آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

ترفندهای خارق العاده مخصوص باغداران

ترفندهای خارق العاده مخصوص باغداران

ترفندهای خارق العاده مخصوص باغداران

باغداری یکی از آرام بخش ترین کارها برای انسان است؛ از این رو آشنایی با ترفندهای باغداری می تواند علاوه بر ایجاد احساس آرامش، در سرسبزی محیط و بهره وری بیشتر به شما کمک کند. باغداری حرفه ای و آشنایی با ترفندهای آن تنها راه رسیدن به سود بیشتر با صرف هزینه کمتر است. باغداران حرفه ای همیشه در حال آموزش دیدن هستند و تلاش می کنند تمامی شرایط لازم برای رشد درختان و ثمر دهی بیشتر آن ها را انجام دهند.

باغداران هر ساله کارهای مختلفی را برای افزایش باردهی درختان خود انجام می دهند که ممکن است درست نباشند و نتیجه معکوس به بار آورند. اگر می خواهید برترین و جدیدترین ترفندهای باغداری را فرا بگیرید، تا انتها با ما همراه باشید.

هر درختی را نکارید!

اولین و مهم ترین ترفند در باغداری حرفه ای، انتخاب بهترین درخت متناسب با آب و هوا و زمین منطقه و محل زندگی شما است. برای انتخاب نوع درخت میوه باید شرایط جغرافیایی منطقه را در نظر بگیرید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، می توانید همین الان با کارشناسان نهال رویال تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید.

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که درختان ناحیه گرمسیری (چه مثمر و چه غیر مثمر) نمی توانند سرمای شدید را تحمل کنند و درختان ناحیه سردسیری نیز نمی توانند گرما را تحمل کنند؛ بنابراین با کاشت نادرست آن ها علاوه بر اینکه هیچ سودی نصیب شما نخواهد شد؛ بلکه خسارت های مادی نیز برای شما به همراه دارد.

هر نهالی برای رشد و ثمر دهی شرایط آب و هوایی مخصوص به خود را می طلبند و در این میان تعداد کمی از نهال ها با شرایط مختلف سازگار هستند؛ بنابراین مهم است که در هر منطقه، نهال ها و درخت های مناسب کاشته شود. به عنوان نمونه گردو پکان یا گردو رقم پالیز نوع 6 تنها در مناطق گرمسیری با دمای بالا رشد می کند.

قدرت خاک منطقه را دست کم نگیرید

اولین نیاز هر باغداری برای احداث باغ خاک است. در خاک های سنگین یا خاک های بسیار شور، هیچ میوه ای به عمل نمی آید؛ بنابراین پیدا کردن خاک مناسب یکی از مهم ترین اصول باغداری به شمار می آید. معمولاً خاک مناسب بر اساس نوع درخت و اقلیم منطقه تعیین می شود.

اگر نمی دانید خاک زمین شما برای احداث باغ مناسب است یا نه؛ باید از کارشناسان متخصص کمک بگیرید. آن ها آزمایش های لازم را بر روی خاک انجام می دهند و مشخص می کنند زمین باغ شما برای پرورش کدام درخت مناسب است.

موجودات زنده خاک ضامن رشد نهال شما هستند

بسیاری از باغداران با دیدن موجودات زنده بر روی خاک، سریعاً اقدام به خرید آفت کش ها و سم های شیمیایی می کنند؛ در حالی که بسیاری از این موجودات برای رشد نهال ضروری هستند. آن ها با ایجاد تونل هایی در خاک به هواکشی و زهکشی آن کمک می کنند و وظیفه سلامت خاک را بر عهده دارند. این موجودات ریز مواد گیاهی پوسیده را می خورند و خاک را به اصطلاح باغداران، بارور می کنند.

توجه داشته باشید که تنها بخشی از موجودات خاک برای رشد درخت مناسب هستند. تعدادی از این موجودات می توانند به ریشه های جوان گیاه آسیب برسانند؛ بنابراین بهتر است با مشاهده هرگونه کرم یا حشره بر روی خاک، آن ها را به مهندسان کشاورزی نشان دهید تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.

ترفندهای خارق العاده مخصوص باغداران

کوددهی را باید قبل از کاشت نهال انجام دهید

باغداران حرفه ای همیشه کوددهی را قبل از کاشت نهال انجام می دهند. اگر خاک زمین خود را به صورت صحیح بررسی کنید، متوجه خواهید شد که این خاک چه عناصری را به چه میزان کم دارد. این کمبود را می توانید با افزودن کودهای آلی یا دامی جبران کنید تا خاک حاصلخیزی داشته باشید.

از دیگر نشانه های خاک حاصلخیز می توان به میزان نفوذ پذیری و زهکشی خوب اشاره کرد. اگر شما مواد مغذی برای رشد گیاه را فراهم کنید، اما خاک زمین شما زهکش خوبی نداشته باشد، محصول مرغوبی برداشت نخواهید کرد. اگر تمام شرایط برای رشد نهال فراهم باشد، میوه دهی بیشتر و زودتر از هنگام موعود انجام می شود و این همان چیزی است که باغداران حرفه ای به دنبال آن هستند.

