آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

آفات و بیماری های درختان میوه

آفات و بیماری های درختان میوه

آفات و بیماری های درختان میوه:

درختان نیز مانند افراد ممکن است از بیماری ها یا آفات درختان میوه رنج ببرند. گاهی ممکن است یکی یکی بیمار شوند و گاهی مانند ویروس همه گیر می شود و همه درختان شما آلوده می شوند.

آفات و بیماری های درختان بادام:

نهال بادام از نظر مقاومت در برابر بیماری ها و آفات عملکردهای متفاوتی دارد. زیرا برخی از انواع درختان بادام بسیار مقاوم هستند و برخی از آنها عملکرد خوبی ندارند. اما بیماری های رایج در بین درختان بادام در مقایسه با سایر درختان کشاورزی کمتر است.

انواع بیماری ها و آفات در درختان بادام عبارتند از: آفت گل جالیز، کنه زرد، گال طوقه (بادام)، انگل گلدار بادام، شانکر باکتریایی، پژمردگی ورتیسیلیوم، پوسیدگی ریشه و طوقه، قارچ عسلی ریشه، سفیدک، کنه تار عنکبوتی، پروانه های پوست خوار و کرم طوقه درخت.

انواع آفات و بیماری های درختان انگور:

انگور یکی از درختان کشاورزی است که مقاومت خوبی در برابر بیماری ها و آفات دارد و گونه های مختلفی در سراسر جهان رشد می کند. اما این درخت کاملاً در برابر بیماری ها و آفات مقاوم نیست و می تواند بیمار شود.بنابراین بهتر است انواع بیماری ها و آفات نهال انگور را بشناسید.

بیماری ها و آفاتی که ممکن است برای شما مشکل ساز باشد عبارتند از: پوسیدگی برگ و میوه انگور، سفیدک های سطح انگور، آنتراکتوز مو، سفیدک کردکی شاخه ها، ویروس برگ بادبزنی، سرطان طوقه و ریشه ( گال گیاهی ) و همچنین آفاتی مثل کرم خوشه خوارو شته درخت انگور، اشاره کرد.

انواع آفات و بیماری های درختان پسته:

درختان پسته از جمله درختان زراعی هستند که مقاومت کمی در برابر آفات دارند. درختان پسته نیاز به مراقبت زیادی دارند.

این درختان می توانند از انواع بیماری ها و آفات رنج ببرند، از جمله:

• کپک زدگی پسته، آفت آفلاتوکسین، قارچ ورتیسیلیومی.

• غده ریشه درخت، سرخشکیدگی درختان پسته، سوختگی پسته و بیماری خطرناک گموز.

آفات و بیماری های درختان گردو:

از آنجایی که نهال گردو عمدتاً در مناطق سردسیر و مناطق مرتفع می روید، مقاومت خوبی در برابر بیماری ها و آفات دارد و نسبت به درختان مشابه کمتر در معرض بیماری قرار دارد.

آفات رایج درخت گردو عبارتند از: آنتراکتوز، لکه ی سیاه، بلایت گردو، شانکر، فیوفترا (پوسیدگی ریشه و طوقه)، قارچ آرمیلاریا و پوسیدگی زغال گردو.

آفات و بیماری های درختان شلیل:

درخت شلیل یکی از پرطرفدارترین درختان کشت شده در ایران و سراسر جهان است. نهال شلیل در نگهداری و عملکرد بسیار مقرون به صرفه است. زیرا از نظر عملکرد و مقاومت در برابر بیماری ها و آفات نتایج بسیار خوبی دارد.

اما هنوز درختی وجود ندارد که 100 درصد در برابر بیماری ها و آفات مقاوم باشد. درخت شلیل همچنین می تواند تحت تأثیر آفاتی مانند: نکتار شلیل، بیماری برگ شلیل، شانکر باکتریایی، پوسیدگی شکوفه شلیل، سفیدک های سطح میوه، پوسیدگی ریشه و آلودگی نماتد (غده هایی در ریشه) قرار گیرد.

