آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

تاثیر کود فسفر در درختان گردو

تاثیر کود فسفر در درختان گردو

تاثیر کود فسفر در درختان گردو:

درخت گردو یکی از درختانی است که می تواند برای مدت طولانی رشد کند و تغذیه آن در این مدت بسیار مهم است. زیرا اگر درخت به خوبی تغذیه شود میوه زیادی می دهد و در غیر این صورت درخت به محض شروع رشد می میرد. درخت از کود تغذیه می شود و در این کود باید فسفر وجود داشته باشد. در واقع، فسفر برای درختان گردو و میوه دهی آنها ضروری است.

فسفر چیست؟

فسفر یکی از طبیعی ترین مواد روی زمین است. به دلیل واکنش پذیری بالای این ماده، عنصر فسفر به صورت آزاد در طبیعت یافت نمی شود و به همین دلیل درختان به ویژه درختان گردو دسترسی مستقیم به آن ندارند. در نتیجه تامین این عنصر به عنوان کود برای درختان ضروری است.

فواید فسفر برای درختان گردو چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، فسفر برای درختان گردو ضروری است زیرا:

1. فسفر در تقسیم سلولی و ایجاد سلول های جدید برای درخت گردو نقش دارد که باعث قوی تر شدن شاخه های درخت و تولید شاخه های جدید می شود.

2. فسفر باعث افزایش ریشه های درخت گردو می شود که باعث افزایش مقاومت درخت در برابر زمستان می شود.این ماده بلوغ نهال گردو را تسریع می کند.

3. فسفر باعث می شود که مواد مغذی موجود در میوه آجیل رشد کند و در نتیجه کیفیت محصول را افزایش می دهد.

چه زمانی به درختان گردو کود فسفر بدهیم؟

فسفر برای درختان گردو ضروری است، اما بیش از حد آن برای درخت مشکل ایجاد می کند. بنابراین بهتر است به زمین درخت گردو که علائم کمبود فسفر روی درخت ظاهر می شود کود فسفر اضافه شود. این علائم کمبود فسفر عبارتند از:

تاثیر کود فسفر در درختان گردو

اختلالات رشد در درختان گردو:

• برگ های درختان به رنگ سبز تیره غیرطبیعی درآمده و گاهی این رنگ به بنفش متمایل می شود.

• اگر درخت کوچکتر باشد، برگهای درخت به دلیل نداشتن فسفر زرد می شوند.

این علائم را می توان در ابتدای بهار مشاهده کرد و با تهیه کود فسفر مشکلات ناشی از درخت را برطرف کرد.

توجه به این نکته ضروری است که این علائم می تواند ناشی از مشکلات دیگر درخت باشد. بنابراین با مشاهده این علائم بهتر است در صورتی که درخت گردو دارای کمبود فسفر یا مشکلات دیگری باشد که آن را تهدید می کند نمونه ای از برگ ها را برای آزمایش به مرکز تخصصی ارسال کنید تا مطمئن شوید که درخت گردو دچار کمبود فسفر است یا مشکل دیگری دارد.

فسفر برای درختان گردو باید در زمان مناسب انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود و ریشه، فسفر را به برگ ها و ساقه ها منتقل می کند. بنابراین زمان مناسب برای استفاده از کود فسفر زمان شخم زدن زمین و خاک است و این کود برای تقویت درختان به خاک اضافه می شود. فسفر معمولا پس از آبیاری در خاک باقی می ماند و نیازی به استفاده مجدد از آن در خاک نیست. فراموش نکنید که فسفر بیش از حد خطری برای درخت دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چه عواملی به نتایج کودهای فسفر بستگی دارد؟

اثربخشی فسفر روی درختان گردو نسبتا کم است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای ارزیابی راندمان جذب، باید میزان فسفر در کود، خصوصیات خاک محل رشد درخت گردو مانند بافت خاک، pH و مواد آلی موجود در زمین، ماهیت ریشه های درخت گردو، میزان کمبود فسفر در خاک، نوع کود مصرفی، دما و رطوبت خاک باید در نظر گرفته شود و در صورت نیاز به افزایش این راندمان، بهتر است در موارد نام برده شده، بهبهود حاصل شود.

چه میزان فسفر برای درخت گردو لازم است؟

برای تعیین میزان فسفر مورد نیاز درختان گردو باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم.اولین نکته سن درخت گردو است زیرا درخت گردو در سال های مختلف و سنین مختلف به فسفر متفاوتی نیاز دارد. برای این روش باید سن درخت گردو را بدانید. تخمین سن گردو با اندازه گیری قطر درخت گردو را می توان آسانتر کرد، بهتر است از متر پارچه ای استفاده کنید و سپس مقدار فسفر مورد نیاز درخت گردو را با توجه به قطر آن تخمین بزنید.

انواع کودهای فسفر دار کدام اند؟

فسفر در ترکیبات مختلفی در کود موجود است که می توانید با توجه به نیاز خود تهیه کنید. فسفات ساده، فسفات تریپل، فسفات آمونیوم، فسفات میکروبی و بیوفسفات طلایی از جمله کودهای فسفر مناسب برای درختان گردو هستند که قابل استفاده هستند.

خطرات فسفر برای درختان گردو:

فسفر برای درختان گردو ضروری است اما باید بدانید که فسفر بیش از حد برای درختان گردو بسیار خطرناک است. اگر فسفر بیشتر از نیاز درخت گردو باشد، درخت نمی تواند سایر مواد مغذی مانند روی و آهن را جذب کند و باعث آسیب شدید به درخت می شود. از طرفی در تولید فسفر به منابع تجدید ناپذیری نیاز است که در آینده تمام می شود و برای محیط زیست بسیار مضر است.بنابراین بهتر است در صورت نیاز از آن برای کمک به درخت و محیط اطراف آن استفاده شود.

تاثیر کود فسفر در درختان گردو

سخن پایانی:

فسفر یکی از مواد معدنی مورد نیاز درختان گردو است که بدون آن در خاک درختان گردو عملکرد بالایی نخواهند داشت و می میرند. اگر خاک فسفر کافی ندارد می توانید از کودهای مختلف با فسفر که در بازار موجود است استفاده کنید. توجه داشته باشید که مقدار فسفر باید برای جلوگیری از آسیب رساندن به درخت مشخص شود. بنابراین بهتر است از افرادی که در این زمینه دانش و تجربه دارند مشاوره بخواهید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

تاثیر کود فسفر در درختان گردو

جستجو در سایت