آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

باردهی درخت گردو و عوامل موثر بر آن

باردهی درخت گردو و عوامل موثر بر آن

باردهی درخت گردو بالغ چقدر است؟

برای داشتن باغی سالم و پربار، داشتن عواملی که در باردهی درخت گردو تاثیر می گذارند را به خوبی شناسایی کنید. در این صورت بیشترین عملکرد گردو، طی یک سال را خواهید داشت. زیرا با رعایت این نکات به نتایج خوبی دست خواهید یافت. همه این عوامل را در این مقاله برای شما جمع آوری کرده ایم و امیدواریم که به شما در باردهی بیشتر گردو کمک کند.

چه عواملی بر باردهی درخت گردو بالغ تأثیر می گذارد؟

مهمترین عوامل تاثیرگذار در باردهی درخت گردو عبارتند از:

• شرایط آب و هوایی

• مقدار کود دریافتی

• آبیاری درختان گردو

• عملیات هرس در زمان مناسب

• مقدار دریافتی نور خورشید

• انتخاب خاک مناسب

• پیوند زنی درخت گردو

هر منطقه آب و هوایی چگونه بر میزان باردهی درخت گردو تأثیر می گذارد؟

ابتدا گردو را در مناطق مناسب بکارید. این مناطق جغرافیایی باید با توجه به قدرت ریشه نهال انتخاب شوند. به عنوان مثال، هنگامی که به طور تصادفی در یک منطقه هموار با سطح دریا کاشت می کنید و این گونه نیاز به سرمای زمستانی محدودی دارد، اساساً فرصت رشد این گیاه گرفته اید، پس نمی توان باردهی نهال گردو؛ را آن هم به میزان قابل توجهی توقع داشت. گردوهای سردسیری و گرمسیری کاملا متفاوت از یکدیگر به شرایط رشد و پرورش نیازمند هستند. به طور کلی سعی کنید هر گردو را در قسمت مخصوص به خود قرار دهید. اگر این شرط را داشته باشید و رعایت کنید، به بالاترین میزان باردهی درخت گردو، خواهید رسید.

یک درخت گردوی بالغ برای رسیدن به بالاترین باردهی چه مقدار کود باید دریافت کند؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که هر درخت گردوی بالغ از سال اول تا سنین بالاتر خود به یک مقدار مشخصی نیاز دارد. این مقدار مربوط به قوت و ضعف ریشه است. اما اگر ریشه های درخت گردو شما خیلی ضعیف باشد و شما بیش از حد کود مصرف کنید چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت به مرور زمان ریشه ها از بین می رود و دیگر به باردهی یک درخت گردو بالغ؛ نیز نخواهید رسید.

اثرات مخرب آبیاری در مقدار باردهی درخت گردو:

آبیاری در باردهی درخت گردو، هم می تواند یک عامل مخرب محسوب شود و هم می تواند به عنوان عامل رشد درختان موثر باشد. آبیاری باید در تمام فصول سال به خصوص در زمستان و تابستان به طور متفاوت انجام شود و با نرخ ثابت انجام نشود.زیرا آبیاری زیاد در میوه درختان گردو، نه تنها مفید نخواهد بود، بلکه باعث افزایش رطوبت ریشه نیز می شود و این گونه ریشه ها ریشه زایی کامل در عمق خاک ندارند و در نتیجه پوسیده می شوند. از طرفی اگر این مقدار کمتر از حد مجاز باشد، ریشه درخت گردو شادابی خود را از دست می دهد. از طرفی یک نوع گردو هر هفته نیاز به آبیاری ریشه دارد اما برای نوع دیگر این مقدار برای آن زیاد خواهد بود و هر دو هفته یکبار نیاز به آبیاری دارد. در نهایت، شما موظف به پیروی از این نکات برای تولید و باردهی هر چه بیشتریک درخت گردو بالغ خواهید بود.

چرا مقدار باردهی درخت گردو دماوند فقط در منطقه دماوند بیشتر است؟

باردهی درخت گردو دماوند همیشه بیشتر از مناطقی دیگر مانند (تهران) خواهد بود. زیرا هر درخت گردو در یک منطقه ای به بالاترین باردهی می رسد و اگر بخواهید برای هر درخت گردو بالغ؛ یک میزان بالایی از باردهی را انتظار داشته باشید، بهتر است که کاشت آن گونه را در محل اصلی خودش انجام دهید. در نتیجه در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کرد که در برخی موارد برای دستیابی به خواسته هایی مانند افزایش بهره وری درختان گردو، کاشت آنها در مناطق مختلف ضروری است.این به شما کمک می‌کند حتی اگر در آن منطقه زندگی نمی‌کنید، گردو با کیفیت‌تری دریافت کنید.

انتخاب یک نهالستان معتبر چه تاثیری بر باردهی نهال گردو دارد؟

یک نهالستان می تواند باردهی گردو؛ شما را تضمین بخشد. به صورتی که مشاوران متخصص در این حوزه داشته باشد، همچنین با فروش نهال های سالم در کنار نظرات دلسوزانه برای هر کشاورز زمان کافی بگذارد. فرض کنید از نهالستان هایی که تجربه کافی را در این صنعت ندارند؛ تقاضا داشته باشید تا برای رسیدن به بیشترین باردهی درخت گردو؛ شما را همراهی کنند. در این راه قطعا با چالش های زیادی مواجه خواهید شد. زیرا مراقبت از سال اول رشد گردو شروع می شود و نیاز به چندین سال تجربه دارند.

باردهی درخت گردو و عوامل موثر بر آن

جستجو در سایت