آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

ارقام انگور برای تولید کشمش

ارقام انگور برای تولید کشمش

ارقام انگور برای تولید کشمش:

از آنجایی که بسیاری از باغداران برای کاهش تلفات میوه های انگور و استفاده بهینه از کل محصول از تولید کشمش استفاده می کنند، بهتر است از همان ابتدای احداث باغ انگور و در لحظه خرید ارقام نهال انگور برای تولید کیفیت بهتر به فکر این موضوع باشند و رقمی را انتخاب کنند که کشمش با کیفیتی را تولید کنند.

• انگور بی دانه سفید:

در تولید کشمش پولویی از انگور بی دانه سفید یا زرد استفاده می شود که رنگ کشمش این رقم زرد است و به دلیل بی دانه بودن کشمش بسیار مرغوبی از آن تولید می شود، در تولید کشمش از این رقم انگور باید تمام نکات نگهداری و مهم را رعایت کرده تا رنگ دانه های کشمش تغییر نکند و بازارپسندی آن کاهش پیدا نکند.

این رقم انگور را می توانید در بسیاری از مناطق کشور با شرایط آب و هوایی مختلف از گرمسیری تا معتدل بکارید، اما توجه داشته باشید که مقاومت این رقم در برابر شرایط آب و هوایی سرد بسیار کم و آسیب دیده است، این رقم با قلمه زدن در نهالستان ها و مراکز فروش تکثیر می شود و از زمان کاشت نهال تا شروع باردهی چهار سال طول می کشد، اما برای اینکه باروری و سودآوری این رقم انگور هر چه زودتر شروع شود، پیشنهاد می شود نهال انگور یک ساله تهیه کنید و بکارید.

• انگور بیدانه ی قرمز:

از این نوع انگور کشمش نسبتا ریز و قرمز رنگی به دست می آید که می توان از آن در آجیل و تنقلات و همچنین برای تغذیه کودکان هنگام رفتن به مدرسه استفاده کرد که به دلیل داشتن پتاسیم و منیزیم زیاد در انرژی و کارایی مغز کودکان بسیار موثر است و یک تنقلات سالم برای آنها به خصوص به عنوان یک میان وعده در مدرسه خواهد بود.

این رقم انگور بیشتر در تاکستان های استان قزوین کاشته می شود و یکی از ارقام پرطرفدار در بین باغداران این استان است، این رقم انگور همچنین در استان فارس بسیار کاشته شده و بیشترین سطح زیر کاشت انگور بی دانه ی قرمز در واقع متعلق به استان فارس است، زیرا این رقم انگور شرایط آب و هوایی معتدل را می پسندد و شرایط آب و هوایی استان فارس برای آن مساعدتر خواهد بود.

• انگور بلک سیدلس:

انگور بلک سیدلس که به دلیل بی دانه بودن، درشت بودن حبه و خوشه های متراکم و البته رنگ سیاه دانه ها معروف است برای تولید مویز مناسب است. مویز که در واقع کشمش سیاه و درشت است در تقویت هوش و حافظه بسیار مناسب است و به خوبی شناخته شده و بنابراین کاشت ارقام انگور که می توان از آنها برای تولید مویز استفاده کرد می تواند برای باغداران بسیار سودآور باشد.

این رقم انگور مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی سرد و خشک دارد و به همین دلیل در استان هایی که این شرایط آب و هوایی را دارند، سطح زیر کشت بیشتری خواهد داشت.

• انگور سیاه سردشت:

نوع دیگری از انگور مورد استفاده برای تولید مویز، انگور سیاه سردشت است، این رقم همچنین دارای خوشه های متراکم، حبه های درشت و سیاه است و از میوه های این رقم کشمش مرغوب تولید می شود.

این رقم انگور که به دلیل مقاومت بالا در برابر کم آبی و خشکی یکی از ارقام معروف در ساخت باغ های دیم است، در برابر آفات و بیماری ها نیز مقاومت بالایی دارد و در واقع یکی از ارقام باکیفیت انگور است که دارای هزینه ی کمی در باغداری است.

ارقام دیگری از انگور وجود دارد که برای تولید کشمش یا مویز استفاده می شود و باغداران می توانند اطلاعات کاشت را از مشاوران فروش نهال انگور در نهالستان رویال نهال دریافت کنند، اما مهم ترین نکته این است که قیمت نهال انگور در ارقام مختلف متفاوت است و این موضوع در تصمیم گیری نهایی باغداران تاثیر گذار است.

ارقام انگور برای تولید کشمش

روش تولید کشمش در سطح گسترده:

باغدارانی که قصد تولید کشمش را دارند هر ساله مقدار بسیار زیادی انگور تولید شده از باغ خود را به تولید کشمش اختصاص می دهند و روش تولید کشمش در کیفیت نهایی و بازارپسندی آن بسیار موثر خواهد بود.

