آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین روشهای آبیاری برای باردهی درختان

بهترین روشهای آبیاری برای باردهی درختان

بهترین روشهای آبیاری برای باردهی درختان:

آبیاری درختان یکی از مسائل مهمی است که برای هر درخت باید در نظر گرفته شود و طبق قوانین خاصی انجام شود. در مناطق خشک و نیمه خشک که آب وجود ندارد، بهره وری درختان کمتر خواهد بود. فاصله آبیاری موضوعی است که باید با توجه به روند رشد درخت انجام شود. در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین روش آبیاری درختان میوه صحبت کنیم. اگر می خواهید در مورد آن بدانید، تا پایان این مقاله با نهالستان رویال نهال همراه باشید.

روش های مختلف آبیاری درختان میوه:

قبل از صحبت در مورد بهترین روش آبیاری درختان میوه، بهتر است به روش های مختلف آبیاری نگاهی بیندازیم. همانطور که می دانید روش های مختلفی برای آبیاری درختان میوه وجود دارد. یک قانون کلی در این زمینه وجود دارد، یعنی در مناطقی که بارندگی سالانه بین 500 تا 700 میلی متر است معمولاً نیازی به آبیاری درختان میوه نیست.

در فصل گرم سال معمولاً برای درختان میوه یک یا سه بار آبیاری لازم است. برخی از درختان مانند بادام، پسته، انگور و زیتون به رطوبت بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل باید بیشتر آبیاری شوند.

روش آبیاری غرقابی:

با این روش می توان کل محوطه باغ را آبیاری کرد اما مشکل اصلی در این زمینه این است که به دلیل مقدار آب از دست رفته نمک بالا می رود و برای گیاهان و درختان مفید نیست.

روش آبیاری نشتی:

این روش معمولا در سطوح صاف استفاده نمی شود. یکی از مزایای استفاده از این روش آبیاری این است که اکسیژن به راحتی از هوا به ریشه می رسد و در نتیجه تنه درخت سالم می ماند و پوسیده نمی شود.

روش آبیاری قطره ای:

آبیاری قطره ای اغلب در باغبانی استفاده می شود. از طریق این روش می توان نیمی از خاکی را که اطراف ریشه گیاه سایه می اندازد مرطوب کرد. آبیاری از این طریق دائمی است و باید هر روز انجام شود. حتی می توان هر دو روز یک بار به درخت آب داد.

روش آبیاری بارانی:

این روش آبیاری به صورت باران مصنوعی بوده و برای کشاورزی قابل استفاده است. برای این روش آبیاری نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. خاک باید شیب دار باشد و خاک نفوذپذیری بالایی داشته باشد. گاهی باید ریشه در بالای سطح زمین داشته باشد و معمولاً می توان از این روش آبیاری در خاک های پایدار و کم عمق استفاده کرد.

بهترین روشهای آبیاری برای باردهی درختان

روش آبیاری کرتی:

برای استفاده از این روش آبیاری باید اطراف چند درخت حاشیه ایجاد کرد سپس بودجه مناسبی برای زمین ایجاد کرد که با توجه به نوع و شیب زمین مشخص می شود. این روش آبیاری معمولاً چندان مفید نیست و به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.

آبیاری درخت گردو:

اگر می خواهید درخت گردو مناسب پرورش دهید، باید به آبیاری آن توجه کنید. نکته مهم این است که برای هر نهال گردو روش آبیاری می تواند متفاوت باشد. اگر این درخت بیش از حد آبیاری شود می تواند درخت گردو را بکشد. در عین حال اگر این امکان وجود نداشته باشد باعث آسیب به باغ گردو می شود. بنابراین میزان آبیاری موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنید.

ویژگی های آبیاری درختان گردو:

نهال گردو به آبیاری مناسب در زمان مناسب نیاز دارد. بنابراین پس از خرید نهال گردو باید به محیط گیاه نگاه کرد.

نکته مهم این است که به دلیل تفاوت بارندگی سالانه، آبیاری در شهرهای سرد و گرم یکسان نیست. این میزان بارندگی در برخی سال ها می تواند کمتر و در سال های دیگر بیشتر باشد! بنابراین، دانستن شرایط آبیاری درخت گردو بسیار مهم است تا در صورت کمبود آب، بدانید که درخت گردو شما به چه میزان آب نیاز دارد.نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که نهال های تازه کاشته شده از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و باید با دقت بیشتری انجام شود.

دو روش متداول برای آبیاری درختان گردو در نظر گرفته شده است:

1. روش غرقابی:

در روش آبیاری غرقابی، آب باید به عمق خاک فرستاده شود. این به ریشه ها کمک می کند تا آب و رطوبت کافی دریافت کنند. به این ترتیب با هدر رفت آب مواجه می شویم اما مزیت استفاده از آن این است که ریشه درخت گردو آب کافی خواهند داشت.

2. روش آبیاری قطره ای:

به این ترتیب آب با سرعت و حجم کم از طریق قطره چکان وارد خاک می شود تا بتواند عمق خاک را مرطوب کند. برخلاف روش قبل، این روش باعث کاهش هدررفت آب می شود. اما از طرفی باید هزینه های آبیاری قطره ای را بیشتر در نظر گرفت.

آبیاری نهال های تازه کاشته شده:

نگهداری از نهال های تازه کاشته شده حائز اهمیت است و باید به نوع آبیاری توجه ویژه ای شود. ممکن است در باغچه حیاط خانه خود نهالی کاشته باشید، بنابراین باید بدانید که چگونه و چه زمانی به آن آبیاری کنید.

بسیاری از نهال های تازه کاشته شده به دلیل کمبود آب از بین رفتند.اگر این نوع گیاه را به طور منظم آبیاری کنید، ریشه ها سریعتر بازسازی می شوند و نهال ها سریعتر رشد می کنند.

بهتر است در هفته اول کاشت کمی آبیاری شود. در هفته دوم، آبیاری نهال ها هفته ای دو بار ضروری است. در هفته سوم و چهارم هفته ای دو بار برای رشد نهال ها کافی است.

نکته مهم رعایت فصل بارندگی است. در صورت کاشت نهال در فصل بارندگی نیازی به آبیاری زیاد نیست. البته این موضوع در مورد انواع نهال نیز صدق می کند، مثلا نهال بادام به آب کمتری نسبت به درخت گردو نیاز دارد.

این را هم باید اضافه کرد که اگر قصد آبیاری نهال های تازه کاشته شده را در تابستان دارید، بهترین زمان برای این کار صبح یا عصر است. اطمینان حاصل کنید که هر چه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، بهتر می توانید از نهال های تازه کاشته شده خود مراقبت کنید.

بهترین روشهای آبیاری برای باردهی درختان

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد بهترین روش آبیاری درختان میوه صحبت کردیم. انتخاب بهترین ها می تواند به شما کمک کند درخت گردوی پرباری داشته باشید، از طرفی درآمد بیشتری کسب کنید.حتی نهالی هایی که در حیاط خود کاشته اید می توانند آب مورد نیاز خود را در خاک پیدا کنند.

برای انتخاب بهترین روش آبیاری درخت میوه باید نوع خاک، ضخامت تنه درخت، رعایت فصل آب و هوا و ... را در نظر بگیرید. این موارد می تواند به شما کمک کند تا از درخت خود به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید.

بهترین روشهای آبیاری برای باردهی درختان

جستجو در سایت