آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

احداث باغ نهال زردالو

احداث باغ نهال زردالو

خرید، بهترین قیمت فروش و احداث باغ نهال زردالو

یکی از راه‏های پیشرفت و افزایش سود در شغل کشاورزی و باغداری، خرید نهال‏های پرسود و پرورش آن‏ها است. زردآلو، یکی از میوه های بسیار پر سود و مرغوب در بازار به شمار می‏آید و از مزایای بیشماری برخوردار می‏باشد. شما می‏توانید با خرید نهال زردآلو و کاشت آن، در کمترین زمان ممکن صاحب در آمد و سود بسیار خوبی شوید. اما پیش از انجام هر کاری، بایستی اطلاعات دقیقی راجع به این نهال مرغوب و ارزشمند کسب کنید. خوب است بدانید که باید هنگام خرید نهال زردآلو نکاتی از جمله اصالت، سلامت و قیمت را مد نظر داشته باشید.

طبق نظریه کارشناسان باغداری، تاریخچه و قدمت نهال زردآلو به 3000 سال قبل باز می‏گردد. میوه زردآلو از گذشته‏های دور تا به امروز، جزو میوه‏های پر طرفدار و پر فروش بازار به شمار می‏آید. نهال‏های زردآلو دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها می‏توانند در یک اقلیم رشد کنند. البته امروزه متخصصان توانسته‏اند با تولید ارقام مقاوم نهال زردالو امکان کاشت آن را در اکثریت اقلیم ها فراهم سازند. جالب است بدانید نهال زردآلو در زمین های خشک ،ریگی ،آهکی و لب شور نیز به عمل می آید یکی از سوالات متداولی که برای بسیاری از باغداران مطرح می‏گردد، این است که آیا خرید نهال زردآلو و کاشت آن در هر اقلیم امکان پذیر است یا خیر؟ همانطور که می دانید ارقام مختلف زردآلو، در مناطق معتدل و نسبتا سردسیر رشد و عملکرد بسیار خوبی دارند. به گویشی دیگر، اکثر ارقام زردآلو سرما دوست هستند. البته بسیاری از ارقام زردآلو دارای ژن اصلاح شده هستند و قادر به سازگاری با هر نوع اقلیم می‏باشند. از این رو، شما می‏توانید در هراقلیم، اقدام به کاشت نهال زردآلو کنید.

طول عمر اقتصادی بالای درخت زردآلو

از مهم‏ترین مزایای خرید نهال زردآلو، می‏توان به قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن اشاره نمود. گرچه نهال زردآلو جزو نهال‏های برتر و پر سود قرار می‏گیرد؛ اما خوشبختانه این نوع نهال از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است. این امر موجب شده تا باغداران بتوانند به آسانی نهال زردآلو را خریداری کنند و آن را در باغ خود پرورش دهند. البته برای خریداری نهال زردآلو با قیمت مناسب و مقرون به صرفه، باید به نهالستان‏های معتبر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. فراموش نکنید که اگر ارقام زردآلو، دارای طول عمر اقتصادی بالای 60 سال هستند. به بیانی دیگر، شما با رعایت اصول کشت زرد آلو، می توانید تا مدت زمان بسیار طولانی از محصولات آن استفاده کنید و لذت ببرید.

نرخ بالای محصولات

اگر به چند فروشگاه میوه و تره بار مراجعه کنید، متوجه قیمت بالای زردآلو خواهید شد. زردآلو، در دسته میوه‏های اشرافی و گران قیمت قرار می‏گیرد و بخصوص در فصل بهار و تابستان از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. این امر بدان معناست که شما می‏توانید با هر مرتبه برداشت محصولات باغ زردآلو و فروش آن‏ها، صاحب سود بسیار بی نظیری شوید و لذت ببرید. بهتر است بدانید که هر چقدر کیفیت زردآلو بالاتر باشد، قیمت آن نیز به همان مقدار افزایش می‏یابد.همچنین میوه زردالو علاوه بر تازه خوری به صورت خشکباری نیز به قیمت مناسب به فروش می رسد.

جالب است بدانید که آوازه زردآلوهای ایرانی به گوش تمامی مردم جهان رسیده است. از این رو، می‏توان نتیجه گرفت که محصولات باغ‏های زردآلو کشورهای دیگر صادر کنید و از این طریق سود خوبی را نصیب خود نمایید.

مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی

از دیگر مزایای خرید نهال زردآلو، می‏توان به مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی اشاره نمود. بسیاری از نهال‏های میوه، از مقاومت پایینی در برابر عوامل محیطی برخوردار هستند. اما خوشبختانه نهال‏های زردآلو بخصوص ارقام اصلاح شده آن‏ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی نظیر آفات، بیماری‏ها و تغییرات آب و هوایی از خود نشان می‏دهند. ناگفته نماند که شما می‏توانید با انجام اقدامات خاصی، مقاومت نهال زردآلو را به حداکثر برسانید و دیگر از خشک شدن آن هراسی نداشته باشید. به خاطر داشته باشید که شرایط اقلیمی، نوع خاک و میزان رسیدگی تاثیر مستقیمی بر روی مقاومت این نهال دارند.

