آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین ارقام نهال به

بهترین ارقام نهال به

بهترین ارقام نهال به:

نهال به یکی از نهال هایی است که بیشتر در غرب آسیا قابل کاشت است. این نهال معمولاً از نظر ساختاری شبیه به سیب و گلابی است. بهترین نهال به نیز در برابر سرما و گرمای شدید مقاومت چندانی ندارد و باعث خشک شدن ریشه می شود.

البته باید در نظر داشته باشید که نهال به معمولاً می تواند نظر بسیاری از کشاورزان را در مورد کیفیت عملکرد جلب کند. فرآورده های این گیاه نیز طعم و بوی خوبی دارند.

در این مقاله به بررسی جزئیات بهترین درخت به می پردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

ویژگی های درخت به:

نهال به بخشی از خانواده سیب است و طعم بسیار متفاوتی با سیب دارد. این نهال می تواند تا 5 متر رشد کند و زمانی که شکوفا شود رنگ گل های آن سفید مایل به صورتی می شود.

بهترین نهال به برای کاشت در ایران:

1. نهال به قرمز

2. نهال به اصفهان

3. نهال به با پایه زالزالک را می توان یکی از بهترین ارقام مربوط به این نهال دانست.

هنگام خرید بهترین نهال به باید آب و هوای جغرافیایی و میزان بارندگی و باد منطقه خود را بشناسید تا درخت در زمان گلدهی و سایر شرایط دچار مشکلات و بیماری های مختلف نشود.

1. نهال به اصفهان؛ بهترین درخت ایران:

شکل این نهال بیشتر شبیه کوزه است و بسیاری از کشاورزان آن را نهال به کوزه ای می نامند. در واقع استان اصفهان را می توان زادگاه و خاستگاه این نهال دانست.

یکی از ویژگی های نهال به اصفهان این است که میوه های این نهال دارای ساختار مشخصی هستند. همچنین می توان آن را یکی دیگر از ویژگی های غیر ضروری بودن درخت مکمل برای باروری دانست. زیرا بهترین نهال به برای گرده افشانی نیازی به انواع دیگر ندارد. یکنواختی میوه ها نشان می دهد که نهال به اصفهان دارای کیفیت بسیار بالایی است.

شرایط پرورش نهال به اصفهان:

در مورد پرورش درختان به اصفهان باید بدانید که این گونه نهال به، به سرما مقاوم نیست. معمولا دمای قابل تحملی که می توان برای نهال به در نظر گرفت حدود 9- درجه است.همچنین از نظر اقتصادی می توان عمر اقتصادی این درخت را 50 سال با کیفیت مناسب دانست. این نهال یکی از بهترین نهال به است.

2. نهال به قرمز :

نهال به قرمز، نهالی است که بسیار جذاب است و میوه های آن به شکل خاصی روی شاخه ها می رویند و به راحتی رشد می کنند. این نهال نژاد خارجی دارد و اصل این نهال نیز به ایتالیا برمی گردد. شرایط کاشت این نهال در ایران به تدریج با روش های مختلف ایجاد شد.

در مورد نهال به قرمز باید در نظر داشته باشید که این نهال طول عمر بالایی دارد و انتخاب آن می تواند از نظر اقتصادی برای شما بسیار مفید باشد.

به طور کلی عمر اقتصادی آن حدود 40 سال است. همچنین از سال دوم پس از کاشت شروع به تولید محصول می کند.

بهترین ارقام نهال به

3. نهال به بر پایه زالزالک:

طبق بررسی های انجام شده توسط متخصصان، مردم به این نتیجه رسیده اند که درخت زالزالک معمولاً کیفیت بسیار بالایی دارد. یعنی اصلاح این نهال باعث شده است که مزیت کشاورزان از طریق باروری این نهال چندین برابر شود و این را نیز باید در نظر داشت که درخت به اصلاح شده نیز بر اساس اصلاح ژنتیکی بهترین درخت محسوب می شود.

