آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین ارقام آلبالو

بهترین ارقام آلبالو

بهترین ارقام آلبالو:

نهال آلبالو نوعی درخت میوه از خانواده گیلاسیان است. این درخت میوه دارای برگ های سبز تیره و گل های سفید در فصل بهار است. میوه های آلبالو از نظر قطر و شکل متفاوت هستند و در رنگ های مختلفی مانند قرمز، زرد و سیاه وجود دارند. آلبالو به عنوان یک میوه محبوب در سراسر جهان شناخته شده است.

منشا این میوه را می توان در نقاط مختلف جهان جستجو کرد، اما شمال آفریقا و آسیا (به ویژه ایران) به طور کلی به عنوان زادگاه بهترین نهال های آلبالو شناخته می شوند. از آلبالو می توان مربا، لواشک، آب میوه، انواع دسر و آجیل خشک تهیه کرد. علاوه بر ارزش غذایی، آلبالو حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، آنتی اکسیدان ها و فیبر است که برای حفظ سلامتی بسیار مفید است.

معرفی بهترین نهال های آلبالو

این ارقام آلبالو به عنوان برخی از محبوب ترین ارقام آلبالو در بازار شناخته می شود. هر کدام از این ارقام ویژگی ها و خواص خود را دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

1.نهال آلبالو مجارستانی:

یکی از بهترین واریته های موجود در لیست بهترین نهال های آلبالو، رقم آلبالو مجارستانی است.زادگاه این نهال مجارستان است. دیر شکوفه است و از سال سوم پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند. مقاومت بسیار خوبی در برابر آفات و بیماری ها دارد. بنابراین نسبت به سایر بهترین نهال های آلبالو به سمپاشی کمتری نیاز دارد.

به دلیل تحمل بالای آن در اکثر مناطق ایران قابل کاشت است. در برابر دماهای بالا و پایین مقاوم است. با این حال، در مناطق سردسیر بهتر رشد می کند و ارتفاع آن به 7-8 متر می رسد. این رقم نیز در ماه خرداد شروع به ثمر دادن می کند. همه این ویژگی ها آن را به یک گیاه تجاری و محبوب تبدیل کرده است.

مشخصات میوه آلبالو مجارستانی:

این نهال قطعا یکی از بهترین نهال های آلبالو است زیرا محصولی با کیفیت از نظر رنگ و طعم تولید می کند. میوه های آلبالو آن قرمز تیره و گوشتی هستند. این نهال به دلیل طعم ترش و شیرینی که دارد محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

2.معرفی نهال آلبالو گیسی:

خاستگاه این نهال مجارستان است. نهال آلبالو گیسی یکی از بهترین واریته های بهبود یافته از گونه های آلبالو است. دیر گل می دهد و مقاومت بسیار خوبی در سرمای بهاره دارد.ارتفاع آن کوتاه است و در سال دوم پس از کاشت شروع به بارور شدن می کند. عمر اقتصادی و مفید آن حدود 30 سال است و در برابر آفات و بیماری ها مقاوم است. خاک مناسب برای کاشت این رقم خاک لومی است. همه این موارد آن را به یک نهال تجاری بسیار سودآور تبدیل کرد. اگر این نهال به درستی مدیریت شود، در بین بهترین واریته های آلبالو عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت.

بهترین ارقام آلبالو

ویژگی های میوه آلبالو گیسی:

میوه این نهال رنگ بسیار منحصر به فرد و زیبایی دارد. طعم ترش و شیرینی دارد. از این رو در تولید لواشک و فرآورده های ترش مورد استفاده قرار گرفت.

3.نهال آلبالو گوشواره ای:

خاستگاه این نهال آمریکا است. اما در اکثر نقاط ایران نیز کشت می شود. این گیاه بسیار مقاوم به سرما است و باید در یک دوره دمای پایین 600 تا 1600 ساعت قرار گیرد تا بتواند بعد از خواب زمستانی شکوفا شود. عمر اقتصادی تقریباً 30 سال دارد. یکی از معایب نهال آلبالو گوشواره ای مقاومت کم آن در برابر آفات و بیماری ها است اما باغداران می توانند برای رفع این مشکل به طور مرتب آن را سمپاشی کنند.این رقم بسیار پرمحصول است و برداشت این نهال از اواخر خرداد ماه انجام می شود.

ویژگی های میوه آلبالو گوشواره ای:

میوه های این نهال به صورت خوشه ای روی شاخه ها می رویند. طعم آن ترش و رنگ آن قرمز است.

4.نهال آلبالو مورلو:

خاستگاه این نهال فرانسه است و در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. بهترین مناطق برای کاشت این نهال مناطق سردسیر است. عمر مفید آن حدود 30 سال است و از سال سوم پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند. در صورت رعایت تمامی نکات در خصوص نگهداری و مراقبت از این نهال ارتفاع آن به 4-2 متر می رسد. همچنین بهترین خاک برای کاشت، خاک لومی است.

ویژگی های میوه آلبالو مورلو:

از نظر ظاهری میوه های این نهال بزرگ و گرد و با دم کوتاه است. رنگ قرمز و طعم آن کمی تلخ است. به همین دلیل در صنعت کمپوت و مرباسازی رواج دارد. هر آلبالو مورلو تقریباً 5 گرم وزن دارد.

نکات مهم برای کاشت بهترین نهال آلبالو:

کاشت بهترین واریته های آلبالو نیازمند شرایط خاصی است.این درخت برای رشد به آفتاب نیاز دارد و در مناطقی با آب و هوای معتدل تا سرد رشد بهتری دارد. همچنین به خاکی با زهکشی مناسب، عمق کافی و حاصلخیزی خوب نیاز دارد. نهال ها معمولاً در بهار یا پاییز کاشته می شوند و پس از چندین سال رشد می توانند میوه دهند.

مراقبت صحیح از نهال های آلبالو در طول فصل رشد بسیار مهم است. آبیاری، تغذیه و مقابله با آفات و بیماری ها از جمله مواردی است که باید به دقت رعایت شود. تا نهال های آلبالو شما به درستی رشد کنند و میوه های باکیفیت به بار آورند. با در نظر گرفتن این نکات می توانید نهال های آلبالو بکارید و از میوه های شیرین و خوشمزه این درخت لذت ببرید.

بهترین ارقام آلبالو

سخن پایانی:

آخرین چیزی که در هنگام خرید بهترین نهال آلبالو باید گفت این است که توصیه می شود قبل از خرید در مورد بهترین انواع درختان آلبالو و ویژگی های مختلف آنها بسیار تحقیق کنید. انواع مختلف از بهترین واریته آلبالو می تواند تاثیر بسزایی بر عملکرد و تحمل شرایط محیطی داشته باشد. بهتر است انواعی را انتخاب کنید که با آب و هوا، خاک و شرایط زمین و آب و هوای منطقه شما سازگارتر باشند.همچنین حتماً نهال های سالم و بدون علائم بیماری یا آفت انتخاب کنید. در نهایت با راهنمایی کارشناسان و متخصصان نهال آلبالو را با توجه دقیق به آبیاری، تغذیه، پیشگیری از آفات و مراقبت از نهال کاشت و پرورش دهید. تا بتوانید از نهال آلبالو به بهترین شکل ممکن سودآوری کنید. قدم بعدی در انتخاب بهترین نهال آلبالو، خرید آن از نهالستان معتبر و مجوزدار است.

بهترین ارقام آلبالو

جستجو در سایت