آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین سم برای درخت انگور

بهترین سم برای درخت انگور

بهترین سم برای درختان انگور:

سموم و آفت کش های زیادی در بازار وجود دارد، اما باغبان باید تشخیص دهند که کدام سموم و آفت کش ها برای درختان انگور مناسب هستند و به سلامت درختان باغشان کمک می کنند. از آنجایی که بجز راه حل های طبیعی استفاده از سموم و آفت کش ها تنها موثر است، بهتر است اطلاعات کلی در مورد این نهاده ها افزایش دهید و هر چه زودتر برای جلوگیری از آلوده شدن کل باغ خود اقدامات لازم را انجام دهید.

برای استفاده موثرتر از سم، ابتدا آفات منطقه خود را شناسایی کنید. هر منطقه آفات و بیماری های خاص خود را دارد، به عنوان مثال مناطق گرمسیری خشک آفات بیشتری دارند، در حالی که مناطق معتدل شرجی یا سردسیر بیماری های باکتریایی و قارچی مانند پوسیدگی ریشه، درختان انگور را تهدید می کند.

بازدید از وزارت جهاد کشاورزی به شما کمک می کند تا آخرین آفات و بیماری هایی را که در چند دهه گذشته به باغ های اطراف هجوم آورده اند را شناسایی کنید و با بهترین سمومی که می توانند آفات و بیماری ها را در باغ انگور خود دفع کنند، آشنا خواهید شد. البته آفات و بیماری ها همیشه تکراری نیستند و گاهی اوقات اتفاق می افتد که یک بیماری جدید به منطقه ای حمله می کند و کشاورزان برای محافظت از درختان انگور در باغ های خود آمادگی ندارند.

از این رو فرآیند کلی و روال باغ های درختان انگور را برای انجام این سمپاشی ها در زمان های مشخص و دوزهای استاندارد در نظر گرفته اند.زمان و اندازه انتخاب شده برای سمپاشی باغ درختان انگور بسیار مهم و حیاتی است و هرگونه کاستی منجر به عدم موفقیت در این سمپاشی می شود و باعث کاهش قدرت دفاعی درخت انگور می شود.

نوع آفت سم مورد نیاز
1.سفیدک مو و تریپس: قارچ کش توپاس
سن بنومیل
سم کرم کش دیازینون
2.بیماری قارچی سفیدک پودری مو: سمپاشی با عنصر گوگرد
روتین سمپاشی و تابل
سمپاشی با تریمیدال
سمپاشی با کالکسین
3.بیماری آنتراکنوز درخت انگور: سمپاشی با استفاده از کاپتال
سمپاشی با استفاده از توپسین
سمپاشی با محلول سولفات و دوز مناسب
4.سفیدک سطحی: گوگرد زنی
سم الوزال
سم کاراتان
5.بیماری باکتریایی پوسیدگی سیاه درخت انگور: محلول پاشی بنومیل باغلظت دو در هزار
محلول پاشی فربام با غلظت دو در هزار
سمپاشی با کاپتان
سمپاشی فولیت
سمپاشی با تریادیمفون
استفاده از قارچ‌کش‌های مسی
6.آفت کرم خوشه خوار درخت انگور: سموم فسفر
دیازینون ۶۰ درصد
آزینفوس متیل
7.بیماری سفیدک عمقی: قارچ‌ کش مانند نمک‌های مس
عنصر دی تیوکار بامات‌ها
گروه فتالیمیدها

بهترین زمان سمپاشی در باغات درختان انگور:

کشاورزان اهداف خاصی برای استفاده از قارچ کش ها دارند که یکی از مهمترین آنها محافظت از درختان میوه انگور در برابر انواع آفات و بیماری ها است. یکی از مهم ترین بیماری هایی که باعث آسیب به باغات درختان انگور می شود، سفیدک پودری است و البته آفات دیگری مانند کرم خوشه خوار انگور وجود دارد که می تواند صدمات جبران ناپذیری به میوه های انگور وارد کند و کیفیت تجاری آنها را کاهش دهد، بنابراین باغبان می دانند که چه زمانی باید از آن استفاده کنند که سموم موثرتر عمل کند.

