آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

آبیاری صحیح درخت بادام

آبیاری صحیح درخت بادام

روش صحیح آبیاری بادام:

آبیاری درخت بادام (Prunus dulcis) که در مناطق مختلف با شرایط مساعد رشد می کند، برای تولید محصول با حداکثر پتانسیل خود به آبیاری زیادی نیاز دارد. شما باید سعی کنید مقدار آب ایده آل را برای درخت خود فراهم کنید و میزان بارندگی در طول سال به اندازه کافی باشد. با این حال، می توانید در نیمه دوم فصل رشد کمی کمتر به درخت بادام آبیاری کنید و همچنان انتظار برداشت خوبی داشته باشید. پس از آن، می توانید از رشد درخت بادام خود لذت ببرید.

آبیاری درخت بادام چگونه انجام می شود؟

1:صبح که هوا سرد است درخت بادام را آبیاری کنید. همچنین به جای آبیاری درخت از بالا سعی کنید آبیاری را نزدیک زمین شروع کنید. سیستم آبیاری قطره ای یا شیلنگ خیس کن به خوبی کار می کند و به کاهش اتلاف آب کمک می کند.

2: زمین را زیر سایبان درخت با 1 تا 2 متر مالچ مانند مالچ پوسته، بپوشانید. برای جلوگیری از پوسیدگی، فاصله 1 تا 2 متری بین عقب درخت و مالچ را حفظ کنید. مالچ رطوبت را حفظ می کند.همچنین به دور نگه داشتن علف های هرز که آب با ارزش را مصرف می کنند کمک می کند.

3: به طور منظم آبیاری درخت بادام، انجام دهید، زمانی که جوانه ها در ماه مارس متورم می شوند. برای ماه های اسفند و فروردین هر دو هفته یک بار به درخت یا نهال بادام کمی آب بدهید. اگر می خواهید برداشت خوبی داشته باشید، این مقدار آب ضروری است.

4: از خرداد تا مرداد هر دو هفته یکبار حدود ۱۰/ میلی متر بادام را آبیاری کنید. در این شرایط درخت به خوبی رشد می کند. از ماه مرداد می توانید مقدار آب را حدود ۵/ میلی متر در هفته کاهش دهید.

5:در طول پاییز درخت را با آب کمتر آبیاری کنید. در ماه شهریور به درخت ۵/ میلی متر آب در هفته بدهید. در ماه آبان ، آن را ۵/۲ میلی متر آبیاری کنید. در ماه آذر درخت را با 1 میلی متر آب آبیاری کنید. در طول ماه های پاییز، می توانید با موفقیت درخت بادام خود را با یک سوم آب از مقدار توصیه شده آبیاری کنید بدون اینکه سلامت کلی درخت بادام خود را به خطر بیندازید.

مراقبت در هنگام آبیاری درخت بادام:

درختان بادام (Prunus dulcis) در انواع تلخ و شیرین وجود دارند.بادام شیرین را می توان به صورت خام مصرف کرد یا در دستور پخت غذا استفاده کرد. بادام تلخ باید برای حذف سمی که باعث طعم تلخ می شود، فرآوری شود و بیشتر به صورت تجاری کشت می شود. درختان بادام از نظر مراقبت شبیه به درختان هلو هستند و در مناطق مقاوم به گیاهان قابل رشد هستند. آنها حداقل به دو درخت برای گرده افشانی مناسب نیاز دارند.

خاک درخت بادام چه نوع خاکی باید باشد؟

درخت بادام را در خاکی با زهکشی خوب با حداقل ۵/۱ متر خاک سطحی بکارید. برای ایجاد عمق مناسب می توان خاک را حفاری کرد. قبل از حفاری، مقدار کمی کمپوست در خاک بریزید. درختان بادام در اکثر انواع خاک رشد می کنند و می توانند در خاک های شنی، لومی یا رسی رشد کنند. درختان در خاکی با pH حدود 6.5 بهترین رشد را دارند، اگرچه سطوح اسیدی، خنثی و قلیایی را تحمل می کنند. سوراخ کاشت را دو برابر عمق ریشه حفر کنید. ریشه ها را در سوراخ پهن کنید و آن را پر کنید تا ریشه ها پوشیده شوند و خاک نزدیک به تنه حدود 12 سانتی متر از خاک اطراف بالاتر شود.

آب و نور خورشید:

درختان بادام به حداقل 6 ساعت آفتاب کامل در روز نیاز دارند، آفتاب بیشتر به معنای شکوفه های بهتر است.ضلع جنوب تنه و شاخه های بزرگ را سایه بزنید تا درخت را از آفتاب در هنگام گرما محافظت کنید. در سال اول پس از کاشت، هفته ای یک بار درخت را در آب غوطه ور کنید. در سالهای بعد، هر دو تا چهار هفته یکبار درخت بادام آب کنید. آبیاری را در صورت لزوم تنظیم کنید تا از غرق شدن ریشه یا خشک شدن خاک جلوگیری شود.

کود و مالچ برای درختان بادام:

یک لایه مالچ ۳ تا ۶ اینچی به شعاع ۱ متر اطراف درخت اضافه کنید تا زمین از گیاهانی که برای مواد مغذی با درخت رقابت می کنند پاک نباشد. برای جلوگیری از پوسیدگی تنه، مالچ را چند سانتی متر از تنه درخت دور کنید. چند درخت به فاصله 3 تا 5 متر از هم بکارید. هر سال دو بار در بهار قبل از ظهور رشد جدید و دوباره در اوایل پاییز کود دهید. در ماه های بهار 1 فنجان از کود 10-10-10 در سن درخت تا 10 فنجان استفاده کنید. در برنامه پاییزه از 1 فنجان نیترات کلسیم در هر سال از سن درخت، تا 4 فنجان استفاده کنید. اگر در آن سال باران درخت بادام بار نداد، در پاییز از کود استفاده نکنید.

هرس درخت بادام:

هر سال در اواخر زمستان که هوا سرد می شود درخت را هرس کنید.در هر زمانی از سال اندام مرده را بردارید. شاخه های نازکی که با شاخه های دیگر متقابل می شوند، به صورت عمودی رشد می کنند، به سمت داخل رشد می کنند یا با زاویه کمتر از 45 درجه از تنه منحرف می شوند. شاخه های کم آویزان را نیز می توان برداشت. ارتفاع درختان بادام به حدود 5 متر می رسد. برای حفظ شکل تاج و حفظ اندازه درخت، اندام ها را به شکل یک شاخه جانبی یا جوانه برش دهید.

آبیاری صحیح درخت بادام

جستجو در سایت