آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی

تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی

تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی:

شاید برای شما سوالی پیش بیاید که چگونه گردو چینی را از گردو ایرانی تشخیص دهیم. اکثر مردم به دلیل ظاهر خوب و قیمت مناسب گردوی چینی، تمایل بیشتری به آن نشان می دهند. کیفیت گردو ایرانی بسیار بهتر از کیفیت گردو چینی است، البته امروزه انواع مختلفی از گردو ایرانی در بازار وجود دارد.

بسیاری از دلالان و تجار برای کسب سود بیشتر مقداری گردو چینی را روی گردو ایرانی می گذارند و آن را به قیمت گردو ایرانی می فروشند. در این صورت، تمایز بین این دو نوع گردو بیشتر و دشوارتر می شود. اما در این مقاله می خواهیم راه حلی ارائه دهیم که به شما امکان می دهد این دو ویژگی را با هم مقایسه کنید و به راحتی گردو چینی را از گردو ایرانی تشخیص دهید.

مقایسه گردو ایرانی و گردو چینی:

برای اینکه تشخیص گردوی چینی؛ از گردوی ایرانی راحت تر باشد، بایستی از تمامی جوانب با این دو آشنایی داشته باشید. از نظر کیفیت، رنگ ظاهری، مزه گردو و ….این دو را مقایسه کنید و در نهایت کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید و یا برعکس. در این قسمت تلاش می کنیم تا به صورت کامل مقایسه های لازم را انجام دهیم تا کمی تشخیص راحت تر باشد:

کیفیت گردو یکی از ابزارهای تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی است:

برای اینکه بفهمید گردو خریداری شده ایرانی است یا چینی، کافی است چند عدد گردو را امتحان کنید. گردو ایرانی طعم بهتر و تازه تری نسبت به گردو چینی دارد. یکی از راه‌های تشخیص کیفیت دو نوع گردو این است که یک عدد گردو را بین انگشتان خود فشار دهید. گردو هر چه روغن بیشتری از آن خارج شود کیفیت بهتری دارد. در نتیجه می توان حدس زد که این گردو محصولی از ایران است. گردو چینی کیفیت بسیار پایینی دارد و روغن بدست آمده از آن بسیار کم است.

تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی از نظر ظاهری:

• راه دیگر برای شناسایی گردو چینی، مقایسه ظاهر دو گردو است.

• گردو ایرانیان اگر فرآوری و شسته نشوند پوست تیره تری دارند، بنابراین رنگ آنها روشن تر است.

• در حالی که پوست چینی های گردو قهوه ای روشن است و در برخی مواد تمایل به سفید دارد.

• هر چه پوست گردو روشن‌تر باشد، احتمال اینکه از بیرون و خارج باشد بیشتر است. یکی دیگر از معیارهای تشخیص این دو نوع گردو شکل ظاهری آنهاست.

• از آنجایی که گردو ایرانی به صورت ارگانیک تولید می شود، انتظار نمی رود شکل و اندازه یکسانی داشته باشند.

• مگر اینکه گردو از همان درخت گرفته شده باشد که باز هم بعید است اما گردو چینی هم اندازه و یکدست به نظر می رسد که با دیدن این موضوع می توان تشخیص داد.

تشخیص تفاوت گردو چینی و گردو ایرانی در طعم و مزه:

راه دیگر برای تمایز بین دو نوع گردو طعم آنها است. اگر گردو را تکان دهید و سنگین است، به این معنی است که بیشتر مغز گردو است. مغز گردو باعث می شود وقتی گردو مصرف می کنید احساس چربی بیشتری کنید.گردو طعم گردو ایرانی هم کمی گس است. بنابراین از روی این دو مورد که چربی زیاد و طعم منحصر به فرد گردوی ایرانی است، می توانید این دو گردو را از هم جدا کنید.

تشخیص تفاوت گردو چینی از گردو ایرانی از نظر مواد معدنی:

همانطور که گفتیم گردو ایرانی در اکثر نقاط ایران کشت می شود. بنابراین محصولی ارگانیک و طبیعی با مواد معدنی حفظ شده در آن است. گردو ایرانی حاوی مواد معدنی مفیدی مانند مس، فسفر، پتاسیم و غیره است. این ماده غذایی حاوی اسیدهای چرب غیراشباع مانند اسیدهای امگا 3 است که یکی از بزرگترین فواید آن است.

اسیدهای چرب امگا 3 با خواصی که دارند می توانند از بروز عفونت ها، بیماری های قلبی، آلزایمر و انواع سرطان ها جلوگیری کنند. همچنین گردو ایرانی را می توان منبع مهمی برای تامین انرژی و متابولیسم بدن دانست. در مورد گردو چینی به طور کلی، به دلیل دستکاری در پرورش درخت، ویژگی و کیفیت خود را از دست داده است. در نتیجه طعم گردو واقعی را حس نمی کنید، فقط از ظاهر آن لذت خواهید برد.

تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی بر اساس قیمت محصول:

برای برخی افراد قیمت محصول مهمتر از کیفیت آن است. گردو چینی به دلیل کیفیت پایین تر از گردو ایرانی ارزانتر است. در مورد کشت این محصولات، توجه و مراقبتی که در ایران و برخی از کشورهای تولید کننده محصولات با کیفیت گردو صورت نمی گیرد. در نتیجه با قیمت ارزان تری عرضه می شوند. اگرچه این اختلاف قیمت آنچنان هم زیاد نیست، اما در هر صورت قیمت ها متفاوت است و گردو ایرانی قیمت بالاتری دارد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

تشخیص گردو چینی از گردو ایرانی

جستجو در سایت