آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین ارقام نهال هلو

بهترین ارقام نهال هلو

بهترین ارقام نهال هلو شامل چه نژادهایی می باشد:

بهترین ارقام نهال هلو برای هر منطقه ممکن است بسته به شرایط آب و هوایی متفاوت باشد. هلو میوه ای است که در مناطق گرمسیری هر دو نیمکره یافت می شود. این میوه خوشمزه را می توان به صورت تازه استفاده کرد، همراه با صبحانه میل کرد یا در دسر، مربا، پای، مارمالاد، آب میوه و بسیاری از شیرینی ها تهیه کرد. هلو سرشار از ویتامین A است. خاستگاه این میوه چین است و بعدها به نقاط مختلف دنیا منتقل شد.این میوه دارای پالپ سفید کرمی است با حفره‌ای در مرکز و لایه میانی پوسته‌ای است که برخی از هلوها به راحتی از تفاله آن جدا می‌شوند، در حالی که چسبیدن به برخی دیگر دشوارتر است. پوست هلو رسیده شکننده و کرکی است.
این میوه ها از نظر ظاهر، طعم، بافت پالپ، نحوه اتصال پالپ به گودال و غیره متفاوت هستند. اما برای انتخاب بهترین ارقام نهال هلو به کاربرد آن توجه کنید. به عنوان مثال هلوهایی با بافت سفت برای پخت و پز بهتر هستند، در حالی که هلوهایی با ظاهر بهتر برای سرو بهتر هستند.
ارتفاع درخت هلو زیاد نیست و به 5.5 متر می رسد. معمولاً در باغ ها با هرس قد آنها را بین 3 تا 4 متر نگه می دارند.برگ های این درخت سبز براق و تیز است. گل های روی درخت منفرد هستند یا در گروه های دو یا سه تایی رشد می کنند و به رنگ صورتی یا سفید هستند. مسلماً بهترین درختان هلو مقاوم ترین و پربارترین درختان به بیماری ها هستند.
نهال درخت هلو نسبت به سایر میوه ها عمر کوتاهی دارد. در برخی مناطق باغ ها پس از 8 تا 10 سال دوباره کاشته می شوند. در برخی مناطق دیگر بسته به مقاومت درختان در برابر آفات و آب و هوا، ممکن است 20 تا 25 سال دوام بیاورند.
درختان هلو خیلی سرما را تحمل نمی کنند، به این معنی که نمی توانند در دمای 23- تا 26- دوام بیاورند. از طرفی در مناطقی که زمستان های معتدل دارند رشد خوبی ندارند. اکثر واریته ها در طول دوره خواب سالانه خود به سرمای زمستانی نیاز دارند.
هزاران هلو در جهان تولید می شود. گوشت زرد و گوشت سفید در نقاط مختلف دنیا بنا به ذائقه مردم مصرف می شود. انواع مختلفی از بهترین ارقام نهال هلو در ایران کشت و مصرف می شود. از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هلو زعفرانی / هلو سرخابی / هلو انجیری / هلو کاردی / هلو هسته جدا / هلو آلبرتا / هلو پلنگی

در ایران هلو عمدتاً به عنوان غذای خام و به عنوان پیش غذا استفاده می شود، بنابراین بهترین ارقام نهال هلو را انتخاب کنید. میوه هایی با ظاهر دلپذیرتر ممکن است انتخاب مناسب تری باشند.

1- هلو زعفرانی:

همانطور که از نام آن پیداست، این میوه دارای گوشت زرد زعفرانی است. میوه آنقدر بزرگ است که پوست و گودال آن به راحتی از پالپ جدا می شود. هلو زعفرانی یکی از محبوب ترین انواع هلو است و می توان آن را به صورت خام یا پخته مصرف کرد. این نوع هلو بسیار رایج و پرطرفدار است و می توان گفت پرفروش ترین هلو است.
هلو زعفرانی یکی از بهترین هلوهای ارقام نهال هلو و یکی از محبوب ترین انواع هلو در بین باغداران است. این نهال بلند و زود شکوفا می شود. این درخت از اواخر فروردین شکوفا می شود و میوه آن را می توان در اواخر خرداد و تیر چید. طول عمر این درخت حدود 10 سال است و از سال دوم به بعد میوه می دهد. زمان صحیح آبیاری این درخت 10 لیتر در هفته است.