از جمله اثرات پیوند در این نهال:

پیوند زدن در نهال به می تواند به طور مستقیم بر کیفیت نهال به تاثیر بگذارد. معمولاً نهالی که از پایه زالزالک پیوند زده می شود به نهال اصلاح شده با کیفیت تبدیل می شود. یعنی در فهرست بهترین درختان می توان آن نهالی را که اصلاح شده و پایه آن زالزالک است قرار داد. این درخت عمر اقتصادی خوبی نیز دارد و در این مدت می تواند برای کشاورز بسیار سودآور باشد.

با پیوند زدن مقاومت نهال چندین برابر قبل می شود و توانایی مبارزه با آفات برای نهال مشکلی ایجاد نمی کند و اگر درختان در طول سال دچار شرایط منفی نشوند می توان بهره وری عالی را پیش بینی کرد.

معمولا بهترین نهال به با پایه زالزالک دارای ویژگی های زیر است:

ü نهال به مربوطه مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما نشان می دهد.

ü میوه این نهال نیز در سالهای اول کاشت ظاهر می شود.این مورد به ما نشان می دهد که کشاورز بر این اساس سود بالایی می برد.

ü نهال به با پایه زالزالک نیز یک نهال دیر شکوفه محسوب می شود. بنابراین برای مناطق تحت تاثیر سرمای بهاری مناسب است.

ü نهال به پایه زالزالک را می توان یکی از بهترین نهال به ها دانست که برای صادرات مناسب است. در واقع در هر هکتار این نهال سود زیادی برای کشاورز دارد و از نظر تجارت و صادرات می تواند برای سایر سازمان های صادراتی سودآور باشد و باید به این موضوع نیز توجه شود.

کاشت نهال به چگونه است؟

این رقم یکی از درختانی است که می توان آن را به روش های مختلف کاشت. از جمله قلمه زدن، پیوند با سایر گونه های مکمل و کاشت بذر در داخل میوه درخت.

کاشت از بذر می تواند زمان زیادی را برای پرورش دهنده ببرد و به دلیل حساسیت جوانه ها و شرایط بستر کاشت، در بسیاری از مواقع فرآیند باغبانی با مشکل مواجه می شود.

بهترین درخت را می توانید در یک نهالستان معتبر و مجاز خریداری کنید. زیرا حداقل سن نهال های خریداری شده دو سال است و این نکته ای است که شما را به زندگی اقتصادی درخت نزدیک می کند و شرایط نگهداری از آن بسیار راحت تر خواهد بود.همچنین پس از رشد مطلوب درختان، برای افزایش تعداد آنها بهترین روش، پیوند درختان و قلمه زدن است.

نیاز اساسی این درختان برای رشد مطلوب:

ü نهال به معمولاً عملکرد بسیار خوب و بالایی دارد و در کمترین زمان ممکن یعنی در سالهای اول به عملکرد و رشد کافی خواهد رسید. استفاده از خاک لومی نیمه سنگین و زهکشی خوب می تواند برای نهال مورد نظر بسیار مفید باشد.

ü از آنجایی که این نهال با خاک خشک و بیابانی سازگاری ندارد، روش آبیاری مناسبی که می توان برای نهال به در نظر گرفت باید هفته ای و هرهفته چهار مرتبه انجام شود.

ü استفاده از کود مناسب در فصولی مانند پاییز و زمستان از عوامل مهم و تاثیرگذار در روند رشد است و به همین دلیل بهترین درخت را به راحتی در بهترین مکان به دست خواهید آورد. در این صورت استفاده از کودهای حاوی گوگرد و آهن برای سبز شدن برگها و گلدهی عالی موثر است.

ü این نهال به حرارت بالای 30 درجه حساس است و روی برگ و میوه سوختگی صورت می گیرد. به همین دلیل بهتر است این نهال در فصل تابستان در مناطقی با شرایط آب و هوایی معتدل کاشته شود.

بهترین ارقام نهال به

سخن پایانی:

در مورد کاشت نهال به، درست است که از سال های اولیه شروع به باروری می کند، اما برای به دست آوردن بهترین درخت، حدود پنج سال طول می کشد تا این درختان بالغ شده و به خوبی بارور شوند.

بهترین ارقام نهال به

جستجو در سایت