آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

احداث باغ گل محمدی برای مناطق گرمسیری

احداث باغ گل محمدی برای مناطق گرمسیری

احداث باغ گل محمدی برای مناطق گرمسیری:

در بسیاری از مناطق گرمسیری کشور، کشاورزان و باغداران نهال گل محمدی کشت می کنند و باغ های محمدی وسیعی ایجاد می کنند، اما ممکن است برای برخی این سوال ایجاد شود که آیا ایجاد باغ محمدی در مناطق گرمسیر به دلیل آب و هوای خاص این مناطق مفید و سودده است یا خیر؟ با توجه به مشکل ایجاد باغ گل محمدی در مناطق گرمسیری، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چالش های ایجاد باغ گل محمدی در مناطق گرمسیری:

چالش های ایجاد باغ گل محمدی در مناطق گرمسیری قطعا به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی این مناطق مربوط می شود، بنابراین در این قسمت به چالش ها و راه های غلبه بر آنها می پردازیم.

1. گرمای هوا در فصل تابستان:

یکی از مهمترین چالش های ایجاد باغ گل محمدی در مناطق گرمسیری این است که گرمای تابستان، گرما و نور خورشید در تابستان می تواند به گل ها و برگ ها و شاخه های جوان گل محمدی آسیب برساند. بنابراین پیشنهاد می شود پس از مشاوره با مشاوران فروش نهال گل محمدی در منطقه ای که دمای هوا از 40 درجه بیشتر نمی شود، بکارید.

علاوه بر انتخاب منطقه مناسب برای کاشت نهال گل محمدی، استفاده از محصولات مقاوم در برابر گرما مانند نهال گل محمدی دیم می تواند راه حل مناسبی برای مقابله با گرما باشد، آبیاری مناسب و کوددهی گل محمدی از آسیب آفتاب سوختگی و گرمازدگی جلوگیری می کند. بنابراین توصیه می شود هنگام خرید نهال گل محمدی برنامه آبیاری و کوددهی صحیح را برای فصول مختلف دریافت کنید.

2. کمبود منابع آبی:

در اقلیم گرم کشور با توجه به کمبود منابع آب زیرزمینی، کاهش بارندگی و کمبود منابع آب زیرزمینی با مشکل مواجه خواهد شد و در مناطق گرمسیری، با در نظر گرفتن نیاز آبی نهال گل محمدی برای کاشت نهال در مناطق گرمسیری، توانایی تامین آب باید وجود داشته باشد. در نظر داشته باشید، به یاد داشته باشید که کشت محصولات مقاوم به خشکی مانند نهال گل محمدی دیم برای این مناطق مناسب است، اما نمی توان در مناطقی که میانگین بارندگی سالانه کمتر از 400 میلیمتر بارندگی است، باغ دیم احداث کرد.

3. افزایش تبخیر و تعرق:

افزایش تبخیر و تعرق در مناطق گرمسیری نسبت به مناطق معتدل و سرد، نیاز به آب برای گل محمدی را در این مناطق به ویژه در تابستان افزایش می دهد، حتی در زمستان نیز کاهش بارندگی سبب ایجاد نیاز به آبیاری در این فصل خواهد شد همزمان با بارندگی، چرخه آبیاری باید در زمستان تنظیم شود.

برای کاهش اثر تبخیر آب از خاک، مالچ پاشی در این مناطق بسیار موثر خواهد بود، کاشت نهال در فاصله مناسب، نه زیاد و نه کم، به کاهش اثرات گرما بر تبخیر و تعرق کمک می کند. فاصله و میزان آبیاری نیز از دیگر اصول باغداری گل محمدی است که از اثرات منفی تبخیر و تعرق می کاهد.

احداث باغ گل محمدی برای مناطق گرمسیری

4. شرایط خاک:

افزایش تبخیر و تعرق در خاک باعث افزایش شوری و قلیایی خاک می شود.این مشکل ممکن است شایع نباشد اما احتمال وقوع آن بسیار زیاد است.بنابراین برای جلوگیری از مشکل شوری یا قلیایی بودن خاک با انجام آزمایش تجزیه ی خاک می توانید پیش از کاشت نهال از شرایط فیزیکی خاک مطلع شوید و در صورت نیاز به اصلاح شوری و یا قلیایی بودن این کار را انجام دهید، همچنین می توانید از کارشناسان مشاور ما برای شیوه ی صحیح اصلاح خاک های شور و قلیایی راهنمایی بخواهید.

5. آفات و بیماری ها:

یکی دیگر از مشکلاتی که در مناطق گرمسیری می تواند در گل محمدی رخ دهد، افزایش سریع آفات پلی سیکل است، آفات پلی سیکل مانند کنه های عنکبوتی که پلی فاژ هستند در تابستان های گرم تولید بالایی دارند و به همین دلیل باعث طغیانی شدن آنها در این مناطق می شود.

از طرفی دمای هوا و کاهش فشار آوندی باعث می شود که میزبان از آفات مکنده مانند حشرات و شته ها تغذیه کند، بنابراین اگر به فکر ساختن باغ گل محمدی در منطقه ای هستید که گرم است، تمامی این مواردهای مهم گفته شده را در نظر داشته باشید و آن را رعایت کنید، تا از شیوع بیماری با روشهای پیشگیرانه و مدیریتی در زمان مناسب جلوگیری کنید.

6. وزش باد:

در بسیاری از مناطق گرمسیری مشکل وزش باد شدید وجود دارد که می تواند به گل محمدی آسیب برساند، در این مناطق لازم است برای جلوگیری از آسیب باد به باغ گل محمدی، بادشکن در اطراف باغ گل محمدی ساخته شود. علاوه بر این استفاده از قیم در زمان کاشت نهال در جلوگیری از آسیب باد به نهال های تازه کاشته شده بسیار موثر است.

نکات مهم برای ساخت باغ گل محمدی در مناطق گرمسیری:

همانطور که در بالا ذکر شد، نکات اصلی برای ایجاد یک باغ گل محمدی در یک منطقه گرمسیری به شرح زیر خواهد بود:

• انتخاب گونه هایی که به خشکی و کمبود آب مقاوم هستند، مانند نهال گل محمدی دیم.

• رعایت فاصله کاشت مناسب برای استفاده بهینه از منابع آبی و حفاظت در برابر آفتاب سوختگی

• بازرسی منظم از باغ برای جلوگیری از انتشار آفاتی مانند شته ها و حشرات

• بادگیرهایی در اطراف باغ بسازید و حفاظ هایی را برای نهال های آسیب پذیر نصب کنید تا از آسیب بادهای موسمی جلوگیری کنید.

• انجام آزمایشات فرسایش خاک برای تعیین میزان شوری و آلودگی خاک و اصلاح آنها قبل از کاشت باغ

• استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای برای جلوگیری از هدر رفتن آب در اثر تبخیر

• مالچ پاشی برای کنترل بخار آب از خاک

احداث باغ گل محمدی برای مناطق گرمسیری

سخن پایانی:

احداث باغ گل محمدی در برخی مناطق گرمسیری که حداکثر دما در تابستان بیش از 40 درجه نیست و می تواند عملکرد خوبی داشته باشد، خوب است، در صورت رعایت قوانین باغبانی، یکی از موارد مهم استفاده از آبیاری قطره ای است. برای داشتن عملکرد بهتر پیشنهاد می شود حتما از مشاوره ی مشاوران معتبر و باتجربه از زمان احداث باغ تا رسیدن به عملکرد مطلوب و حتی پس از آن استفاده نمایید.

احداث باغ گل محمدی برای مناطق گرمسیری

جستجو در سایت