آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

احداث باغ بادام در زمین های دیم

احداث باغ بادام در زمین های دیم

احداث باغ بادام خود را در زمین های دیم به ما بسپارید

اگر زمین شما در منطقه ای کم آب یا دیم واقع شده است و اگر به باغداری علاقه مند هستید می توانید با کاشت نهال بادام دیم به درآمد اقتصادی برسید.البته علاوه بر خشکسالی،شوری و آهک خاک نیز می تواند دلیل خالی ماندن بسیاری از اراضی باشد.

از مقاوم ترین نهال ها به كم آبی ،نیمه شوری و آهکی بودن خاک می توان به نهال بادام اشاره کرد ،سرمایه گذاری بر نهال بادام در چنین زمین هایی می تواند کم ترین ریسک را داشته باشد.کاشت نهال بادام در زمین های دیمی یکی از لذت بخش ترین کارها برای باغدار می باشد.

البته قبل از آشنایی با ارقام نهال بادام بهتر است بدانید نهال بادام نسبت به گیرایی حساس می باشد و بسیاری از شما به دلیل خشک شدن نهال بادام ،دیگر از کاشت آن دلسرد شده اما آیا می دانستید که با کاشت نهال بادام در فصل پاییز می توانید کم ترین خطا را داشته باشید پس بهتر است از همین الان نسبت به کاشت و احداث باغ بادام اقدام نمایید.

سه رقم از بهترین ارقام بادام دیرگل و پربار :

نهال بادام فرانیس کلون 435:

این نهال بادام علاوه بر مقاومت در برابر کم آبی،نیمه شوری و آهکی خاک می تواند به دلیل دیرگل بودن ،مقاومت خوبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان دهد و بهترین انتخاب برای کاشت در مناطق کوهستانی و نیمه سردسیر با ارتفاع از سطح دریای 500تا 2500مترمی باشد.این نهال بادام به دلیل باردهی خوشه ای بسیار پربار می باشد و جز رقم های تجاری در دنیا محسوب می شود

نهال بادام فرانسوی به دلیل پیوند روی بادام پایه تلخ ،مقاومت بسیار بالایی در برابر کم آبی دارد و در مناطقی با بارش سالانه 550 میلی لیتر می تواند به حالت دیمی رشد و عملکرد مطلوبی داشته باشد .در واقع می توان گفت در زمین کم آب با حداقل امکان می توانید با کاشت نهال بادام کاغذی فرانیس کلون به سود اقتصادی برسید ،از دیگر ویژگی های بادام فرانیس می توان به پوست کاغذی محصول آن اشاره نمود که سبب بالا رفتن محبوبیت این محصول در بازار خشکباری شده است .

جالب است بدانید شروع باردهی نهال بادام فرانیس کلون از سال دوم می باشد و جز ارقام زود بازده به شمار می آید،میزان باردهی اقتصادی این رقم پس از گذشت 4سال به 30کیلو می رسد.

احداث باغ بادام در زمین های دیم

درخت بادام فرانیس کلون رقمی پاکوتاه می باشد و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین سبب می توان این رقم نهال بادام را با فاصله کاشت 4*4کشت کرد با احتساب کاشت این فاصله استاندارد در هکتار 625اصله نهال بادام می توان کشت کرد .

دقت داشته باشید که نهال بادام فرانیس با وجود مقاومت بالا به کم آبی ،در سن پایین و در سال های اول کاشت بایستی هر 10روز یکبار به میزان 30تا40لیتر آبیاری شود.

با وجود تعاریفی که از نهال بادام فرانیس شد اما متاسفانه با دلیل داشتن پوست کاملا کاغذی و آجیلی در بسیاری از مناطق دچار حمله پرندگان می شود و باغدار را از کاشت نهال بادام منصرف می کند اما نگران نباشید نهال بادام تونو به دلیل داشت پوست کاملا سنگی توانسته است بر این مشکل غلبه کند.

نهال بادام تونو:

این نهال بادام منشأ ایتالیایی دارد و به دلیل داشتن ویژگی بارز دیرگل بودن در مناطق کوهستانی و سردسیر بسیار محبوب شده است .بادام تونو علاوه بر سرمای بهاره ،قادر است در زمستان تا دمای 25درجه زیر صفر از خود مقاومت نشان دهید به همین سبب در مناطقی با سطح ارتفاع 2800متر از سطح دریا قابلیت کاشت را دارد .

محصول سنگی و کشیده حاصل از درخت بادام تونو دارای 40تا45 درصد مغز می باشد و از سال های دوم کاشت شروع به باردهی می کند و حدودا تا 25سال می توان از این رقم بادام 35کیلو محصول برداشت کرد.

همانطور که می دانید اکثر نهال های بادام جهت باردهی نیازمند رقم گرده افشان می باشند اما نهال بادام تونو تنها نهالی می باشد که جهت تبدیل شکوفه های خود به میوه نیازمند رقم گرده افشان نمی باشد این ویژگی بارز بادام تونو سبب پربار شدن این رقم گردیده است.

همانطور که می دانید نهال بادام تونو به دلیل پیوند روی پایه تلخ ،نیازبه مراقبت بالایی ندارد و در برابر کم آبی و آفات و بیماری ها مقاومت بسیار بالایی دارد.

نهال بادام آذر:

این نهال بادام منشا ایرانی دارد و جز ارقام دیرگل به حساب می آید به همین دلیل باغداران مناطق کوهستانی که علاقه مند به کاشت بادام نیمه کاغذ ی می باشند می توانند با خیال راحت اقدام به کاشت نهال بادام آذر نمایند و نگران سر مازدگی شکوفه های آن در فصل بهار نباشند.بادام آذر نیز همانند سایر ارقام بادام خودنابارور می باشد و برای باردهی مطلوب به ار قام بادام سهند ،شکوفه و یلدا می باشد .نهال بادام آذر به دلیل داشتن محصول نیمه کاغذی به بادام پنجاه پنجاه نیز معروف می باشد.باردهی این رقم از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند و شروع بارد هی اقتصادی آن از سال سوم می باشد میزان باردهی و عملکرد نهال باد ام آذر در هکتار به 12 تن می رسد به همین دلیل جز ارقام اقتصادی به حساب می آید.

احداث باغ بادام در زمین های دیم

خرید نهال بادام از بهترین نهالستان کشور:

اولین قدم جهت احداث باغ انتخاب نهالستانی مناسب جهت خرید رقمی با اصالت می باشد .در هنگام خرید نهال بادام حتما دقت داشته باشید خرید نهال خود را از نهالستان های معتبری که دارای مجوز و گواهی اصالت و سلامت می باشند انجام دهید تا از باغداری ناامید نشوید .به یقین می توانیم بگوییم که خرید با اصالت نهال بادام تنها از رویال نهال آرمین قاسمی امکان پذیر می باشد.رویال نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین نهالستان ها در کشور می باشد که به دلیل تولید عمده و حذف واسطه می تواند نهال بادام با اصالت را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد خرید از این مجموعه عظیم به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ROYALNAHAL.COM مراجعه نمایید .

احداث باغ بادام در زمین های دیم

جستجو در سایت