1. روش آفتابی:

این روش در واقع یک روش ارگانیک و بدون استفاده از مواد شیمیایی است که در سال های اخیر به دلیل استقبال مردم از مواد غذایی ارگانیک طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روش انگور را پس از شستن در سینی های بزرگ می ریزند و در زیر نور آفتاب خشک می کنند، در این روش از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و رنگ انگور پس از خشک شدن قهوه ای می شود، یکی از معایب این روش زمان بر بودن آن است، اما در هر صورت، تولید کشمش ارگانیک است و بدون مواد شیمیایی بسیار ارزشمند خواهد بود.

انواع انگور بدون هسته را می توان با این روش خشک کرد و کشمش تولید کرد.

2. روش سایه خشک:

در این روش از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و انگورها را پس از شستشو و آبکشی در سینی و در سایه پهن می کنند تا خشک شود. در این روش معمولاً از انگورهای عسکری برای تولید کشمش استفاده می شود.در این روش رنگ سبز انگور عسکری تغییر پیدا نکرده و کشکمش با ثبات رنگ انگور تولید می شود.

3. خشک کردن در کارخانجات صنایع غذایی:

راه دیگری که باغداران می توانند کشمش تولید کنند استفاده از تجهیزات کارخانجات صنایع غذایی است، در واقع باغداران می توانند محصولات خود را برای تولید کشمش به این کارخانجات بفروشند یا می توانند این تجهیزات را در یک کارگاه کوچک تهیه کنند و اقدام به تولید کشمشکارخانه ای کنند.

آبیاری، شستشو، گوگرد زدن، خشک کردن، الک کردن، سورتینگ و در نهایت بسته بندی مراحل خشک کردن انگور در کارخانجات صنایع غذایی است و باغداران می توانند با تهیه ماشین آلات لازم این مراحل را خودشان انجام دهند.

فواید مصرف کشمش برای سلامتی:

انگور خشک یا کشمش فواید بسیاری برای سلامتی دارد که در زیر به برخی از مهم ترین فواید آن می پردازیم:

• کاهش بیماری های قلبی عروقی با کشمش:

انگور یکی از میوه های دارای پتاسیم بسیار بالاست که علاوه بر کمک به کاهش فشار خون، به طور موثری از گرفتگی رگ های خونی نیز جلوگیری می کند و بنابراین علاوه بر این دو اثر بسیار مهم بر سلامت قلب سیستم گردش خون، بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا و حملات قلبی را کاهش می دهد

• کاهش کم خونی با کشمش:

کشمش سرشار از آهن است و بنابراین در درمان کم خونی ناشی از فقر آهن بسیار موثر خواهد بود. مصرف کشمش در صبح به تامین آهن بدن کمک می کند، باید به خاطر داشت که اگر این ماده غذایی را برای تامین آهن خون مصرف می کنید، نیم ساعت قبل و بعد از آن نباید لبنیات و چای مصرف کنید تا آهن آن جذب شود.

• تصفیه خون با کشمش:

خون ما دائماً در بدن در گردش است و مواد سمی و زائد را از سلول‌ها جمع‌آوری می‌کند و برای تصفیه به کلیه‌ها و کبد می‌فرستد، مصرف کشمشی که برای چند ساعت خیس خورده باشد به تصفیه ی خون به کمک کبد و کلیه ها آمده و به آن‌ها در انجام این کار کمک می‌کند و بنابراین از تشکیل سنگ کلیه یا صفرا جلوگیری می‌کند.

ارقام انگور برای تولید کشمش

• سلامت روده با کشمش:

کشمش سرشار از فیبر است و مصرف آن به پیشگیری از یبوست مزمن و پیشگیری از سرطان روده بزرگ که می تواند ناشی از یبوست مزمن باشد کمک می کند، بنابراین مصرف آن به افرادی که مشکلات گوارشی دارند توصیه می شود.

• استحکام استخوان ها با کشمش:

کودکان و سالمندان دو گروه در معرض خطر کاهش تراکم استخوان هستند که رسیدن به سن یائسگی در زنان و همچنین رشد سریع استخوان در کودکان باعث کاهش تراکم استخوان می شود و به همین دلیل به این دو گروه توصیه می شود که از منابع غذایی با بور و کلسیم بیشتر تغذیه کنند، کشمش دارای این دو عنصر ضروری در تضمین تراکم استخوان است و مصرف آن به این افراد بسیار توصیه می شود.

• پیشگیری از سرطان با کشمش:

امروزه با افزایش آلودگی هوا و همچنین مصرف میوه ها و مواد غذایی حاوی سموم و رادیکال های آزاد نامحسوس، تمامی افراد جامعه در صورت عدم کاهش اثر رادیکال های آزاد بر بدن خود در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند. یک رژیم غذایی مناسب و سالم خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان به افراد کمک می کند تا از شر رادیکال های آزاد جذب شده از هوا و غذاهای سمی خلاص شوند و از بروز سرطان در بدن جلوگیری کنند.

کشمش یا مویز تهیه شده از انگور سیاه به دلیل رنگ مشکی یا بنفش دارای مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان نسبت به سایر انواع کشمش است، بنابراین مصرف روزانه کشمش برای تمام گروه های سنی مناسب است، به خصوص برای افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند و دارای آلودگی ساکن هوا هستند.

ارقام انگور برای تولید کشمش

جستجو در سایت