آفات و بیماری های درختان میوه

آفات و بیماری های درختان انجیر:

درخت انجیر یکی از درختانی است که در بسیاری از باغ ها و حتی ویلاها می روید. به همین دلیل نگهداری آن نسبت به سایر درختان و در برابر انواع بیماری ها و آفات انجیر بسیار آسان تر است. نسبت به سایر انواع درختان کشت شده مقاومت بیشتری دارد.

بیماری هایی که می توانند روی نهال انجیر تأثیر بگذارند عبارتند از: سوختگی انجیر، آفت لکه های برگی، سفیدک کرکی انجیر، لکه های سفید روی برگ و تنه انجیر، پوسیدگی طوقه و ریشه انجیر، بیماری موزاییک انجیر.

آفات و بیماری های درختان هلو:

درختان هلو همان بیماری ها و آفات درخت شلیل را دارند. اگر بخواهیم درخت هلو را از نظر مقاومت در برابر بیماری ها و آفات و همچنین هزینه آن به طور کلی بررسی کنیم، باید بگوییم که نهال هلو رتبه قابل قبولی خواهد گرفت.

معمولاً چندین بیماری در درخت هلو رخ می دهد که مهمترین آنها عبارتند از:

• پروانه چوبخوار، شپشک هلو، شته، آفات غربالی، بیماری های قارچی، فیوفترا، پوسیدگی آرمیلاریا و بیماری های پروکاریوتها

آفات و بیماری های درخت انار:

درخت انار یکی از درختان مقاوم و بسیار محبوب کشور عزیزمان ایران است. نهال انار متعلق به درختانی است که به صورت دسته جمعی و در باغ های مستطیل شکل کاشته و نگهداری می شوند. هر ساله مقادیر زیادی میوه انار به کشورهای همسایه و حتی اروپا صادر می شود.

از این رو آفت درخت انار برای باغداران و متخصصان کشاورزی کاملاً شناخته شده است و همه جوانب کار را می دانند. به گفته اکثر کارشناسان کشاورزی، درخت انار از نظر مقاومت در برابر بیماری ها و آفات رتبه قابل قبولی دریافت می کند.

مهم ترین آفات و بیماری های درخت انار عبارتند از: کرم سفید ریشه انار،پوسیدگی ریشه انار، سوختگی انار، ترک خوردن درخت انار، ترشیدگی میوه انار،کرم گلوگاه انار و مگس سفید انار

آفات و بیماری های درختان سیب:

درخت سیب از درختان مقاوم به بیماری ها و آفات است. در ایران سطح زیر کشت درختان سیب بسیار زیاد است و اطلاعات زیادی در مورد کشت و نگهداری این درخت وجود دارد.

از انواع بیماری ها و آفات نهال سیب می توان به سفیدک سطحی، لکه سیب سیاه، کنه قرمز، شپشک سیب، شته سبز، شته مومی، شانکر سیپتوسپورایی اشاره کرد، که معروف ترین آن کرم سیب است.

آفات و بیماری های درختان گلابی:

از آفات و بیماری های درخت گلابی می توان به بیماری های قارچی گلابی اشاره کرد که خطرناک ترین بیماری در بین انواع نهال گلابی است. از آفات دیگر درختان گلابی می توان به پروانه تخم انگشتری، پروانه سفید، پسیل گلابی اشاره کرد.

آفات و بیماری های درختان میوه

آفات و بیماری های درختان توت:

توت یکی از درختانی است که به اکثر بیماری ها مقاوم است. اما نهال توت می تواند دچار بیماری ها و آفاتی مانند: شته توت، سفیدک درخت توت، بیماری های قارچی، زرد شدن برگ توت و سیاه شدن تنه توت شود.

آفات و بیماری های درختان ازگیل:

نهال ازگیل ممکن است دچار بیماری هایی مانند زنگ زدگی و خشک شدن برگ ها شود. همچنین با توجه به اینکه بیشتر در مناطقی که خاک مرطوب و نمناک دارند کشت می شود، معمولاً با بیماری هایی مانند پوسیدگی طوقه و پوسیدگی ریشه درختان همراه است.

آفات و بیماری های درختان میوه

جستجو در سایت