آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین میوه از نظر طب سنتی

بهترین میوه از نظر طب سنتی

از نظر طب سنتی چه میوه ای بهترین میوه می باشد؟

خوردن میوه و سبزیجات تازه برای انسان بسیار مفید است و کارشناسان تغذیه و طب سنتی همیشه خوردن میوه و سبزیجات تازه را توصیه می کنند. میوه نسبت به هم بدترین یا بهترین نیستند، اما هر کدام ویژگی ها و خواص های خاص خود را دارند و مصرف آن می تواند موثر و مفید باشد. ایران کشوری چهار فصل است و تنوع میوه آن بسیار زیاد است. حتی از گذشته های دور نیز مصرف مقداری میوه توصیه می شود که این به معنای برتری میوه نیست، بلکه به معنای خواص میوه بوده است.

درمان میوه از گذشته تا به امروز یکی از موثرترین روش ها برای درمان هر مشکلی است زیرا هیچ عارضه ای ندارد اما در یک بازه زمانی مشخص اثرات قابل توجهی خواهد داشت. بهترین مواد غذایی از نظر طب سنتی برای انسان ها میوه هایی هستند که در تامین انرژی برای سلامتی و حل مشکلات موثر هستند.

به عنوان مثال فردی که قصد کاهش وزن دارد و نمی خواهد از داروهای شیمیایی استفاده کند و می خواهد با درمان میوه وزن خود را کاهش دهد باید میوه هایی را انتخاب کند که برای تامین انرژی و همچنین سیری مفید باشند. بهترین میوه طب سنتی،جایگاه شفابخشی دارد و از نظر ارزش غذایی باید زیاد، مفید و موثر باشد تا انسان در مدت زمان معینی به نتیجه مطلوب برسد.

کدام میوه را می توان در بهترین دسته بندی میوه از نظر طب سنتی قرار داد؟

همانطور که گفته شد میوه نسبت به یکدیگر وضعیت برتر یا بدتری ندارد بلکه ویژگی های آنهاست که ارزش غذایی آنها را تعیین می کند.متخصصان تغذیه و متخصصان طب سنتی بسته به نوع مشکل افراد لیستی از میوه را بر اساس خواص آنها تعیین می کنند و برای مصرف افراد تجویز می کنند. در بین انواع میوه، برخی از نظر طب سنتی کاربرد فراوان تری دارد، به همین دلیل به عنوان بهترین میوه از نظر طب سنتی معرفی می شوند.

برخی از مردم آلو را بهترین میوه طب سنتی می دانند، زیرا برای بدن، به ویژه دستگاه گوارش مفید است، چه در تابستان به صورت تازه مصرف شود و چه به صورت خشک. به گفته متخصصان طب سنتی، خوردن آلو خیس شده از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند و مصرف آن در کاهش سردرد نیز موثر است.

در بین انواع میوه ها انجیر هم جز خوبان محسوب می شود، زیرا خواص زیادی دارد، انجیر را در گذشته برای درمان سیاه سرفه و سینه پهلوتجویز می کردند و امروزه متخصصان تغذیه برای تقویت کبد و درمان سرفه تجویز می کنند.

انگور یکی از میوه های بهشتی با خواص فراوان است که می توان آن را در دسته بهترین ها میوه قرار داد، این میوه پر از خصوصیات و لذیذ دارای فواید فراوانی است و در درمان برخی بیماری ها موثر و مفید است.

متخصصان تغذیه خوردن انگور را به مادران شیردهی که از کمبود شیر رنج می برند و فرزندانشان سیر نمی شوند توصیه می کنند زیرا علاوه بر افزایش شیر در تقویت آن نیز موثر است. از زمان های قدیم، انگور به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی شناخته شده است که به تصفیه و تولید خون سالم نیز کمک می کند.

انگور معمولا در فصل انگور در کنار سفره های صبحانه ایرانی ها دیده می شود و این می تواند نشان دهنده ی مقوی بودن این میوه باشد.به افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند توصیه کارشناسان تغذیه برای مصرف انگور در یک دوره مشخص است.

بهترین زمان برای مصرف میوه از نظر طب سنتی:

بهترین میوه از نظر طب سنتی میوه ای است که به سلامت بدن و از بین بردن برخی بیماری ها در بدن کمک می کند، در واقع میزان تاثیر میوه اولویت مصرف آن را مشخص می کند وگرنه میوه قابل رتبه بندی نیست و برخی خوب هستند برخی از میوه ها بد ارائه شده است، اما می توان گفت که بر اساس خواص موجود در میوه، برای افراد مبتلا به بیماری توصیه می شود یا توصیه نمی شود.به عنوان مثال، میوه که قند زیادی دارد، مانند موز و سیب، ممکن است برای بیماران دیابتی خطرناک باشد، اما برای افرادی که مشکل دیابت ندارند نیز بسیار مفید است، بنابراین نمی توان گفت که موز و سیب در دسته بهترین ها نمی توان گنجاند.

بهترین میوه از نظر طب سنتی، یکی از روش های محبوب و موثری است که به عنوان درمان نهایی برای برخی از مشکلات استفاده می شود. در بین انواع بیماری ها، بیماری های گوارشی و معده معمولاً با درمان میوه قابل درمان هستند و کارشناسان تغذیه بر اساس طبع افراد میوه را تجویز می کنند. در این مورد اهمیت برخی از میوه ها از نظر طب سنتی مشخص می شود، زیرا نوع میوه تجویز شده برای مصرف ممکن است بر اساس طبع افراد و با توجه به نوع بیماری که دارد متفاوت باشد.

از نظر طب سنتی علاوه بر تامین انرژی لازم، میوه باید دارای خواص و تاثیرگذاری باشد، بهترین میوه را بیشتر بر اساس میزان تاثیر گذاری انتخاب می کنند و نتیجه ای که در درمان فرد مبتلا به مشکل خواهد داشت. از جمله نتایج مثبت درمان میوه و توجه به توصیه های متخصصان طب سنتی، تاثیر مثبت آن این است که داروهای شیمیایی ممکن است بعد از مدتی استفاده نتیجه مثبتی نداشته باشند و عوارض جانبی نیز داشته باشند، در حالی که بهترین میوه در طب سنتی؛اگر نتیجه مثبتی نداشته باشد هیچ عارضه ای برای افراد نخواهد داشت. به عنوان نکته پایانی باید به این نکته اشاره کرد که مصرف میوه نقش موثری در هضم غذا و متابولیسم بدن دارد و در نهایت سلامت بدن را حفظ می کند.

بهترین میوه از نظر طب سنتی

جستجو در سایت