مناطق شیب دار همیشه بهترین مناطق برای کشت و کار نیستند

بر خلاف تصور عموم مناطق شیب دار همیشه بهترین مناطق برای رشد گیاه نیستند. در زمین هایی با شیب زیاد نمی توانید محصولی به دست آورید؛ زیرا با اولین طوفان نهال ها از خاک بیرون می آیند. بهترین شیب برای باغداری 30 درجه است. اگر شیب بیشتر از این میزان بود، باید منطقه را به صورت پله پله دربیاورید تا از فرسایش خاک سطحی و تخلیه تمام رطوبت در زمان بارندگی جلوگیری شود. نکته مهم دیگری که در زمان بررسی شیب زمین باید به آن توجه کنید، این است که جهت شیب را با توجه به جهت باد غالب در منطقه در نظر بگیرید.

شیب زمین همیشه به عنوان یک چالش یا تهدید برای باغداری محسوب نمی شود؛ بلکه در بسیاری از مواقع یک فرصت خوب برای پرورش درختان مثمر است. بسیاری از باغ های انگور، انجیر، انار، زیتون، گلابی و... در زمین های شیب دار احداث شده اند و هر سال محصول چشمگیری از آن ها برداشت می شود.

ارتفاع از سطح دریا؛ مهم ترین فاکتور اقلیمی در باغداری

بررسی ارتفاع از سطح دریای منطقه نیز از جمله فاکتورهای اقلیمی مؤثر در باغداری است که تأثیر بسیار زیادی در ثمردهی درختان دارد. این فاکتور به خصوص برای باغدارانی که قصد دارند گردو یا پسته پرورش بدهند، بسیار مهم است؛ زیرا هر چه ارتفاع باغ شما از سطح دریا بیشتر باشد، فشار هوا کمتر می شود. فشار هوای کمتر، دی اکسید کربن کمتری را در اختیار درخت قرار می دهد. بدون تردید این شرایط سرعت فتوسنتز و رشد گیاه را با چالش جدی مواجه می کند.

علاوه بر فشار هوا، نور و دما نیز با توجه به ارتفاع از سطح دریا تغییر می کنند. هر چه در ارتفاعات بالاتری از سطح دریا قرار داشته باشید، آفتاب سوزان تر خواهد بود و درنتیجه درختان به محافظت بیشتری در برابر نور خورشید نیاز دارند. به عنوان مثال درخت گردو (بسته به واریته آن) در ارتفاع 800 تا 2500 متری از سطح دریا می تواند رشد خوبی داشته باشد.

باغداری حرفه ای با رعایت الگوی صحیح کاشت درختان

درختان میوه برای ثمردهی بیشتر نیاز به نور کافی دارند. اگر الگوی کاشت نهال ها را به درستی رعایت نکنید، نور کافی برای رشد به تمامی نهال ها نمی رسد؛ در نتیجه بسیاری از نهال های کاشته شده میوه ای نخواهند داد؛ در نتیجه الگوی کاشت یکی از مهم ترین موارد در زمان احداث باغ است.

کاشت درختان به صورت ردیفی و پشت سر هم الگوی مناسبی برای تمام درخت ها نیست. امروزه الگوهای مناسبی برای کاشت درختان وجود دارد که باید متناسب با نوع درخت انتخاب شود. به عنوان نمونه روش کاشت مربعی، مستطیلی، داربستی، مثلثی با لوزی از جمله روش کاشت های مختلف هستند. اگر می خواهید بهترین روش کاشت را برای احداث باغ خود انتخاب کنید، با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصان رویال نهال بهره مند شوید.

آبیاری غرقابی به مرور زمان محصول شما را نابود می کند

انتخاب شیوه درست آبیاری، یکی از مهم ترین ترفندها برای برداشت اقتصادی محصول است. بسیاری از باغداران گمان می کنند هنوز هم می شود به روش آبیاری غرقابی، محصول زیادی برداشت کرد؛ چون این روش هزینه زیادی برای آن ها ندارد. واقعیت این است که آبیاری به روش سنتی در طول سال ها می تواند ثمردهی درخت را کاهش دهد و سبب هدر رفت میزان زیادی از این منبع با ارزش شود.

اجرای سیستم های نوین برای آبیاری در ابتدای احداث باغ می تواند منجر به افزایش بهره وری شما از باغ شود. اگر سیستم آبیاری قطره ای را انتخاب کرده اید، باید فاصله ها و حجم آب را به درستی تنظیم کنید. علاوه بر این برای انتخاب روش آبیاری به مواردی همچون بافت خاک، نوع درخت و شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه نیز توجه کنید.

ترفندهای خارق العاده مخصوص باغداران

نهال رویال شما را به یک باغدار حرفه ای تبدیل می کند

تبدیل شدن به باغدار حرفه ای و نمونه آرزو نیست؛ بلکه امری بسیار راحت است که با تلاش و رعایت ترفندهای مهم باغداری حاصل می شود. اگر زمین مورد نیاز برای احداث باغ را دارید، با خرید نهال های ثمرده و عاری از آفات، بیشترین سود آوری را در این زمینه کسب کنید.

نهالستان رویال بزرگ ترین تولیدکننده و عرضه کننده نهال با مجوز تولید نهال در غرب کشور است. نهال های تولید شده توسط ما با همکاری و نظارت جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تولید می شود و تمامی گواهینامه ها و استانداردهای لازم را دارند.

شما عزیزان می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان رویال نهال، از موجودی نهال ها اطلاع حاصل کنید، نهال مخصوص به منطقه خود را بشناسید، شرایط نگهداری و ثمردهی نهال را دریافت کنید و در نهایت نهال مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسبت ترین قیمت خریداری کنید. ما گوش به زنگ هستیم تا شما را به باغداری حرفه ای و نمونه تبدیل کنیم.

ترفندهای خارق العاده مخصوص باغداران

جستجو در سایت