آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

آشنایی با نهالی برای درآمدزایی و ثروتمند شدن

آشنایی با نهالی برای درآمدزایی و ثروتمند شدن

آشنایی با نهالی برای درآمدزایی و ثروتمند شدن:

کاشت و پرورش نهال انگور یکی از سودآورترین گزینه ها برای ثروتمند شدن است. اما نهال انگور علاوه بر کاشت مناسب باید از نهالستان های معتبر نیز خریداری شود. رویال نهال با ارائه انواع نهال، نگرانی شما را هنگام خرید نهال سالم از بین می برد. توجه به مواردی اعم از: عمق چاله، خاک مناسب، نور کافی، آب و هوای منطقه، آبیاری و ... می تواند بر عملکرد و کیفیت میوه تاثیر بگذارد.

از آنجایی که انگور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای کشاورزان است. چون از تمامی قسمت های آن استفاده می شود.

آشنایی با نهال انگور:

انگور با نام انگلیسی Grape از خانواده انگورسانان است و میوه هایی با پوست نرم و آبدار هستند که به دو نوع دانه دار و بدون دانه تقسیم می شوند.

انگور در رنگ های متنوعی از سبز تا قرمز ، سیاه و زرد وجود دارد. درخت انگور که با نام مو نیز شناخته می‌شود، یک درخت رونده و یکی از قدیمی‌ترین درختان تاریخ بشر است. محل کاشت نهال انگور را تاکستان نیز می گویند. همچنین ایران نهمین کشور بزرگ تولید کننده انگور در جهان است.

کاربرد درخت انگور:

انگور نارس یا غوره در انواع غذاها استفاده می شود. دانه های انگور خواص دارویی و درمانی بی شماری دارند و روغن آن نیز طرفداران خاص خود را دارد، کشمش، مویز و حتی برگ انگور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انگور همچنین در تولید مربا، ژله، آب انگور، سرکه، مارمالاد و شراب به طور گسترده ای استفاده می شود و آن را به میوه ای محبوب تبدیل می کند.

روش کاشت نهال انگور:

راه های مختلفی برای انجام کاشت نهال انگور وجود دارد:

1. روش قلمه زدن

2. روش پیوند زدن

3. روش خوابانیدن شاخه ها

عمق چاله ی کاشت نهال انگور چقدر باید باشد؟

هنگام حفر چاله برای کاشت نهال، باید نوع تنوع و نوع خاک منطقه را در نظر بگیرید. به طور معمول، سوراخ های 40x50 و 50x50 برای کاشت نهال انگور در نظر گرفته می شود.

آشنایی با نهالی برای درآمدزایی و ثروتمند شدن

چه خاکی برای کاشت نهال انگور مناسب است؟

اگرچه انگور در بیشتر خاک ها رشد می کند، بهترین خاک برای کاشت و رشد انگور، خاک های سبک است. بهترین خاک برای کاشت نهال انگور خاک ماسه رسی است. خاکهای اسیدی با محتوای نمک زیاد برای کاشت نهال انگور کاملاً نامناسب هستند.

فاصله ی کاشت نهال انگور چقدر باید باشد؟

از آنجایی که انگور گیاهی رونده است، فاصله بین نهال های انگور 2-3 متر در نظر گرفته می شود تا هوا به راحتی از بین شاخه ها و برگ ها عبور کند.در تاکستان های بزرگ این فاصله 120-150 سانتی متر است.

عمق ریشه ی درخت انگور:

ریشه انگور کاملاً به خاکی که در آن کاشته می شود بستگی دارد. در خاک های رسی سنگین 90 سانتی متر، در خاک های شنی سبک 6 متر و در خاک های متوسط شنی رسی 5/2متر است. خاک های رسی سنگین نیاز به آبیاری مکرر دارند. زیرا در چنین خاکی آب نمی تواند به عمق نفوذ کند و سریعتر تبخیر می شود.

بهترین زمان برای کاشت نهال انگور چه زمانی است؟

اواخر زمستان یعنی ماه اسفند تا اوایل بهار، بهترین زمان برای کاشت نهال انگور است.

میزان آبیاری نهال انگور چقدر است؟

قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که می خواهید انگور را به صورت دیم بکارید یا آبی. متاسفانه محصولات دیم نیز به دلیل بارندگی کم نیاز به آبیاری دارند. به طور کلی، این به این دلیل است که انگور عمدتاً در مناطق نیمه گرمسیری کشت می شود. آبیاری هفته ای دو بار در بهار و هفته ای سه بار در تابستان لازم است.