2- هلو سرخابی:

این هلو یکی از بهترین هلوهای ارقام نهال هلو است که پوستی ضخیم و عمیق سرخابی یا صورتی دارد و تقریباً گرد است. گوشت این میوه نیز قرمز رنگ است.
درخت هلو سرخابی بسیار پربار است و از سال دوم میوه می دهد. میوه ها را می توان در اواسط تابستان برداشت کرد و در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد به 400 تا 1000 ساعت استراحت نیاز دارد.این درخت تا 7 سال در اوج بهره وری خود است و پس از آن به تدریج کاهش می یابد. این درخت بسیار مقاوم به گرما است و می تواند تا تابستان به خوبی دوام بیاورد.

3- هلو انجیری:

این هلو در مقایسه با انواع دیگر هلو ظاهری کاملا متفاوت دارد. شکل هلو انجیری بشقابی است و رنگ آن ترکیبی از زرد، نارنجی و سرخابی است. هلوهای انجیری پوست تیره و طعم شیرین تری نسبت به انواع دیگر هلو دارند.
این نوع نهال هلو بسیار خوب ظاهر شد. میوه های آن را می توان در اواخر بهار تا اواخر تابستان برداشت کرد. این نوع هلو برای رشد به آب بیشتری نیاز دارد و در ماه های گرمتر آبیاری را به 2 بار در هفته افزایش می دهد. درخت در هوای سرد پربارتر خواهد بود. درخت هلو انحیری به شدت شاخه و برگ دارد و حداقل یک سال در میان نیاز به هرس دارد.

4- هلو کاردی یکی از بهترین های ارقام نهال هلو:

این هلو یکی از ارقام محبوب هلو در ایران است و در غذا، آب میوه‌گیری، مربا و کنسرو کاربرد فراوانی دارد. میوه آن نرمی یکنواخت، قرمز رنگ و عطر و طعم قوی دارد.هلو معمولاً در مناطق معتدل جنوب آسیا کشت می شود و در اواخر خرداد و اوایل تیر برداشت می شود.
این هلو میوه کمتری تولید می کند و نسبت به انواع دیگر در برابر سرما و گرمای شدید مقاومت کمتری دارد. این نهال برای رشد به 25 تا 30 لیتر آب در روز نیاز دارد. ارتفاع درخت بین 3 تا 4 متر خواهد بود و به طور گسترده رشد می کنند. درخت هلو کاردی در طول خواب به حدود 1000 تا 1600 ساعت خنک شدن نیاز دارد.

5- هلو هسته جدا:

بهترین نهال هلوی هسته جدا، هلو زعفرانی است. همانطور که از نام آن مشخص است، ویژگی بسیار خاص این هلو این است که هسته آن به راحتی از تفاله آن جدا می شود. به دلیل این خاصیت و بافت سفت تر تفاله، این نوع هلو برای آب نبات و کنسرو مورد توجه قرار گرفته است.

6- هلو آلبرتا:

خاستگاه این هلو آمریکا است. از نظر تئوری شبیه هلو زعفرانی است اما تفاوت هایی دارد. این هلو به رنگ قرمز و نارنجی است و طعم شیرینی دارد. بافت پالپ نیز بسیار نرم است.
نهال هلو آلبرتا نسبت به انواع دیگر مقاومت بیشتری دارد. با این حال، درخت در مناطق معتدل بهتر رشد می کند.این رقم کمی دیرتر از سایر ارقام است و در مرداد ماه قابل برداشت است. درخت باید دو بار در هفته آبیاری شود.

7- هلو پلنگی:

هلوهای پلنگی از انواع هلو انجیری است که به دلیل ظاهر خالدار آن نامگذاری شده است. این هلو به رنگ زرد با لکه های نارنجی یا قهوه ای است. خاستگاه این بهترین نهال هلو چین است. این هلو طعم شیرین و گوشت سفید دارد.
این درخت تحمل سرمای کمی دارد و در محیط خشک نمی تواند رشد کند. این گیاه در هفته به 10 لیتر آب نیاز دارد. ارتفاع کلی درخت حدود 4 تا 7 متر است و برداشت آن در اواخر تابستان انجام می شود. نهال های این میوه در سال دوم شروع به باردهی می کنند.

بهترین ارقام نهال هلو

جستجو در سایت