آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین رقم نهال گیلاس

بهترین رقم نهال گیلاس

بهترین رقم نهال گیلاس یکی از موضوعات عالی برای کسانی است که می خواهند وارد باغبانی شوند. یکی از میوه های جذاب، آبدار و خوش رنگ، گیلاس است که همه ساله در ابتدای تابستان موجود است و مشتریان زیادی دارد.
بهترین گیلاس ها معمولا میوه های بزرگ و براقی هستند که می توانند از رنگ های روشن و صورتی تا سیاه متغیر باشند. میوه گیلاس به طور کلی بسیار محبوب است، بنابراین باغداران تمایل دارند بهترین نهال های گیلاس را تهیه کنند و بهترین درختان گیلاس را در میان درختان باغ خود داشته باشند.
اما سوال اینجاست که آیا اطلاعات کافی در مورد خرید بهترین نهال گیلاس دارید؟ آیا بهترین انواع درختان گیلاس را می شناسید؟ آیا می دانید برای پرورش این میوه خوش طعم و محبوب چه چیزی لازم است؟ نهالستان رویال نهال قصد دارد در این مقاله اطلاعات لازم را برای آشنایی با بهترین نهال گیلاس در اختیار شما قرار دهد، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
گیلاس میوه ای است با میزان قند و شیرینی متوسط، با طعم مطبوع، مناسب برای کاشت در باغ های بزرگ و کوچک و در اواخر بهار و اواخر تابستان میوه می دهد.درختان گیلاس در مناطق معتدل رشد خوبی دارند.به طور کلی نهال های گیلاس در سال سوم میوه می دهند و در عرض هفت سال به درخت تبدیل می شوند و عمر آن تا 80 سال می رسد.
بهترین درخت گیلاس در بهار گلهای سفید و صورتی تولید می کند و از خانواده گلسرخیان می باشد. بیش از 50 رقم گیلاس در ایران وجود دارد و ترکیه بزرگترین تولید کننده آن است.

معرفی بهترین انواع نهال گیلاس

بیش از 50 نوع گیلاس در ایران وجود دارد که در اینجا به معرفی بهترین رقم نهال گیلاس و معروف ترین انواع آن می پردازیم:

اولین نهال از بهترین سری گیلاس ایران: گیلاس پایه رویشی گیزلا:

بهترین رقم نهال گیلاس که درخت آن باردهی بسیار مناسب و مطلوبی دارد از گونه های پیوندی محسوب می شود و از کیفیت بالایی برخوردار است. نهال های گیلاس از این نوع به خشکی و آفات مقاوم بوده و از ارقام اصلاح شده با عملکرد بالا محسوب می شوند. این رقم گیلاس بسیار پربار است و به منظور حفظ کیفیت محصول و کنترل رشد عمودی درخت، هرس مناسب ضروری است.
گیلاس های گیزلا دیر شکوفا می شوند، مقاوم هستند و محصولاتی تولید می کنند که در برابر آسیب سرما مقاوم هستند.ارتفاع درخت می تواند به 5 متر برسد و تفاله میوه به راحتی جدا می شود و برای تهیه کنسرو مناسب است. این گونه از درختان گیلاس ریشه های عمیقی دارد با وجود اینکه قد بلند می شود اما هنگام کاشت نهال باید به فاصله 4 متری توجه کرد.

دومین درخت از سری بهترین درختان گیلاس، گیلاس تک دانه سیاه:

این نهال گیلاس تقریباً در ماه فروردین شکوفا می شود و میوه سیاه براق آنها را می توان در اوایل تا اواسط تابستان برداشت کرد. نهال این گیلاس نیز در مناطق معتدل و کوهستانی می روید و این درخت به دلیل ویژگی هایی که دارد یکی از بهترین نهال های گیلاس است.
میوه درشت آن بافت گوشتی دارد و در مقایسه با سایر گیلاس ها سفت تر است. وزن هر دانه 7.9 گرم است و از هفته سوم خرداد در مناطق گرم قابل برداشت است.
درختان گیلاس از سال دوم شروع به باردهی می کنند و از سال پنجم سود اقتصادی خوبی دارند. هنگام کاشت باید حداقل 3 متر فاصله بین نهال ها در نظر گرفته شود. از آنجایی که این درخت گیلاس جزو گونه های نور پسند است، میوه آن نسبتاً شیرین و نسبتاً درشت است و از ارقام مرغوب و بهترین رقم نهال گیلاس محسوب می شود.

