آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

با درخت صنوبر بیشتر آشنا شوید

با درخت صنوبر بیشتر آشنا شوید

آشنایی با درخت صنوبر

صنوبر یکی از درختانی است که رشد بسیار سریعی دارد. این درخت اغلب در خاک های سبک کاشته می شود و در یک سال نخست رشد آن به 5 متر می رسد. زمانی که درختان صنوبر به رشد استاندارد می رسند، می توان از آن ها در صنایع چوب، کاغذ سازی و ... استفاده کرد. علاوه بر این این درختان می توانند منظره ای زیبا و چشم نواز در اطراف باغ شما ایجاد کنند. شما می توانید نهال های صنوبر را از رویال نهال خریداری کرده و در باغ خود استفاده کنید.

آشنایی با درخت صنوبر

صنوبر یا همان Populus یکی از درختان خوانواده بیدیان است که برگ های پهن بادبان شکل دارد. ریشه های این درخت سطحی است و در زمان بسیار کوتاهی به رشدی باورنکردنی می رسد. این درختان به عنوان یکی از قدیمی ترین درختان بومی آمریکا شناخته شده اند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در فصل بهار و تابستان برگ های این درخت کاملا سبز است و با فرا رسیدن فصل سرما رنگ آن ها به زرد تغییر می کند.

شاخه های درخت صنوبر بسیار نرم است و در بسیاری از مواقع در بادهای شدید می شکند. این درختان معمولا حدود 70 تا 100 سال عمر می کنند. در برخی مواقع نیز در صورت وجود شرایط مناسب می توان طول عمری 200 تا 400 ساله برای آن ها در نظر گرفت. دقت داشته باشید که این درخت ها دارای بیشترین مقاومت در برابر آتش سوزی هستند. این مسئله به علت تنه بسیار ضخیم آن ها است.

مهم ترین کاربردهای درخت صنوبر و چوب آن

مهم ترین دلیل کاشت این درختان برای بسیاری از افراد استفاده از چوب آن ها است. چوب درختان صنوبر در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و محبوبیت بسیار بالایی دارد. به دلیل این که این چوب ها دارای مقاومت بالا در برابر خم شدن هستند اغلب برای ساختن تیرهای ساختمانی، ستون و خرپای زیر شیروانی مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر این چوب های صنوبر با انواع شرایط آب و هوایی سازگاری دارند و همین مسئله نیز باعث شده تا به درختی با سود دهی بسیار بالا تبدیل شوند. از چوب این درختان معمولا برای ساخت فیبر، نئوپان، MDF و ... نیز استفاده می شود. بسیاری از افراد به علت قیمت کم چوب این درخت در صنایع و کارخانه های خود از آن استفاده می کنند.

با درخت صنوبر بیشتر آشنا شوید

ویژگی های اصلی چوب درخت صنوبر

برای این که بتوانید راحت تر برای کاشت این درختان تصمیم بگیرید بهتر است با ویژگی های چوب صنوبر نیز آشنا شوید. چوب های این درختان بسیار نرم هستند و رنگ روشنی دارند. همین مسئله آن ها را به گزینه ای مناسب برای ساخت کاغذ تبدیل کرده است. علاوه بر این چوب صنوبر به راحتی خم نمی شود و از قابلیت نجاری بسیار بالایی برخوردار است.

مسئله بعدی که باید به آن توجه داشته باشید حساسیت بسیار بالای چوب این درختان در برابر آفت، بیماری ها و ... است. همین مسئله باعث شده تا خشک کردن چوب قبل از استفاده اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. دقت داشته باشید که برای برداشت چوب این درختان حداقل 5 تا 8 سال زمان نیاز است. در صورتی که قصد دارید در زمان کمتری به برداشت بپردازید بهتر است از سایر درختان استفاده کنید.

کاشت درختان صنوبر

برای کاشت درختان صنوبر بهتر است دقت داشته باشید که بازدهی آن ها در مناطق سنگلاخی، ماندابی، باتلاقی، شیب دار و ... بسیار بالاتر است. این درختان باید در خاک های نرم و یکنواخت که حاوی 30 درصد رس و 70 درصد سلیت هستند، کاشته شوند. البته صنوبر درختی است که به راحتی با تمام شرایط خود را وفق می دهد و شما می توانید در انواع خاک ها آن را بکارید.

برای کاشت این درخت در ابتدا باید یک چاله به عمق 50 سانتی متر و قطر 30 سانتی متر کنده و در کف آن به اندازه 10 سانتی متر خاک نرم بریزید. سپس نهال را درون چاله قرار داده و خاک ریزی را به شکل دقیق انجام دهید. درختان صنوبر تا دو سال پس از کاشت به هیچ نوع مراقبتی نیاز ندارند و تنها کافی است شاخه های خشک آن ها را ببرید. دقت داشته باشید که در سال اول پس از کاشت حتما در زمان های مشخص آبیاری انجام دهید و علف های هرز را از بین ببرید تا درختانتان پر بازده تر شوند.

کود دهی به درختان صنوبر

همان طور که گفته شد درختان صنوبر رشد بسیار سریعی دارند و در بسیاری از موارد به کوددهی نیازی ندارند؛ اما در صورتی که می خواهید از این درختان برای تولید چوب های قوی تر استفاده کنید بهتر است کودهای ازت فسفر و پتاس را به کار ببرید. این کودها در مدت زمان بسیار کوتاه رشدی باور نکردنی را ایجاد می کنند و درختانی تنومند به وجود می آورند.

در زمین های بایر و آهکی می توانید 15 الی 20 تن کود دامی سه ساله در هر هکتار استفاده کنید. زمین هایی که دایر و کشاورزی هستند نیز 10 تن کود در هر هکتار کاملا کافی است و بازدهی باور نکردنی را در درختان شما ایجاد می کنند. دقت داشته باشید که کوددهی باید قبل از شخم زدن زمین و کاشت درختان انجام دهید.

با درخت صنوبر بیشتر آشنا شوید

خرید نهال صنوبر از رویال نهال

نهال های صنوبر را حتما باید از مراکز شناخته شده و معتبر خریداری کنید. مراکز معتبر نهال هایی سالم و پر بازده تر را در اختیار شما قرار می دهند. یکی از این فروشگاه ها رویال نهال است که درختانی سالم و سر حال را به شما عزیزان تقدیم می کند. نهال های این فروشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در زمانی بسیار کوتاه به بازدهی می رسند و شما را ثروتمند می کنند.

علاوه بر این دقت داشته باشید که رویال نهال برای شما عزیزان امکان خرید غیر حضوری را نیز فراهم کرده است و شما می توانید تنها از طریق وب سایت این مجموعه در کوتاه ترین زمان نهال های صنوبر را خریداری کنید. مهم ترین هدف ما در رویال نهال جلب رضایت شما عزیزان است.

با درخت صنوبر بیشتر آشنا شوید

جستجو در سایت