بهترین سم برای درخت انگور

با آفات مخرب باغ انگور و نحوه مقابله با آنها آشنا شوید!

باغدار اگر به درستی آن را مدیریت کند می تواند بیماری را در مراحل اولیه شناسایی کرده و با کنترل آن از شیوع و گسترش بیماری در باغ جلوگیری کند و به این ترتیب نه تنها باغدار ضرر و زیان جبران ناپذیری را متحمل نمی شود، بلکه تناژ تولید باغ انگور پایدار می ماند و درآمد آن ثابت است.لازم به ذکر است که استفاده از سموم و قارچ کش ها به عنوان یکی از ابزارهای مهم در جعبه ابزار کشاورز شناخته می شود و زمان سمپاشی و زمان استفاده از قارچ کش کاملاً به نکات زیر بستگی دارد:

• انواع آفات و بیماری هایی که درختان انگور را آلوده می کنند.

• انواع سموم و قارچ کش هایی که مورد استفاده کشاورزان است.

• آب و هوا و شرایط اقلیمی منطقه

فراموش نکنید که کشاورز هر لحظه نمی توانددستگاه سمپاش را برداشته و شروع به سم پاشی باغ خود کند، اما موظف است شرایط محیطی، زمان سمپاشی و استفاده از قارچ کش را برای سمپاشی باغ انگور آماده کند، استفاده از آن طبق نکات زیر می باشد:

• توجه داشته باشید که عملیات سمپاشی باید در مدت زمان کوتاه و خیلی سریع انجام شود.

• مطمئن شوید که وقتی محلول را اسپری می کنید، به تمام برگ ها و شاخه های درخت انگور برسد.

• برای اطمینان از اینکه سموم و آفت کش ها روی تاج و تنه را می پوشانند، معمولاً یک بار در بهار سمپاشی می کنند.

• سمپاشی درختان انگور در هوای خیلی روشن توصیه نمی شود، اما صبح زود یا اواخر شب زمان ایده آلی برای سمپاشی است.

• هوای گرم می تواند باعث واکنش های شیمیایی شود که اثربخشی حشره کش ها و قارچ کش ها را کاهش می دهد.دمای زیر 27 درجه انتخاب خوبی برای سمپاشی است.

• در طول خواب، درختان انگور اغلب از سموم سیستمیک برای ضدعفونی درخت استفاده می کنند و اگر به درستی انجام شود، در طول دوره تولید مثل درخت انگور به سموم و آفت کش ها نیاز نخواهد بود.

• برخی از آفات و بیماری ها نیازی به سم پاشی و حشره کش ندارند و با استفاده از روغن های مخصوص باغبانی یا آب صابون به راحتی قابل از بین بردن هستند، بنابراین قبل از استفاده از سمپاش و قارچ کش با یک مهندس کشاورزی تماس بگیرید.

• راه حل های طبیعی مانند کود دهی مناسب، هرس درختان، هرس علف های هرز، آبیاری را فراموش نکنید زیرا می تواند استفاده از آفت کش ها و نهاده ها را کاهش دهد.

بهترین سم برای درخت انگور

سخن پایانی:

اکنون که حساسیت کشاورزان نسبت به نهاده‌ها و استفاده از آفت‌کش‌ها مشخص شده است، عاقلانه هستند که باغداران آفات و بیماری‌های این درختان را شناسایی کرده و نحوه درمان آنها را قبل از خرید نهال انگور بیاموزند.البته یکی از راه‌هایی که تاثیر بسیار زیادی در کاهش میزان استفاده از نهاده‌ها دارد خرید نهال انگور به صورت اصلاح شده و قلمه از نهالستان‌های معتبر و مجوز دار است.

برای اطلاع از قیمت نهال انگور پیوندی و اصلاح شده می توانید به سایت نهالستان رویال نهال مراجعه کنید و با کارشناسان نهالستان تماس بگیرید، کارشناسان نهالستان نه تنها اطلاعات لازم را برای سفارش و خرید درختان انگور در اختیار شما قرار می دهند، بلکه همچنین اطلاعاتی در مورد درختان انگور و مشاوره تخصصی رایگان در مورد سمپاشی ارائه می دهند.

بهترین سم برای درخت انگور

جستجو در سایت