بهترین روش آبیاری نهال انگور چیست؟

روش های مختلفی برای آبیاری تاکستان ها وجود دارد که از جمله آنها می توان به غرقابی، بارندگی و قطره ای اشاره کرد. غرقابی بهترین راه برای آبیاری نهال انگور است.اما به دلیل کمبود آب با روش های آبیاری قطره ای جایگزین شد.

نهال گلدانی انگور بهتر است یا قلمه ی انگور؟

نهال های گلدانی توصیه می شود زیرا در هنگام جابجایی کمتر در معرض آسیب هستند و در محیط های جدید راحت تر رشد می کنند. همچنین نهال انگور گلدانی را بدون توجه به فصل می توان کاشت.

چرا از داربست در کاشت نهال انگور استفاده می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، انگورها گیاهان رونده ای هستند، به این معنی که به سمت بالا رشد می کنند. داربست در تاکستان بسازید و در عین حال از انتقال انواع بیماری ها و آفات به درخت انگور از طریق تماس با خاک بکاهید. این امر انتخاب محصولات را آسان تر می کند و جلوه بصری را ارائه می دهد. تاکستان انگور یکی از زیباترین باغات است.

هردرخت انگور چقدر محصول می دهد؟

هر درخت 20 تا 300 خوشه انگور تولید می کند که روی هر خوشه 100 تا حبه انگور وجود دارد، حدود 200 کیلوگرم است.

در کاشت نهال انگور چه چیزی را باید در نظر بگیریم؟

اگر می خواهید محصول خوبی از تاکستان خود داشته باشید، باید به مواردی مانند نور کافی، کوددهی مناسب، زهکشی اولیه خاک، فاصله بین درختان و آبیاری به موقع توجه کنید.

پرفروش ترین و بهترین ارقام نهال انگور:

بیش از 20000 نوع انگور در جهان وجود دارد. با این حال یکی از محبوب ترین نهال های انگور که در ایران نیز کشت می شود می توان به ارقام عسگری، قرمز بی دانه، شانی،قندهاری، سلطانی، یاقوتی، مونوکا، شعله سرخ اشاره کرد.

بهترین زمان برای برداشت میوه درخت نهال انگور چه موقعه است؟

زمان برداشت انگور کاملاً به تنوع و منطقه جغرافیایی تاکستان بستگی دارد. اما معمولا از اوایل تیرماه شروع می شود و تا مهر ادامه دارد.

آشنایی با نهالی برای درآمدزایی و ثروتمند شدن

مهمترین آفات درخت انگور:

تمام قسمت‌های درخت انگور از جمله تنه، شاخه‌ها، برگ‌ها و میوه‌ها ممکن است تحت تأثیر بیماری قرار گیرند. از مهمترین آفات انگور می توان به شته های مو، زنجرک‌ها،آفات ساقه خوار، کرم های خوشه ای و کنه ها اشاره کرد.

نکات طلایی در کاشت نهال انگور:

وزش باد شدید می تواند آسیب جدی به باغ های انگور وارد کند. مخصوصاً اگر اخیراً انگورهای خود را کاشته اید صادق است. برای کاهش صدمات استفاده از داربست مخصوص و همچنین کاشت درخت در محلی که از باد در امان باشد توصیه می شود.

• هرگز در طول کاشت نهال انگور از کودهای حیوانی استفاده نکنید، زیرا کل نهال به دلیل ضعف ریشه از بین می رود.کاشت در هنگام اصلاح خاک قبل از کاشت اشکالی ندارد. کمبود خاک را بررسی کنید و بر اساس آن کوددهی کنید.

• انگور برای رشد به نور زیادی نیاز دارد، پس شاخه های خود را به خوبی هرس کنید و نهال انگور خود را در سایه نکارید.

• در ماه های گرم سال مانند: خرداد تا مهر به دلیل افزایش دما لازم است در آبیاری نهال انگور بسیار دقت شود.

• به یاد داشته باشید که در صورت لزوم از علف های هرز و سم پاشی غافل نشوید.

نتیجه گیری:

با رعایت اطلاعات ارائه شده در این مقاله می توانید به راحتی نهال انگور را بخرید، بکارید و پرورش دهید. با توجه به نکات فوق مانند فاصله کاشت، زمان کاشت و عمق چاله کاشت نهال انگور و ... می توانید به بالاترین بهره وری و کیفیت تاکستان دست یابید.

رویال نهال یکی از بزرگترین و بهترین مراکز تولید انواع نهال انگور در ایران است. شما می توانید وضعیت سلامت انواع نهال را بررسی کرده و با ضمانت کامل سفارش دهید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا بحث در مورد مسائل کشاورزی خود با کارشناسان نهالستان رویال نهال تماس حاصل فرمایید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

آشنایی با نهالی برای درآمدزایی و ثروتمند شدن

جستجو در سایت