احداث باغ نهال زردالو

بهترین ارقام زردآلو

در هنگام خرید نهال زردآلو، باید ابتدا معیار و ویژگی‏هایی را مد نظر داشته باشید. از ویژگی های بهترین ارقام زردآلو می‏توان به باردهی سریع، مقاومت بالا، طول عمر اقتصادی زیاد و تولید محصولات مرغوب اشاره نمود. امروزه در سراسر جهان، تعداد بیشماری از ارقام زردآلو وجود دارند که هر کدام از آن‏ها، از مزایای زیادی برخوردار هستند. اما در نظر داشته باشید که هر رقم زردآلویی، نمی‏تواند با شرایط اقلیم کشور ما سازگار باشد. از بهترین ارقام زردآلو در ایران می‏توان به نصیری، شاهرودی، رقم قرمز، عسگر آباد و قیسی،انبه ای و سلطنتی اشاره نمود. با کاشت ارقام ژنوتیپ برتر ایرانی می توان 55 تا60 تن در هکتار محصول برداشت کرد

نکات کاشت نهال زردآلو

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال زردآلو از پرفروش‏ترین و پر طرفدارترین انواع نهال‏ها به شمار می‏آید. اما خوب است بدانید که اگر در هنگام کاشت این نهال بی نظیر به اصول خاصی توجه نکنید، ممکن است نتوانید شاهد محصول دهی مرغوب و بی نظیر آن باشید. به همین دلیل، باید پیش از خرید نهال زرد آلو و کاشت آن، اقداماتی نظیر بررسی شرایط اقلیمی و آماده سازی محیط باغ را به عمل آورید.

1-بررسی شرایط اقلیمی

پیش از خرید نهال زردآلو و کاشت آن، بایستی برای بررسی شرایط اقلیمی منطقه خود اقدام کنید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی30و حداکثر 45 درجه سانتی گراد با بارش و رطوبت مطلوب به همراه خاک حاصلخیز و ارتفاع حداقل 400 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال زردآلو به شمار می‏آیند. ناگفته نماند که کاشت نهال زردآلو در مناطق بسیار خشک یا مرطوب جایز نمی‏باشد. در نظر داشته باشید که کشت این نهال در اقلیم نامناسب، سبب کاهش سرعت رشد و میزان عملکرد آن می‏گردد. بهتر است بدانید که نهال زردآلو برای رشد و باردهی مطلوب باید در طول روز حداقل 7 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد.

2-آماده سازی محیط باغ

یکی دیگر از اقداماتی که باید پیش از خرید نهال زردآلو و کاشت آن به عمل آورید، آماده سازی محیط باغ است. البته این فرآیند فقط به آماده سازی خاک و حفر گودال منتهی نمی‏شود؛ در ابتدا بایستی اطراف محیط باغ را به طور کامل پاکسازی کنید و حشرات را از بین ببرید. پس از آن، باید برای کاشت نهال زرد آلو مقداری خاک حاصلخیز زهکشی شده فراهم سازید. در مرحله بعد نیز بایستی محل حفر گودال‏ها را مشخص کنید. در نظر داشته باشید که عمق گودال ها باید حدود 45 الی 65 سانتی متر با توجه به ارتفاع نهال و فاصله آن‏ها نسبت به یکدیگر باید حداقل 4 متر باشد. لازم به ذکر است که اگر فاصله گودال‏ها کمتر از 4 متر باشد، ممکن است پس از رشد شاخه نهال‏ها به یکدیگر برخورد کنند و دچار آسیب شوند.

قیمت نهال زردآلو

پیش از خرید نهال زردآلو، بایستی برای استعلام قیمت آن اقدامات لازم و ضروری را به عمل آورید. جالب است بدانید که عواملی همچون سن، اصالت، اندازه و ارتفاع، نوع رقم و نوسانات بازار بر روی قیمت این نهال مرغوب تاثیر گذارند. برای استعلام قیمت دقیق و روز نهال زردالو، می‏توانید از وبسایت‏های معتبر نظیر رویال نهال کمک بگیرید.

احداث باغ نهال زردالو

نهال زردآلو را از کجا بخریم؟

بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که نهال زردآلو را از کجا بخریم؟ امروزه متاسفانه بسیاری از نهالستان‏ها، نهال‏های زردآلو را با قیمت‏های نجومی روانه بازار می‏کنند. علاوه بر آن، برخی نهالستان‏های نامعتبر، نهال‏های زردآلو غیر اصیل و تقلبی را به فروش می رسانند. از این رو، باید برای خرید نهال زردآلو به نهالستان‏های معتبر مراجعه فرمایید. اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید نهال زردآلو را با قیمتی باور نکردنی و اصالت تضمینی به همراه شناسنامه خریداری کنید، پیشنهاد می‏شود فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، نهال مورد نظر را به صورت آنلاین خریداری کنید و سفارش خود را در اسرع وقت درب محل مورد نظر تحویل بگیرید.جهت خرید حضوری و آنلاینی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

احداث باغ نهال زردالو

جستجو در سایت