آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین ارقام نهال زیتون

بهترین ارقام نهال زیتون

معرفی برترین نهال های زیتون و مشخصاتشان:

بهترین ارقام نهال زیتون و پرفروش ترین و محبوب ترین نهال زیتون در کشور عبارتند از نهال زیتون الک ترکیه ، زیتون سیاه و نهال زیتون ماری می باشد. البته تشخیص اینکه بهترین نوع زیتون کدام است کار آسانی نیست. انواع مختلفی از زیتون وجود دارد که هر کدام خواص منحصر به فردی دارند و برای آب و هوای خاصی مناسب هستند.
برخی از انواع زیتون برای مناطق سبز، برخی برای فرآوری میوه و برخی برای تولید روغن زیتون مناسب هستند. پس از مطالعه ویژگی های انواع مختلف زیتون، می توانید بفهمید که کدام نوع زیتون بهترین است، در حالی که بهترین نوع برای شما ممکن است برای مشتری دیگر بدترین نوع باشد.

نهال زیتون سیاه یکی از بهترین و محبوب ترین نوع نهال زیتون است:

نهال زیتون سیاه یک نوع نهال تجاری سیاه است. قدرت رشد متوسطی دارد. او به سرما حساس است. نهال زیتون سیاه یکی از مشهورترین و کشت‌شده‌ترین نوع زیتون در جهان با محصول زودرس سیاه است.
منابع تحقیقاتی این رقم توسط مرکز تحقیقات و توسعه بذر و نهال در ایالات متحده آمریکا تهیه شده است و بیشتر باغات زیتون دنیا متعلق به این فرهنگ است. چنین درختانی در اواخر بهار شکوفا می شوند و حدود بیست روز پس از درختان بذر شروع به رشد می کنند.بنابراین، ممکن است برای مناطقی که در معرض یخبندان بهاره هستند مناسب باشند.
اما به دلیل دیر رسیدن این نهال، برای مناطقی با فصل رشد کوتاه توصیه نمی شود. زیتون سیاه دارای مقاومت نسبتاً ضعیف درختی نسبت به رشد، حاصلخیزی و باروری بالا است و کیفیت میوه آن به دلیل رنگ درشت و چشمگیر آن عالی است.
میوه این نهال قرمز متمایل به زیتونی تیره است و حتی آب و هوای گرم و مرطوب بر کیفیت آن تأثیری نمی گذارد. ویژگی های نهال زیتون سیاه این رقم در شاخه های جانبی خوشه ای است و دیرگل بودن آن تضمین می کند که این رقم در فصل بهار که اکثر باغ ها از یخبندان های بی امان بهاری رنج می برند، مقاومت خوبی دارد.
زیتون سیاه یکی از بهترین رقم نهال زیتون است که نیاز به گرده افشانی دارد. این بدان معناست که شما باید از هر 20 نهال زیتونی که می کارید، یک نهال زیتون را گرده افشانی کنید تا از کیفیت و بهره وری باغ خود اطمینان حاصل کنید. نهال زیتون سیاه در برابر آفات و سرماهای احتمالی بهاره بسیار مقاوم است و در حال حاضر محبوب ترین نوع زیتون در جهان است.

نهال زیتون ماری:

زیتون ماری یکی از بهترین ارقام نهال زیتون است و یک رقم تجاری است.برای اکثر مناطق ایران مناسب است. زیتون یکی از محبوب ترین و غنی ترین میوه ها برای بدن است. میوه زیتون از درختان میوه به دست می آید که دارای خواص بی نظیری هستند. بسیاری از باغداران از این درختان استفاده می کنند.
برای خرید این نهال ها جمع آوری اطلاعات مربوط به این نهال ها بسیار مهم و ضروری خواهد بود. یکی از این نهال ها نهال زیتون ماری است. این نهال ها به دلیل ویژگی های خاص خود مورد توجه باغداران قرار می گیرند.

ویژگی های نهال زیتون ماری:

این نهال ها دارای شاخه های عمودی هستند. بنابراین درخت در این نهال ها بلند و بلندتر خواهد بود. این ارتفاع به باغداران امکان برداشت مکانیکی را می دهد. نهال زیتون ماری برای باغداران بسیار مقرون به صرفه است زیرا این نهال ها در سال اول میوه می دهند. این نهال ها نهال های اصلاح شده خواهند بود. بنابراین اثر درختی قابل توجهی خواهد داشت. به دلیل دیرگل شدن این نهال ها مقاومت آنها بسیار بالاست.البته ناگفته نماند که این نهال ها در برابر برخی آفات نیز مقاومت قابل توجهی از خود نشان می دهند.با توجه به نگهداری این درختان و شرایط کاشت مناسب، عملکرد در هکتار به طور کلی حدود 25 تن است که رقم بسیار مهمی خواهد بود. با این نهال ها مقاومت به سرما برای نهال های جوان به 9 درجه زیر صفر و برای درختان کهنسال به 12 درجه زیر صفر می رسد.

نهال زیتون الک ترکیه و مشخصات آن:

نهال زیتون الک ترکیه یک رقم بسیار تجاری است. میوه های این نژاد درشت و چرب است. این رقم در برابر سرما بسیار مقاوم بوده و برای بازار قابل قبول است. این باعث می شود آنها برای صادرات عالی باشند.

بهترین ارقام نهال زیتون

جستجو در سایت