آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

احداث باغ پربار و متراکم با نهال سیب

احداث باغ پربار و متراکم با نهال سیب

احداث باغ پربار و متراکم با ارقام نهال سیب اصلاح شده

آیا شما هم هنگام خرید نهال های میوه برای باغتان دچار تردید و سردرگمی می شوید؟ آیا بین پیشنهاد های مختلف برای کاشت نهال در باغ نمی توانید بهترین مورد را انتخاب کنید؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به بزرگ ترین نهالستان ایران، رویال نهال اطمینان کرده و بنابر توصیه های کارشناسان در این مجموعه مسیر باغداری را هموارتر کنید. احداث باغ سیب گرچه یک کسب و کار پر رونق و سودآور است، اما به همین راحتی ها هم نیست. باید مراقب باشید که در این مسیر با کاشت نهال های معمولی ،عمر و سرمایه خود را هدر ندهید.

دلایلی که شما را به کاشت نهال سیب وادار می کند!

همان طور که مطلع هستید، هدف و رویای باغداران زمانی محقق می شود که محصولات باغشان در عین کیفیت بالا، کمیت قابل توجهی نیز داشته باشد. کاشت نهال سیب می تواند این رویا را به واقعیت نزدیک کند. بر اساس تحقیقات به دست آمده از نهالستان های بزرگ و معتبر، باغ سیب نسبت به سایر میوه های دیگر، باردهی بیشتری در یک هکتار دارد. به طور مثال با خرید نهال سیب جرومین و کاشت آن در باغ می توان، از سال سوم به بعد، در طی ۴۰ تا ۵۰ سال عمر اقتصادی درخت، بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن سیب در هکتار برداشت کنید. این نهال سیب گرچه آمریکایی است، اما در مناطق مختلفی از کشور باردهی و رشد بسیار خوبی دارد. این نهال سرما دوست بوده و اغلب در ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از سطح دریا کاشته می شود.‌ برای باردهی بیشتر بهتر است از رقم سیب سفید به عنوان گرده افشان و در فواصل هر ده نهال استفاده کرد. همچنین آبیاری قطره ای و هفتگی می تواند به تولید سیب های شیرین، آبدار و با ماندگاری بالای این نهال کمک کند.

دلیل دیگری که شما باغدار را به کاشت نهال سیب تشویق می کند، ماندگاری بالای میوه باغ و امکان نگهداری آن در سردخانه است. سیب های تازه و سالم را می توان تا چندین ماه در سردخانه نگهداری کرده و در فصول دیگر با قیمت بالاتری در بازار عرضه کنید.

مزیت دیگر کاشت نهال سیب در باغ این است که، نگهداری و رسیدگی به این درختان بسیار راحت و کم هزینه بوده و برداشت محصول از درخت به دلیل ارتفاع کم درخت نسبتا راحت تر است. علاوه بر این ها، کاشت نهال سیب در باغ نه تنها موجب فرسایش خاک نمی شود، بلکه به حاصلخیزی و تثبیت خاک کمک زیادی می کند. بنابراین خرید نهال سیب از نهالستان های معتبر و کاشت آن به خصوص در باغات کوچک می تواند در زمان کمی، سود خوبی نصیب باغدار کرده و یک فرصت طلایی برای تحقق اهداف باغدار باشد.

احداث باغ پربار و متراکم با نهال سیب

پیشنهاد نهالستان رویال نهال برای باردهی چند برابری از باغ سیب چیست؟

هر باغدار و کشاورزی در پی یافتن راهی است که محصولاتش دو چندان شود. اگر باغداران بتوانند با مشاوران و کارشناسان در نهالستان ها مشورت کنند و تمامی مراحل باغداری را طبق نظر آن ها انجام دهند، قطعا محصولاتشان بیشتر شده و کیفیت بالاتری خواهد داشت.

اولین پیشنهاد نهالستان رویال نهال این است که خاک باغ را اصلاح کرده و به خاکی مناسب و سازگار با نهال سیب تبدیل کنید‌. به طور مثال نهال سیب جرومین به خاکی با ترکیب شن، سیلیت و رس نیاز دارد. نهال سیب رندرز نیز که یکی از پربار ترین نهال ها با سیب های با کیفیت است باید در خاکی با زهکشی مناسب و ترکیب شده با کودهای حیوانی کاشته شود. همچنین این نهال دیرگل بوده و به همین دلیل باید در مناطق نیمه سردسیر و سردسیر با ارتفاع بین ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از دریا کاشته شود. در واقع در این مناطق است که نیاز سرمایی ۱۰۰۰ ساعته درخت در دمای ۷- تامین می شود. قرار دادن نهال سیب لبنان در فاصله هر ده نهال رندرز به گرده افشانی و بارور شدن درختان کمک کرده و باردهی آن ها را دوچندان می کند.

از نظر کارشناسان رویال نهال، آبیاری نهال سیب می تواند در کاهش و افزایش باردهی باغ تاثیر بسزایی داشته باشد. به طور مثال نهال سیب میراکل که یک نهال تجاری با میوه هایی پرطرفدار است، باید در سال اول و دوم به میزان هفت تا ده روز یکبار آبیاری شود. برای باردهی بالای ۱۰۰ تن در سال، بهتر است خاک باغ را به کمک کود های غنی شده به مواد معدنی و آلی تقویت کنید. این نهال سیب نیز علاقه زیادی به مناطق سردسیری دارد و نیاز سرمایی آن که بین ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ ساعت در سال است در مناطقی با ارتفاع ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از دریا تامین می شود.

مورد بعدی برای باردهی بیشتر درختان سیب، هرس به موقع و اصولی درختان باغ است. با هرس درختان می توان از رشد اضافه شاخه ها و شلوغ شدن درخت جلوگیری کرد. به عنوان نمونه برای نهال سیب استارکینگ که نهالی خارجی با سیب هایی خوش طعم و لذیذ است، هرس شاخه های اضافی می تواند به قوی شدن سایر شاخه ها کمک کند. سیب های این درخت جنبه صادراتی نیز داشته و باغدار می تواند درآمد قابل توجهی از صادرات آن به دست آورد. اگر این نهال در شرایط اقلیمی مناسب با ارتفاع بین ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از دریا و خاکی با ph 5/6 تا 5/7و با ترکیبی از خاک های لومی، شنی و ماسه ای کاشته شود، باردهی فوق العاده ای خواهد داشت. هرس این نهال باید هر ۶ ماه یکبار و با قیچی های ضدعفونی شده انجام شود تا نقاط بریده شده به میکروب و آلودگی مبتلا نشوند.

احداث باغ پربار و متراکم با نهال سیب

نهال سیب را از کجا بخریم؟

حالا که دانستید کاشت نهال سیب تا چه حد برای باغدار سودآور است، بهتر است که این نهال ها را از نهالستان رویال نهال با مجوز رسمی از جهاد کشاورزی خریداری کنید. نهال های سیب این مجموعه دارای گواهی سلامت و اصالت بوده که بعد از گذر از نظارت جهاد کشاورزی به خریدار عرضه می شوند‌. همچنین قیمت منصفانه در کنار ضمانت بازگشت وجه در صورت نارضایتی خریدار از نهال نیز در این نهالستان ارائه می شود. خدماتی مانند آبیاری، هرس اصولی، شناسایی و تقویت خاک باغ، کوددهی به خاک و غیره را نیز می توانید با کمک مهندسین کشاورزی در این نهالستان انجام دهید.

احداث باغ پربار و متراکم با نهال سیب

جستجو در سایت