه خوبی برای کاشت نهال میوه در بانه باشد. همچنین چون ارتفاع از سطح دریا حدود ۱۵۰۰ متر است چه در مناطق پست چه مرتفع میتوان نهال میوه کاشت. برای کاشت نهال های میوه در بانه باید به خاک زمینهای این شهر توجه داشته باشید. باید خاکی حاصلخیز و با زهکشی مناسب داشته باشد. علاوه بر شرایط آب و هوایی و خاک باید به میزان نور خورشید در این منطقه هم توجه داشته باشید. نهال گردو به نور خورشید نیاز دارد و باید در مکانی قرار بگیرد که نور کافی به نهال برسد.

خرید نهال در بانه

در صورتی که قصد خرید نهال در شهر بانه دارید باید به نهالستان معتبر و شناخته شده مراجعه کنید. یک نهالستان معتبر باید نهالهایی که دارد، دارای شناسنامه، گواهی سلامت، دارای مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی و..... داشته باشد و از همه مهمتر فعالیت خود را زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی انجام دهد. همچنین یک نهالستان خوب و معتبر باید نهالهای خود را به طور مستقیم و بدون واسطه به بازار عرضه کند. شما برای خرید نهال در بانه میتوانید به نهالستان رویال نهال که سالها سابقه کار دارد، مراجعه کنید و یک نهال باکیفیت و با قیمت مناسب خریداری کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم که شما را با نکات مهم و ضروری در هنگام خرید نهال آشنا کنیم. بعد از خرید نهال مورد نظر باید روش آبیاری، کوددهی، هرس کردن و سمپاشی و... در نظر داشته باشید. شما میتوانید برای خرید یک نهال خوب و باکیفیت به نهالستان رویال نهال مراجعه کنید و نهالی انتخاب کنید که دارای گواهی سلامت و تضمین اصالت باشد

خرید نهال در بانه

جستجو در سایت

♥ از کاشت تا برداشت نهال با نهالستان رویال نهال ♥

بنر میوه 1 بنر میوه 2