سومین رقم از بهترین نهال گیلاس ایرانی؛ گیلاس خوشه ای:

این گیلاس همچنین در مناطق سردتر بهترین عملکرد را دارد و به صورت دسته‌ای (خوشه ای) می‌آید و یکی از بهترین درختان گیلاس در اطراف است. این درخت به آب زیادی نیاز ندارد و آبیاری هر ده روز یک بار در بهار و تابستان کافی است. میوه این درخت بزرگ و ضخیم بود و میوه خوبی دارد.
علاوه بر این، این درخت گیلاس پس از یک سال به ثمر می نشیند که دغدغه باغداران نیز می باشد. اگرچه این درختان گیلاس دیر شکوفا می شوند و میوه می دهند، اما میوه آنها از خرداد ماه آماده برداشت است.

چهارمین رقم از بهترین نهال گیلاس ، گیلاس زرد:

این نوع گیلاس در اکثر نقاط ایران به ویژه در مناطق سردسیر مناسب رشد است. بهترین مکان برای این نوع نهال گیلاس ارومیه است که برای کاشت در ارتفاع 800-2500 متری مناسب است. گیلاس زرد 2 سال پس از کاشت میوه می دهد.
میوه را می توان در اوایل تیرماه برداشت و میوه اقتصادی را در سال چهارم تولید کرد.میوه آن حدود 5 گرم وزن دارد و در برابر آفات که رایج ترین آنها مگس گیلاس و شپشک است که معمولاً با آبیاری زمستانه و شخم زیاد از بین می رود، مقاومت چندانی ندارد. پایه این گیلاس از درخت آلبالوی تلخ می آید.

آخرین رقم از بهترین سری نهال گیلاس، گیلاس صورتی:

گیلاس این رقم در مناطق نسبتاً مرتفع (سردسیر) نیز به خوبی عمل می کند و یکی از گونه های گیاهان دیرگل است. این رقم مقاوم گیلاس، بومی ایران است و به طور گسترده کشت می شود.
رنگ گوشت آن زرد است، در حالی که میوه قلبی شکل آن صورتی روشن و از نظر ظاهری زیبا است. معمولاً درخت 2 سال پس از کاشت میوه می دهد. در شرایط مناسب، ارتفاع درخت می تواند به 6 متر برسد. درختان گیلاس صورتی نیاز سرمایی کمتری دارند و عمر اقتصادی آن حدود 30 سال است.
میوه این گیاه در اوایل تیرماه قابل برداشت است و هر چه در ارتفاع بیشتر کاشته شود میوه بهتری دارد. آفات این بهترین نهال گیلاس پوسیدگی قهوه ای و شانکر باکتریایی است که با سمپاشی و مراقبت دفع می شود.میوه آماده شده تا 6 گرم وزن خواهد داشت.

خلاصه ای از خواص درخت گیلاس

گیلاس میوه ای بسیار خاص است که حاوی آنتی اکسیدان و حاوی مقادیر بسیار بالایی ملاتونین است که می تواند به خواب بهتر و بهبود عملکرد مفاصل کمک کند. گیلاس های حاوی آنتوسیانین ممکن است عملکرد مغز را بهبود بخشد و عملکرد حرکتی را افزایش دهد. همچنین برای قلب و عروق خونی، کبد، مثانه و کلیه مفید است.
بهترین رقم نهال گیلاس با داشتن املاح مختلف برای کنترل وزن بدن و دفع سموم از بدن استفاده می شود، همچنین دارای خواص ضد سرطانی قابل توجهی است، به تولید خون و رشد بدن کمک می کند و از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند.

بهترین رقم نهال گیلاس

جستجو در سایت