آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین روش احداث باغ انار

بهترین روش احداث باغ انار

امروزه اکثر باغداران علاقه مند به ایجاد باغی هستند که حداکثر سود و حداقل هزینه را برای آنها به همراه داشته باشد. می توان گفت ساخت باغ انار یکی از بهترین انتخاب ها برای اکثر باغداران در اکثر شهرهای کشورمان است. درختان انار در برابر آب و هوای بد و همچنین آفات و بیماری ها مقاومت خوبی دارند. به این ترتیب آنها حداقل خطرات باغبانی و حداکثر مزایای باغ را به همراه خواهند داشت. در این مقاله مهم ترین نکات در ساخت باغ انار را با هم مرور می کنیم. پس تا پایان این مقاله با نهالستان رویال نهال همراه باشید.

آب و هوای مناسب ساخت و ساز (احداث) باغ انار

شرایط اقلیمی:

اکثر ارقام نهال انار در آب و هوای گرمسیری تا نیمه گرمسیری و در مناطق ساحلی و مرطوب همیشه سبز باقی می مانند. این گونه ها در مناطق خشک با زمستان های سرد نگهداری می شوند. به طور کلی نهال های انار مناسب برای رشد در هر شرایط آب و هوایی و اقلیمی به صورت اصلاح شده توسط نهالستان های دارای مجوز در نهالستان رویال نهال تولید می شوند.
نیاز سرمایی در واقع دوره سرمای درخت انار است. پس از سپری شدن پاییز و زمستان، درخت از خواب زمستانی بیدار می شود و در سال جدید شروع به جوانه زدن می کند.دمای پایین مورد نیاز اکثر درختان انار 200 تا 400 ساعت قرار گرفتن در معرض دمای 7 درجه سانتیگراد است. این درختان می توانند تا دمای 15- درجه سانتیگراد و تا 40 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. سرمازدگی ناگهانی در بهار می تواند به گل ها، برگ ها و شاخه های جوان آسیب برساند. گرمای شدید تابستان نیز می تواند به میوه ها و درختان آسیب برساند. بنابراین قبل از خرید نهال انار از تاریخچه یخبندان (سرمازدگی) زمین خود (در این مناطق بهتر است از ارقام دیرگل استفاده شود) و بالاترین دمای تابستانی منطقه را بدانید.

خاک مناسب احداث باغ انار:

نهال انار انواع خاک ها را تحمل می کند. حتی در خاک های شنی تا خاک های رسی و شور، که درختان کمی قادر به رشد خواهند بود. البته بهتر است برای باغ انار از خاک با زهکشی خوب و بافت رس متوسط استفاده کنید. بهترین خاک برای کاشت و پرورش درختان انار، بافت رسی شنی، خاکی با عمق بیش از 1.5 متر است. به این ترتیب ریشه ها به راحتی می توانند رشد کنند و در خاک تنفس کنند. شخم سالانه و استفاده از کود حیوانی می تواند باعث افزایش محصول شود. سلامت درختان و همچنین بهبود کیفیت محصول موثر خواهد بود.(مطالعات نشان داده اند که ساختن باغ انار در زمینی که باغ انار از قبل وجود دارد مناسب نمی باشد.

آبیاری مناسب احداث باغ انار :

آبیاری اصولی، کافی و مناسب یکی از مهمترین اقدامات در ساخت و ساز باغ انار محسوب می شود. بنابراین قبل از ساختن باغ انار آبی را که در باغ خود استفاده می کنید آزمایش کنید. (برای آشنایی با نحوه انجام آزمایش آب و خاک، مقاله ما را در سایت نهالستان رویال نهال مطالعه کنید.) مناطقی که میانگین بارندگی دارند سالانه 22000 تا 26000 مترمکعب آب در هکتار مصرف می کنند. با آبیاری قطره ای این میزان به 7500 تا 13000 مترمکعب در هکتار می رسد. راندمان آبیاری قطره ای بین 50-60 درصد است. همچنین از شیوع بیماری ها و آفات در باغ و مسیرهای آبیاری علف های هرز رشد می کنند. همچنین از هدر رفتن آب و خفگی ریشه در هنگام شروع آبیاری بیشتر در ابتدای مسیر آب جلوگیری می کند.

نور مناسب احداث باغ انار:

درختان انار حداقل به 8 ساعت نور مستقیم خورشید در روز نیاز دارند. نور مناسب می تواند باعث بهبود کیفیت میوه و افزایش تعداد گل ها و میوه ها شود. بنابراین درختان انار باید در مکانی روشن و با فاصله مناسب کاشته شوند.

ارتفاع از سطح دریا:

برای اینکه درخت حداکثر سازگاری و رشد مناسب را داشته باشد باید به شرایط اقلیمی به ویژه ارتفاع منطقه توجه کرد.درختان انار تا ارتفاع 1600 متری از سطح دریا کاشته می شوند. کاشت نهال در ارتفاعی بالاتر از مقدار مقرر باعث سوختن کامل درخت در عرض 2 تا 3 سال پس از کاشت می شود.

شیب مناسب احداث باغ انار:

در دامنه های شمالی، خطر سرمازدگی کاهش می یابد. همچنین ممکن است آفتاب سوختگی را کاهش دهد. جهت شمالی جنوبی برای کاشت درختان انار مناسب است. درختان انار را در دامنه های جنوبی بکارید. خطر سرمازدگی و یخ زدگی را در مناطق مستعد افزایش می دهد.

الگوی کاشت احداث باغ انار:

فاصله کاشت نهال انار به آب و هوای منطقه، شیب زمین ، شرایط خاک و آب، جهت باد و نوع رقم بستگی دارد. به طور کلی درختان انار در فواصل 4*4 یا 3*5 یا 3*6 متر مربع کاشته می شوند. به این ترتیب تراکم درخت 550 تا 650 درخت در هکتار است.

انتخاب ارقام انار مناسب برای باغبانی:

پس از انجام مراحل قبلی، نوبت به انتخاب نوع انار برای ساخت باغ می رسد. شما باید رقمی را برای باغ خود انتخاب کنید که برای باغ شما بهترین است. این بدان معنی است که می تواند با شرایط آب و هوایی و اقلیمی باغ شما سازگار شود و بهترین عملکرد را داشته باشد.برای دستیابی به این هدف توجه به فاکتورهایی از جمله ارتفاع از سطح دریا؛ شرایط آب وهوایی؛ میزان بارندگی؛ وضعیت خاک؛ بارندگی و… ضروری است. در مرحله بعد برای دستیابی به سودآوری حداکثری شما باید رقم نهالی را انتخاب کنید که بتواند بیشترین محصول دهی؛ عمر اقتصادی؛ کیفیت محصول و بازار پسندی را در باغ شما به همراه داشته باشد.

توجه: بسته به نتایج آزمایش خاک باغ خود، می توانید مقدار مناسب کود دامی یا کود شیمیایی را به خاک باغ خود اضافه کنید و خاک غنی با زهکشی مناسب برای ایجاد باغ انار ایجاد کنید.

بهترین روش احداث باغ انار

جستجو در سایت